Jump to content
Masatenisi.org Forum

İzmir Büyükler İl Birinciliği

Recommended Posts

ben şimdi pazar 12 gibi orda olsam yeterli olur dimi ..

Murat arkadaşımız lisansınız varsa katılabilirsiniz diye yazmış ancak lisansınızın İzmir iline ait olması gerekli aksi takdirde oynayamazsınız. Isparta dan gelip oynayamadan gitmek zorunda kalıp üzülmenizi istemem. Oynayamazsamda izlerim önemli değil diyorsanız karar sizin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murat arkadaşımız lisansınız varsa katılabilirsiniz diye yazmış ancak lisansınızın İzmir iline ait olması gerekli aksi takdirde oynayamazsınız. Isparta dan gelip oynayamadan gitmek zorunda kalıp üzülmenizi istemem. Oynayamazsamda izlerim önemli değil diyorsanız karar sizin.

Kağıt üzerinde olması gereken bu belki ama il maçları teşvik için yapılıyor. Yani İstanbul il maçlarına katılan oyuncular 1-2 isim dışında her sene aynıdır mesela. Lig oyuncuları katılmaz, İBB ya da BJK gibi takımlardan yıldız ve minikler katılır vs. Bazen lisans olmadan bile oynama imkanı bulabiliyor oyuncular, yeter ki katılım olsun. Hatta il dışından misafir gelmiş bir oyuncuyu da kabul etmelerinde bir sakınca yok bence. Ucunda para ödülü, araba, ev vs olmadığına göre bu durum sorun olmamalı :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben lisans olması yeterli biliyordum iyiki Zafer abi müdahale etmiş özür dilerim.Ancak Zafer abinin dediği gibi camiayı görmüş ve tanışmış olurum derseniz vede imkanınız varsa gelin hatta ekipmanlarınızıda getirin turnuva dahilinde olmasa bile muhakkak oynama fırsatı olur yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gelmeye kararlıyım galiba zaten memleket salihli/manisa dedemleri de görmüş olurum .. hem o ortam ve de sizlerle tanışmak yeter bana .. turnuvada da ciddi bir iddiam yok zaten raketim yeni uyum sağlayamadım daha .. antrenman da yok ..

teşekkürler.. görüşürüz inş ..

evet maalesef katılamıyormuşuz bu il birinciliği olduğu için sadece izmir lisanslı ve ya izmirdeki klüp oyuncuları katılabiliyormuş .. il temsilcisiyle görüştüm böyle söyledi ama ben yinede bir kaçamak yapmak istiyorum sizlerle bir gün oynama fırsatı bulmak benim için mükemmel olacak ...

cemal32 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kağıt üzerinde olması gereken bu belki ama il maçları teşvik için yapılıyor. Yani İstanbul il maçlarına katılan oyuncular 1-2 isim dışında her sene aynıdır mesela. Lig oyuncuları katılmaz, İBB ya da BJK gibi takımlardan yıldız ve minikler katılır vs. Bazen lisans olmadan bile oynama imkanı bulabiliyor oyuncular, yeter ki katılım olsun. Hatta il dışından misafir gelmiş bir oyuncuyu da kabul etmelerinde bir sakınca yok bence. Ucunda para ödülü, araba, ev vs olmadığına göre bu durum sorun olmamalı :(

Teşvik maçları sonucunda takım'lara ve ferdi oyunculara aldıkları derecelere göre puan veriliyor ve bu puanlar bir sonraki turnuvalarda takımların ve ferdi oyuncuların bay sıralamalarını etkiliyor. İzmir de yaşayan fakat il dışındaki diğer kulüplerde lisansı olan arkadaşlarımız da katılamıyorlar bu tür turnuvalara. Zaten ev, araba,para ödülü olan turnuvalarda lisansa da gerek yok adını yazdırman yeterli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşvik maçları sonucunda takım'lara ve ferdi oyunculara aldıkları derecelere göre puan veriliyor ve bu puanlar bir sonraki turnuvalarda takımların ve ferdi oyuncuların bay sıralamalarını etkiliyor. İzmir de yaşayan fakat il dışındaki diğer kulüplerde lisansı olan arkadaşlarımız da katılamıyorlar bu tür turnuvalara. Zaten ev, araba,para ödülü olan turnuvalarda lisansa da gerek yok adını yazdırman yeterli

Güzel bir açıklama yapmışsınız.

