Jump to content
Masatenisi.org Forum

2012 Veteranlar Türkiye Şampiyonası Bursa Da..

Recommended Posts

Fatih Zafer abinin backhand spinleri ve servisleri benim hep korkulu rüyam olmuştur (hatta o servis atarken hep içimden murat yeme,murat yeme diye defalarca sayıklarım yani) ama inan genel yüzde olarak Zafer abinin backhand spin yüzdesi daha yüksektir.Finalde sanırım beni sevindirmek istedi bilerek olmasada psikolojik olarak biraz gevşekti sanki eeeeeeeee nede olsa üzerimizde bir sürü emeği var.Kürsüye çıkmama vesile olan tüm İzmirli duayen abilere buradan bir kez daha teşekkür ederim Sağolsunlar varolsunlar....

Murat kardeşim biz nekadar gevşek olursak olalım sen iyi olmasaydın kazanamazdın. Bileğinin hakkı ile kazandın tekrar tebrikler. Ama arabada söylediğim gibi bundan sonra işin daha da zor herkes şampiyonu yenmek için oynayacak:::)))))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet Yılık'ın başına gelen iyi olmamış:

1. Bu bir spor, bize hiçbir faydası olmazsa sağlığımıza katkısı var. Kaldı ki bir de veteran olarak oynuyoruz. Bu sağlık meselesi bizim için daha da önemli. Herşeyin başı sağlık, ama bunu ancak sağlığımızı kaybedince anlayacak kadar bir nankörlük var insanoğlunda.

2. Bu bir sosyal etkinlik - eğlence. Masa tenisi sayesinde bir sürü değerli insanlarla tanışıyor, birlikte hoşça vakit geçiriyoruz. Benim hobilerim çoktur ancak masa tenisi aralarında en sevdiğim. Masa tenisinden önce koşardım. Şimdi koşu bana çok tek başına, ayrıntısız ve asosyal geliyor.

3. Ancak ve ancak bunlardan sonra bu bir rekabet /ilerleme /kazanma işi. Elbette ki kazanmaya odaklanacağız, kendimizi ilerletmek isteyeceğiz ancak bu ilk iki maddeden sonra çok da önemli değil. En azından çok üst düzeyde, profesyonel olmayan oyuncular için bu böyle.

Ben şahsen, oyunumun hiç gelişmeyeceğini, hep aynı kalacağını da bilsem, yine de aynı şevkle masa tenisine devam ederim. İlk iki madde bile bana yeter. Üçüncüsü de olursa eh işte, bonus olur, fena olmaz.

Kazanmak için karşıdakini demoralize etmek, bilinçli ya da bilinçsiz, hiç hoş değil. İnsanın buna dikkat etmesi gerek. Bir arkadaşımın kalbini kırmaktansa bir ay gelen geçen beni yensin daha iyi. Yenmeye yenilmeye bu kadar kendimizi kaptırmamamız gerek.

Mehmet Abi'nin canı sağolsun.

Fatih cim yazdıklarına aynen katılıyorum. Malesef bazı arkadaşlar yenilgiyi hazmedemediklerindenmidir nedir oyun esnasında kişilik değiştiriyorlar çok agresif ve herşeye itiraz eden, oyunu sinir harbine çeviren bir tutum içerisine giriyorlar. Böyle durumlarda bazan tamam kardeşim oynamıyorum al maç senin olsun demek geliyor içimden bu seferde onun ekmeğine yağ sürüyorum diye vazgeçiyorum. Ne yazıkki bu tür insanlar bu güzel sporu çirkinleştiriyorlar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murat kardeşim biz nekadar gevşek olursak olalım sen iyi olmasaydın kazanamazdın. Bileğinin hakkı ile kazandın tekrar tebrikler. Ama arabada söylediğim gibi bundan sonra işin daha da zor herkes şampiyonu yenmek için oynayacak:::)))))

