Jump to content
Masatenisi.org Forum

Adidas P5

swan

Recommended Posts

arkadaşlar kardeşime p5 lastiklerini getirttim ama andro tahtanın üzerine yapıştırma konusunda da kararsızım. g3fxleri satacaktım kimse almadı ama büyük ihtimalle yeniden g3fx yapıştırıp bu raketimi kullanmaya devam edeceğim çünkü gittikçe güzelleşiyor vuruşlarım.

size sorum (2. el nittaku violin'i 150 tl ye bulamadığıma göre) hangi tahtayı kullanayım tavsiyeleriniz neler?

genelde hislerim doğru çıkar ve şu tahtayı almam gerektiğini düşünüyorum

http://www.tabletennisdb.com/blade/nittaku-alulass.html

yorumlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu fiberleri pek sevmiyorum ben. Hem titreşimsiz hem yumuşak hisli, biraz zıplak garip bişiy. Direkt bir his yok. Texa diye başlayınca ben kaçıyorum.

Türkiye'de hiç olmayan bir tahta getirmek de risk.

g3fx spini az biraz balon tabir edilen lastiklerden. yavaş yavaş garanti garanti vuruyorsan çok fazla fırçalamıyorsan iyi. p5 ise topu daha iyi ısıran ve topu tutan bir lastik. Elbette g3fx'e göre konuşuyorum.

Tercih senin. karşıdan gelen spinle başın dertte ise g3fx'e devam. Yok ben rakibin ürettiği spini kullanıyorum diyorsan adidas'ı dene derim. Farklı ekipman kullanmak da masatenisine olan bakışı değiştiriyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorganları almışsın pire ortada yok. Pire için yorgan yakmak bu olsa gerek.

Violin diye tuturduğuna göre, belliki araştırmışsın.....2,elini 150 ye bulamadıysan fiyat belirtmeden alıcı ol.... 150 olmazda şuna satarım diyen belki birileri çıkabilir.

Kafana yatan, gönlünden geçen pireyi bulamazsan o güzelim yorganlarıda yakarsın.

Bu (tahta) daha ucuz diye düşünerek hiç birşeyi alma.

Tahta bu, çok uzun süre kullanılacağı için aklına yatanı al derim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ozan hocam ilk günkü izlenimim: 2 yıllık g3fx, paketinde adidas p5 ten spinli çıktı.

bir hafta sonra tekrar yazacağım lastiği tam kullanamıyor olabilirim çünkü spin üretme şekli farklı her iki lastiğin (az çok tekniğimi biliyorsun, raket kullanamayan biri değilim ama yine de bir hafta sonra kesin kararımı vereceğim)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilginç bir şey lastiği daha yeni yeni hissetmeye başladım. sert süngere hassas bilek gerektiğini biliyordum da bu kadar hassas olması gerektiğini bilmiyordum. Spinler hemen hemen g3fx ile aynı düzeye geldi ama daha fazla spin henüz üretemedim. Ama hız çok büyük avantaj mermi gibi spin yolluyor karşıya.

tenergy 05 ve 05 fx deneme şansım olduğu için söyleyebilirim ki adidas p5 bu lastiklerle pek yarışamaz. zaten hissi atış açısı filan bu lastiklerle alakası yok. tackiness c2 den bile düşük bu lastiğin atış açısı.

bir de ağır geldi bana. raketin denge noktası değişti. eskiden yaptığım artistlikleri yapamıyorum çünkü 3 katı daha fazla güç sarf etmem gerekiyor doğru vuruş için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tenergy 05 ve 05 fx deneme şansım olduğu için söyleyebilirim ki adidas p5 bu lastiklerle pek yarışamaz. zaten hissi atış açısı filan bu lastiklerle alakası yok. tackiness c2 den bile düşük bu lastiğin atış açısı.

bir de ağır geldi bana. raketin denge noktası değişti. eskiden yaptığım artistlikleri yapamıyorum çünkü 3 katı daha fazla güç sarf etmem gerekiyor doğru vuruş için

Ya hocam bu lastiklerin üzerinde 3 tane beyaz şerit var mı.?