Turnuvanın amacı İzmirden (İzmirli olması önemli değil) lisans çıkarmış sporcuların durumunu görmek (sıralamak) sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Elbette dediğiniz doğru ama bildiğim kadarıyla eskiden il maçları daha büyük bir öneme sahipti. İl maçlarında alınan puanlar oyuncunun Türkiye Şampiyonası'na katılımını etkiliyordu. Şimdilerde durum böyle değil ve il maçları genç ve minik oyuncularına maç tecrübesi edindirmek için düzenlenen, biraz da veteran turnuvası havasında geçen bir organizasyona dönüştü. Yani eski önemini ve anlamını kaybetti. İstanbul'da durum bu en azından, İzmir'de durum başka olabilir tabii ki ona bir şey diyemem. Bir kişi için kurallarda esneme yapılırsa bunu emsal gösterip çevre illerden de maçlara katılmak isteyenler olabilir, bu durum da düzeni bozar. N'apayım, masa tenisi oynamak için bu kadar hevesli insanları görünce dayanamıyorum, kuralları esnetebilir miyiz acaba diye sorguluyorum ben de :(

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir kişi için kurallarda esneme yapılırsa bunu emsal gösterip çevre illerden de maçlara katılmak isteyenler olabilir, bu durum da düzeni bozar. N'apayım, masa tenisi oynamak için bu kadar hevesli insanları görünce dayanamıyorum, kuralları esnetebilir miyiz acaba diye sorguluyorum ben de :(

Bu kadar hevesli insanları görünce ...Haklısın....

Ama

Kuralları esnete esnete kırmızı ışıkta bile durmayan araba kullanıcılarımız çoğalmaya başladı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dediğim gibi çok bir iddiam yok aslında .. zaten şu sıralar malum ygsde açıklanacak .. antrenman desen haftada bir bile yapamıyorum ama elime raket almadığım gün yok o da ayrı mesele .. katılıp farklı kişilerle maç deneyimi kazanmak çok isterdim .. ama gelipte sizlerle tanışmak bile bana yeter .. hele bir de seneye izmirde okuma ihtimalimi düşünürsek şahane olucaktır ..

orada görüşmek üzere ..

teşekkürler..

cemal A.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gittik geldik orda benimle ilgilenen murat abi zafer abi ve ahmet abiye çok teşekkürler ..sağolsunlar çok yardımcı oldular bana .. Ortamda çok hoştu .. Ayrıca kon-tek takımını tebrik ederim gerçekten o yaşta gençlere ter döktürdüler çok şahane maçlar oldu ...

Herkese teşekkürler ..

Saygılar

cemal A.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gittik geldik orda benimle ilgilenen murat abi zafer abi ve ahmet abiye çok teşekkürler ..sağolsunlar çok yardımcı oldular bana .. Ortamda çok hoştu .. Ayrıca kon-tek takımını tebrik ederim gerçekten o yaşta gençlere ter döktürdüler çok şahane maçlar oldu ...

Herkese teşekkürler ..

Saygılar

cemal A.

Kusura bakma Cemalcim aslında çok muhabbet edemedik hemde pek oynama imkanıda olmadı maç trafiğinden ötürü ama bir dahaki seferlerde İnşaallah.Maçlardada bizimde pestilimiz çıktı yani bşbdnin gençleri makina gibi sende gördün ya Allahtan Ahmet abi ve Zafer abi tecrübesi ismail ve mustafaya yetti,bende pütürcüyü zor zamhet (3-2)yenince şampiyonluk geldi.Ayrıca ferdilerde gördün İsmaille ben baş edemedim elendim yani.Görüşmek üzere...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese teşekkürler ..

Saygılar

cemal A.

Cemal kardeşim incelik göstermişsin teşekkür ederiz, aslında seninle daha fazla ilgilenmeyi isterdim ama belimin durumunu sende gördün ferdilere çıkamadım ağrısından. Keşke senide oynatma imkanımz olsaydı ama elimizde olan birşey değil malesef artık İzmir de okursan inşallah bol bol oynarız. Görüşmek üzere.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..