Sağol Zafer abi teşekkür ederim.Ya şimdi herkesin beni yenmek istemesine gelince epey bi süre ayağımın ağrısıyla idare ederim zaten sonra yok kolum ağrıyo,yok lastiğim eskidi gibi bahanelerle geçer baktım olmuyo napalım kardeşim gelseydin bursada yenseydin derim napiyim başka :dans: zaten görüp görceğimiz bu olur heralde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Salondan bir görüntü:

5gq91.jpg

İzmir - Bursa çift yarı finalinden:

5gqb6.jpg

Murat bu da sana özel gelsin :)

5gqcj.jpg

Fatihcim nasıl bir teknoloji kullanıyorsun sen anlayamadım valla salondan bir görüntü diye belirttiğin resimde Ali fuat ile ben varım yanlış görmüyorsam Ali fuat spin çekiyor beyaz bir top orada belli gelgelelim ben hiç spin karşılıyormuş gibi durmadığım gibi sanki avucumda turuncu bir top var.Montajmı yoksa :shock: ?Selam ve saygılar....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet o durumu ben de farkettim :( Sanırım panoramik fotoğraf çekmiş Fatih abi. Birçok kare çekip birleştirmiş, ortaya da böyle bir görüntü çıkmış.

Aynen öyle Çağan'cığım. Durum şu:

Bir fotoğraf karesinin sağ tarafı sizin oynadığınız masanın ortasına denk geliyor. Orayı çekiyorum. Sonra ben kamerayı biraz daha çeviriyorum. O sırada oyun devam ediyor. Bu sefer o masanın ortasını karenin soluna denk getiriyorum. Tabii ki bunu bilerek yapmadım, öyle denk gelmiş. Bazen bilerek de yapıyorum. Bu durumda örneğin sen masanın soluna geçersin topu atarsın, ben çekerim, bir de sağına geçersin ben bir de o tarafı çekerim. Sonra bunları photoshop'ta birleştirince sen iki tarafta birden çıkarsın. Hatta dur bi yakınlarda bunu yapıp göndereyim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu misal, benim de çok sevdiğim bir panorama oldu - övünmek gibi olsun, google earth'de Bursa Koza Han'a ait fotoğraf olarak da seçildi:

5n74u.jpg

Bu da yine Bursa Kalesi'nin oralardan, fotoğraf çok iyi değil ama örneklemek için: Soldan iki çocuğa büyütüp bakın, aslında ikisi de aynı çocuk:)

5n7b5.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forum Bursa'daki "Veteranlar Türkiye" şampiyonasından yıkılıyor, tüm abilerim arkadaşlarım gidiyor oynuyor benim haberim Murat'ın beni araması ile oluyor işte buna çok üzüldüm.

Tüm oynayan masatenisi sever arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

Özellikle Murat Eriş seni masatenisini çok sevip zaman ayırmandan dolayı tüm gücümle destekliyorum ve tebrik ediyorum.

Ali Fuat, Ahmet ve Zafer abi siz zaten klasiksiniz her yerde bir kupa elinizde merak ediyorum ne yapacaksınız bu kadar kupayı.

Ersun abi ve Ahmet Kuzu (süper dede) ve bir çok ismini hatırlayamadığım arkadaşımıda tebrik ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forum Bursa'daki "Veteranlar Türkiye" şampiyonasından yıkılıyor, tüm abilerim arkadaşlarım gidiyor oynuyor benim haberim Murat'ın beni araması ile oluyor işte buna çok üzüldüm.

Özellikle Murat Eriş seni masatenisini çok sevip zaman ayırmandan dolayı tüm gücümle destekliyorum ve tebrik ediyorum.

Ali Fuat, Ahmet ve Zafer abi siz zaten klasiksiniz her yerde bir kupa elinizde merak ediyorum ne yapacaksınız bu kadar kupayı.

Ersun abi ve Ahmet Kuzu (süper dede) ve bir çok ismini hatırlayamadığım arkadaşımıda tebrik ediyorum.

