Jump to content
Masatenisi.org Forum

Recommended Posts

okulda masa tenisi takımına girdim hocamız yıldız kabaklı ilk antremandan sonra herkesin birer kiloluk ayak ağırlığı alıp onlarla antreman yapmamızı söyledi sizce bunun bir yararı olurmu?

Tabii ki olur. Eziyet olsun diye böyle bir uygulama yapmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ağırlıklarla çalışmak cogu sporda oldugu gibi masa tenisinde de çok önemli ama faydasını hemen göremessiniz calışmaya devam etmelisiniz ortalama ikinci aydan sonra yavaş yavaş hissedersiniz üçüncü ay ve daha sonraki periyotlarda asıl faydasını görürsünüz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok söylenen bir laf-ı güzaf: "masa tenisini ayaklar oynar"... ayakları kuvvetlendirip, hızlanıp, doğru pozisyonu daha hızlı alabilmek için bu ağarlık antremanı güzel olacaktır kanaatimce...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence kuru kuruya ağırlık takmanın pek bir faydası olmaz. Yani ayağınıza ağırlık takıp olduğunuz yerde şutop, spin çalışırsanız o ağırlıklar size eziyetten başka bir şey olmaz. Bu ağırlıkların size maksimum faydayı vermesi için uygun bir antrenman programı şart, normalde kombinasyon çalışırken bile ayaklar inanılmaz yoruluyor ve çoğu amatör çabuk pes ediyor. Ağırlıklar kademe kademe artırılırsa ve doğru program uygulanırsa fayda görmemek imkansız diyebilirim. Bir ara benim de ağırlık kullanma düşüncem vardı fakat bu cüsse bana yeterince ağırlık yapıyor, ekstra ağırlığa şimdilik ihtiyaç duymuyorum :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yani ayağınıza ağırlık takıp olduğunuz yerde şutop, spin çalışırsanız o ağırlıklar size eziyetten başka bir şey olmaz.

Hocanın ağırlık kullanma tavsiyesi salt ayakları güçlendirmek için farklı bir antreman programı vermiştir.

Masanın başında ağırlıklarla spin şutop (topla her ne yapacaksa) tehlikeli olur.

Topumu takip edecek ayağındaki fazla ağırlıklarımı kontürol edecek,insan kendi kendini sakatlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok söylenen bir laf-ı güzaf: "masa tenisini ayaklar oynar"... ayakları kuvvetlendirip, hızlanıp, doğru pozisyonu daha hızlı alabilmek için bu ağarlık antremanı güzel olacaktır kanaatimce...

Mustafa,

Laf-ı güzaf: boş laf demektir, ama ağırlık antrenmanını faydalı bulduğuna göre sanırım masa tenisini ayaklar oynar sözü boş laf olmuyor, öyle değil mi ? Sanki bir yanlışlık oldu orda ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mustafa,

Laf-ı güzaf: boş laf demektir, ama ağırlık antrenmanını faydalı bulduğuna göre sanırım masa tenisini ayaklar oynar sözü boş laf olmuyor, öyle değil mi ? Sanki bir yanlışlık oldu orda ;)

Her söylenen Laf-ı güzaf'tır. Masatenisini ayaklar oynar.

Böyle demek istedi heralde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her söylenen Laf-ı güzaf'tır. Masatenisini ayaklar oynar.

Böyle demek istedi heralde.

Yanlışlık değil de eksiklik diyelim :) laf-ı güzaf" : boş laftır, doğrudur...Antremanı da faydalı buldum, bu da doğru..

ama "kellim kellim la yenfa" : ""KONUŞ KONUŞ FAYDASIZ", dinleyen olmadıktan sonra boş laftır vesselam...

edebiyatı spora alet ettim, üzgünüm...bol sporlu günler olsun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..