His, atış açısı düşük felan ....hani masa üzerinden değilde yerden oynamak için üretilmiş olmasın.?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

47.5 derece olup da çaktırmayan alt sünger,iyi çeken-top tutan binaenaleyh yüksek atış açılı bir üst yüzeyin birlikteliğine Adidas P5 demişler..

Bu olay Almanya'nın ESN fabrikasında gerçekleşmiş;alan da satan da razı olmuş.

Ben de aksini iddaa edecek değilim tabii. Alelumum dilin bozkırlarında boz sayfalar çevirerek olası bir methiyenin arka sınırlarını çizmektir bana düşen (o:

P5,görüntü olarak Andro Hexer,oyundaki meziyetleri ile de Tibhar Nimbus VIP lastiklerini anımsattı bana. Lakin Nimbus VIP'ten daha dinamik olduğunu söyleyebilirim şüphesiz.

Bence yüksek atış açısı(!) ara sıra bazı bazı antrenman yapan ya da hiç yapmayanlar için dert olabilecekken, yeterli teknik donanıma sahip muhterem masa tenisi severler için dert olmaktan çıkacaktır..

G3 FX'e göre iyi spin üretmediğini söylemiş sevgili ''swan'', ama bence daha fazla spin üretiyor ki servis atarken olsun, kontralarda olsun bunu rahatlıkla hissettim ben.. Ama cümlenin içinde ''ben'' varsa objektif olmayabilir yorumum,subjektif kabul edin siz :)

Oynadıkça açılan bir lastik; antrenman, bu lastiği sevmenin ve ona alışmanın ilacı..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

harun hocam tackiness c2 nin atış açısı orta-yüksek arası, g3fx'inki baya yüksek. g3fx e çok alıştım belki ondan alçak gelmiştir, alçak demedim zaten hücum lastiğine göre düşük buluyorum.

bugün window effect yapabildim bir iki kez baya fırçalamak gerekiyor demek ki (ama bol bol top ıskaladım)

atış açısı çok yüksekse(ünlemli yüksek hemde) acaba kötü mü yapıştırdım lastikleri diye düşünüyorum şu an... yada tahtaya mı uymadı :S

edit: : tenergy ile boy ölçüşemez bugün de kararım değişmedi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

.

atış açısı çok yüksekse(ünlemli yüksek hemde) acaba kötü mü yapıştırdım lastikleri diye düşünüyorum şu an... yada tahtaya mı uymadı :S

Kötümü yapıştırdım ben bunları..?

Tahtaya mı uymadı..?

Mızıldanmalar başladı.

Her yeni ve değişik malzeme vuruş tekniğinin ayarlanmasını ister. Birazda duruşuna ve vuruşuna ayar çekmen gerekir.

Bu ayarı hemen şimdi yapacaksın diye bir şey yok ama sabırlı olursan malzemeye sen alışırsın malzemede sana.

Az sabır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

bu lastik nedeniyle valla adidas a sövmedim desem yalan olur

azcık edebiyat yaptım kusura bakmayın lastik hakkında söyleyeceklerim kötü şeyler değil

bu lastiği fatih hocamda gördüm ben de içimden adidas lastik alınmaz dedim

ama fatih hocam çok güzel uyum sağladı çok dolu kesikler dışında bütün toplara backhand de ufak bir bilek hareketi ile contra yapıyor

lastik çok fazla spin üretmiyor ancak kontrolü ve hissi çok iyi gördüğüm kadarıyla

masaya yakın oyun oynayanlar için backhand de tavsiye edilecek bir lastik bence

çünkü fh de p5'in spinleri tenergy serisiyle ve ya vega serisiyle kıyaslarsak pek tatmin etmez insanı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..