Sevgili Halil kardeşim,haftalar öncesinden forumda Veteran Türkiye Şampiyonası BURSA da diye ilan etmeme rağmen haberin olmamasına bende üzüldüm.. :sad: (Bu da gösteriyor ki forumu dikkatli takip etmiyoruuz..)Neyse sen Bursa ya gel telafi ederiz kardeşim.. :( Görüşmek üzere...Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim Halil kardeşim İnşaallah sende bu duyguları yaşarsın....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle herkese merhaba,

Uzun bir aradan bu yana foruma girememiştim. Murat Eriş arkadaşımı şampiyonluğu için canı gönülden tebrik ediyorum. Gerçektende bileğinin hakkı ile canını dişine takarak ve çok zorlu maçları alarak şampiyon oldu. Süpersin Murat :thup:

Bu turnuvayla ilgili bir konudan özellikle bahsetmek istiyorum. Bunca yıldır bu camianın içindeyim, bugüne kadar görmediğim şeyleri yaşamaya başladım. Daha düne kadar bizleri izleyerek bir şeyler öğrenmeye çalışan ve öğrendiğini sanan bazı kişiler(Atilla Eryıldız/İstanbul) oyunu doğru dürüst öğrenmeden işin üçkağıdını öğrenmişler. Aklıma geldikçe hala hayretler içerisindeyim ve sinirlerim geriliyor.Beni bilenler bilir, bunca senedir, yenemeyeceğim bir rakibi yenmek için hiç bir zaman sportmenlik dışı farklı yollara ve entrikalara başvurmadım, başvurmamda. Fakat daha dünkü oyuncular cin olmadan adam çarpmayı öğrenmişler. Hayatında bende maç almamış olan bu şahıs türlü entrikalarla bunu başardı. Nasıl mı? Anlatayım. Benim grup maçım saat 12:00'de bitti. Bu şahıs ile oynayacağım maç saat 18:30 civarında verildi. Bu şahıs benim maçımdan hemen önce 3-2 biten bir maçtan ısınmış şekilde çıktı. Bense 6.30 saat oturdum ve ısınma şansım olmadı. Maç başladı, bu şahıs her servis bana geçtiğinde topu elinde tutarak filenin dibine gelip topları oraya bırakmaya başladı, bu durum sürekli devam etti ve ben hiç bir şey demedim(itiraz etmek yapım gereği olmadığı için sustum)akabinde servisime itiraz ederek beni tamamen germeyi başardı. Ben zaten 6:30 saat oturmuş ve buz gibiyim bir de bu durumlar olunca tamamen oyundan koptum ve oyuna konsantre olamadım bir türlü ve yenildim. Maçtır bu yenen adam gibi yendiyse tebrik ederim ama bu durumu bir türlü kabullenemiyorum. Şimdi herkese soruyorum. Ya bu kadar basit mi bu işler? Galip gelmek için rakibe karşı her yol mübah mı? Nedir bu terbiyesizlik ve sahtekarlık? Ben bu şekilde bir maçı galip bitirmek için camiadan bir arkadaşımın selamından uzak kalmaktansa her maçta mağlup olmayı tercih ederim.

Çiftler maçında ise, çok kötü bir kura denk geldi, normalde finalde oynamamız gerektiğini düşündüğüm çift(Zafer Yıldırım/Ahmet Yusuf Ark) ile ikinci tur maçında karşılaştık ve yenildik. Tahminime göre, zaten bizim maçtan galip gelen çiftin şampiyon olacağını düşünmüştüm. Nitekim de aynen öyle oldu. Zafer ve Ahmet Yusuf arkaşımı da çok tebrik ediyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet bey yasadiginiz olay icin gecmis olsun diyorum oncelikle.

Fikirleriniz oyununuzdan da guzel, dusuncenize tamamen katiliyorum.

Onursuzca centilmenlik disi sekilde ma long u bile yeneceksem istemem yenmeyeyim.

Herkes sizi de malum kisiyide biliyor, sadakaniz olsun sevinsin diye dusunuyorum.

