Jump to content
Masatenisi.org Forum

Stiga Hybrid Wood Üstüne Lastik Tavsiyesi.

Recommended Posts

Herkese merhaba.

Yaklaşık 1 yılı aşkın süredir kullandığım raketimin lastiklerini değiştiricem. Bu zamana kadar forehandde DHS Hurricane 3 NEO 2.15mm backhandde ise Andro Hexer Duro 1.9mm ile oynadım. Forehandde H3 NEO'dan çok memnunum ama artık üstünde yapışkanlığa dair hiç bir şey kalmadı sizinde tahmin edebileceğiniz gibi. Çok sık antrenman yapıyorum bu yüzden daha ilk aylardan gitmişti yapışkanlığı ama malum öğrenci adamız değiştiremedim lastiği. Şimdi üniversiteler arası Türkiye Şampiyonasına gidicez ve değiştirmeyi düşünüyorum artık. Bu tahta üstüne çin lastiği gider mi, fırçalamaya uygun bir tahta mı bunları bilmeden H3 NEO almıştım ilk başta ve memnun kaldım açıkcası. Hexer Duro'yu ise Vega Europa o zaman için stoklarda olmadığı için aceleyle hiç bir yorum okumadan almıştım bu yüzden 1.9mm almıştım kontrolü kolay olsun diye ve ondanda memnun kaldım.

Tekrar H3 NEO almak istiyorum ama çok sık lastik alan birisi olmadığım için ilk aylar gayet güzel oluyor fakat sonrasında sert, yapışkansız, çok yavaş, odun gibi bir lastik oluyor. Bu yüzden değiştirmek istiyorum. Buna uygun olarak hem fırçalamaya yaktın hem çok sert olmayan bir lastik istiyorum. Biraz araştırdım ve Tibhar Aurus'u düşündüm forehand için. Backhande gelicek olursak Vega Europa çok istiyordum hem kontrollü, hem hızı gayet yeterli olduğu için ama Hexer Duro'dan memnun kaldım. Sizce değiştirsem bana bir katkısı olur mu Vega Europa'nın? Bu arada tahtamdan çok memnunum o yüzden buna en uygun lastiklerle bir ömür oynuyabilirim. :)

Kafamda bir yerlerde birde Boost TP var ama artık yeni nesil bir çok lastik çıktı diye karar veremiyorum bu konuda hele Aurus ile TP'yi karşılaştırdığımda benim gönlüm Aurus'dan yana oluyor bu zamana kadar hiç oynamamış olsamda. :)

Oyun stilime gelirsek H3 NEO'dan da anlaşılacağı gibi forehandden sürekli spin çekmeye çalışıyorum ilk fırsatta. Genelde bazen kendimi kaybedip masadan açılıyorum biraz bu sefer lastik yavaş kalıyor. Backhandden servis karşılamada olabildiğince açmaya çalışıyorum topu. Keserek karşılamayı zorda kalırsam yapıyorum. Genelde fırsat bulursam şut atıyorum backhandden onun dışında spin çekiyorum.

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..