Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kesik Servis Karşılayamıyorum...

Hürkan

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle merhabalar masa tenisine başlayalı 1 yıl felan oldu.Kombo raket aldım.Vega Europe Vega Elit ve Stiga Cr Wrb bu raketim var.Ben kesik gelen servisleri karşılayamıyorum.Top ya dışarı çıkıyor.Raketimi hareket ettirmiyorum ama yinede dışarı çıkıyor bu servisleri nasıl karşılamam hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar öncelikle merhabalar masa tenisine başlayalı 1 yıl felan oldu.Kombo raket aldım.Vega Europe Vega Elit ve Stiga Cr Wrb bu raketim var.Ben kesik gelen servisleri karşılayamıyorum.Top ya dışarı çıkıyor.Raketimi hareket ettirmiyorum ama yinede dışarı çıkıyor bu servisleri nasıl karşılamam hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Hayırlısı olsun. Öncelikle karşıdan gelen topları(falsolu, kesik, boş vs) tanıyabiliyor musunuz? Eğer topları dışarı atıyorsanız bu servisler kesinlikle kesik olamaz. Servisi eğer fileye takıyorsanız karşılamanızda da bir yanlışlık yoksa bu tip servis kesiktir. Eğer dışarı atıyorsanız ya falsoludur yada boş servistir. Bu arada tahtanızda atan bir tahta, lastiklerinizde max ise ondan dolayıda problem yaşıyor olabilirsiniz.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servis karşılamadaki birinci problemi yaşıyorsun, yani topu içeri atamama sorunu. Bir de bunun ikincisi var, karşı tarafa kolay atak yapılabilir top verme sorunu. Servisi iyi karşılamak masa tenisinin yarısıdır. Bu da Mehmet abi'nin belirttiği gibi, topları tanımaktan geçiyor. İyi servis atan ve senden yardımını esirgemeyen arkadaşlarla bol bol servis karşılama antrenmanı yaparak bu konuda kendini geliştirebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zaten hepi topu kaç çeşit servis varki. Boş basık yanlardan falsolu üstten falsolu alttan falsolu ve bunların bazı kombinasyonları. Karşınıza bunları atan arkadaşınızı alın hergün size 20-30 servis atsın. amacınız da topu karşılamak değil topu okumak olsun. Hatta topa vurmayın da topa bakın sadece. Ayrcıa kesik boş üstten falsolu servislerin masaya çarptığında çıkardığı sesleri ve zıplamalarını karşılaştırın bariz bir fark göreceksiniz. çok uzun sürmeden bu probleminizi aşabilirsiniz. Şöyle de bi durum var hayatını bu işe vermiş adamlar da servis yemiyor değil ama büyük ölçüde ilerleme kaydedersiniz

Kesik servis olduğuna eminsiniz ama yinede fileye atıyorsanız topun altına girdiğinizde raketinizi biraz yukarı doğru kaldırıp topu ittirin.

Üstten falsolu servis ise topun en üst noktasında topun üstüne doğru vuruş yapmalısınız

Yandan falsolu servislerde topun falso aldığı yönün tersine raketinizi biraz kapatarak yine topun yükseldiği en üst noktada topun üstüne doğru vurmalısınız

Boş servisleri karşıya uzun güçlü oynayın. Uzun geliyorsa şut yada spin yapabilirsiniz.

Basık servisleri kesmeyiniz top havaya kalkar. onun yerine raketinizi 135 derecelik açı topu ittiriniz yahut bu toplara çok güzel spin çekilir :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

eger servis karsilamasini iyi ögrenmek istiyorsan bu kendi cabalarinla bayagi uzun sürer.benim sana tavsiyem ya iyi bir hocadan birkac kez ders alip bunu sonra kendi teknigini bularak gelistirmen yada senden daha üst seviyedeki bir oyuncudan sana bunu calistirmasasini rica etmen.ama bütün servisleri karsilayamayacaginida unutma. servis bircok oyuncunun en güclü silahidir .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..