Saygilarimla mutlu ve basarili gunler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mehmet abiyi istanbulda tanımayan yok hemen hemen söylediklerine tamamen katılıyorum ve haklı buluyorum o maç kesinlikle centimen dışı olmuş bir maç var ole kişiler karşısındakinin çok kaliteli oyuncu oldunu biliyor içnde acaba nasıl bu adamın moralini bozup bu amaçı alacam atilla eryıldızı bildiğim kadarıyla mehmet abiden zor maç alır diye düşünüyorum tamamen tarafsız gercek bu yorumum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet abi, aranızdaki seviye farkını hepimiz biliyoruz ve topu netin oraya bırakma işini sizi germek için yaptıysa gerçekten hoş olmamış.

Ama resmi maçta olsa servisinize ben de itiraz ederim çünkü farkında değilsiniz belki ama saklıyorsunuz ve cidden hiçbirşey görünmüyor, eh servis de maşallah çok etkili o yüzden çok ciddi etki ediyor. O yüzden ben de kendi yerime koydum ve itiraz edebileceğimi düşündüm.

Bugüne kadar birşey söylemedim çünkü servise bahane buluyor densin istemedim. Eminim birçok oyundu da bu yüzden itiraz etmiyor. Ama artık iş öyle bir boyuta geldi ki sevis saklamayana saf gözüyle bakılmaya başlandı.

Eminim farkında bile değilsiniz o yüzden söyleyeyim dedim çünkü servisinize itiraz edilince insan gerçekten geriliyor ve oyundan düşebiliyor...

Tekrar geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Mehmet hocam,o sıra sizin maçınızı seyredememiştim ve yenildiğinizi duyunca şok olmuştum zira sizi tüm Bursa lı arkadaşlarıma final adayı olarak tanıtmıştım..Bu işte bir tuhaflık olduğunu tahmin etmiştim..Şu an olay daha da netleşti..Lütfen moralinizi bozmayın.. Altın her zaman Altın dır..Sizden daha öğreneceğimiz çok şeyler var..Görüşmek üzere..Selamlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ozan, bu servis konusu sen daha önce bahsetmiş ve bende sana cevabını vermiştim. Buradaki servis konusu maçın garnitür kısmı yani her servis geçişlerinde netin önüne gelmek suretiyle topu netin önüne bırakarak 2 seti tamamladı zaten. 3 sette de servise itiraz ettiğinde beni yeteri kadar germiş ve kopartmış durumdaydım. O yüzden servis kısmı çokda mühim değil, o esnada film kopmuştu zaten. Bu arada onun attığı faullu servislerden burada bahsetmedim bile. Tüm bunların yanında ben servisi doğru attığımı da iddaa etmiyorum farkında olmadan bende atmış yada atıyor olabilirim. İtiraz etmenin bile bir adabı ve şekli vardır, özellikle tanıdığın ve selamlaştığın insanlara karşı daha da farklı değil midir?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim”.

Her fırsatta bu sözü yazıyorum..Yeni trend bu sözü rafa kaldırdı..Kazan ama nasıl kazanırsan kazan..

Futbol maçlarında bu kazanma hırsı o kadar net görünüyor ki...rakip topa hamle yapıyor, ayağı değmese bile.. top ayağında olan havalarda uçuşuyor..elli tane takla atıyor ....yere düştüğünde neresini tutarsa başlıyor bağırmaya..Amacı belli rakibine kart göstertmek..

Yapılan doğrumudur... yanlışmıdır.. ... sportmenlikmidir...yani ahlaki değerler tartışılmıyor... sadece kazanmak isteğinin verdiği bir görüntü var.

Yapılacak bir şey yok baştan söylediğim gibi yeni akım böyle..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet bey yasadiginiz olay icin gecmis olsun diyorum oncelikle.

Fikirleriniz oyununuzdan da guzel, dusuncenize tamamen katiliyorum.

Onursuzca centilmenlik disi sekilde ma long u bile yeneceksem istemem yenmeyeyim.

Herkes sizi de malum kisiyide biliyor, sadakaniz olsun sevinsin diye dusunuyorum.

Saygilarimla mutlu ve basarili gunler dilerim.

Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 29 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..