Jump to content
Masatenisi.org Forum

Defans Oyuncusuna Dhs Skyline Neo 3 Lastiği Olurmu ?

Recommended Posts

Merhaba ben defans oynuyorum backhandden uzun pütürle defans yapıyorum. Tahtam butterfly power defence oldukça yavaş bir tahta. Forehand ime dhs skyline 3 neo lastiği düşünmemin sebebi spin çekerken çok yoruluyorum bunun nedeni tahtamın çok yavaş oluşu. Bunu dengeleyecek hızlı bir lastik düşünüyorum ve skyline neo 3 lastiği aklıma takıldı aynı zamanda uzaktan defansta yapacağım bu lastikle ilgili ne düşünüyorsunuz? Defans yaparken topu çokmu kaldırır hızlımı gelir ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba ben defans oynuyorum backhandden uzun pütürle defans yapıyorum. Tahtam butterfly power defence oldukça yavaş bir tahta. Forehand ime dhs skyline 3 neo lastiği düşünmemin sebebi spin çekerken çok yoruluyorum bunun nedeni tahtamın çok yavaş oluşu. Bunu dengeleyecek hızlı bir lastik düşünüyorum ve skyline neo 3 lastiği aklıma takıldı aynı zamanda uzaktan defansta yapacağım bu lastikle ilgili ne düşünüyorsunuz? Defans yaparken topu çokmu kaldırır hızlımı gelir ?

arkadaşım beraber antreman yaptığımız çok ta iyi defans yapabilen bir arkadaşım var oda sizle aynı tahtayı ve lastiği kullanıyor fakat forhandinde friendship FOCUS 3 kullanıyor ve inanın forhandleri müthiş hızlı ve spinli geliyor deneyebilirsiniz gerçekten güzelbir lastik hemde diğer çin lastikleri gibi ağır değil
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Skyline Neo 3 olur, Hurricane Neo 3 de olur. Ben MilkyWay Venus 2 deniyorum çok güçlü. Bunların hepsi birbirine denk. Uzaktan kesikte ve spinde sorun yaşanmaz. Ancak, masanın gerilerine doğru düşen yüksek toplara şut atmakta sorun olabilir, o toplara da zaten genelde şut atılmaz, spin tercih edilir.

Bence uygundur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

forhend çoğunlukla atak- kontra spin oynuyorsan avantaj,masaya yakın tren spinlerde büyük avantaj, özellikle hızlı ve çok falsolu spinleri kesmek için ise bariz dezavantaj, ancak çok uzağa açılıp diz seviyesinde kesmelisin. . + ağır..

kendi oyununu içtenlikle incelemeni öneririm.

yelpazenin ortasında çok makul bir alternatif 1.5 yanus def, chop2 den daha spinli ve hızlı, neoTG3'ten yavaş, allround-def,aldatıcı + çok hafif

hızlı ise 1.7 T64 (bu en kontrollü versiyonla özellikle masaya yakın spinler feci hızlı gidiyor, gene uzaktan diz seviyesi ve altında kesmek, çok spinli

topu hiç kaçırmadan yavaş antreman yap, hız kendiliğinden gelir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorumlar için teşekkürler.. Veya Yanus df 2 mm düşünüyorum sizce nasıl olur. uzaktan % 50 kesiyorum % 50 kontra spin yapıyorum . Benim biraz hızlı lastik istememin sebebi normal spin çekerken çok yoruluyorum tahtam yavaş olduğu için. Geriden chop yaparken yanus topu çokmu kaldırır orasını merak ediyorum doğrusu , çünkü bu lastik hakkında çokta yavaş demiyorlar ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Yanus'un 2.0 mm ve 1.5 mm ikisini de denedim. İkisi de tamamen farklı karakteristikte lastikler. Biri Yanus diğerinin ismi de başka birşey olsa olurmuş yani. Esas ilginç olanı, 1.5 mm'de yakaladığım enerjiyi 2.0 mm'de yakalayamadım. 1.5 mm ile çok sert spinler çekebilirken 2.0 mm olanla yaptığım spinlere sağa sola bakarak blok yapıyorlardı. Hatta Ozan'ın "en sert spinin bu mu Ahmet ?" dercesine bakışları beni daha beter çökertmişti ve çok geçmeden 1.5 mm'e geri döndüm. 1.5 mm gerçekten çok atan bir lastik. Açıktan spin keserken top biraz yüksek gidebiliyor, açısına alışmak lazım. Masa başından çekilen topspin/fastspinlerde çok etkili. Masadan uzaklaştıkça çekilen spinler gücünü yitiriyor ve rakibe düz top gibi gidiyor. Bu yüzden şu anda Milky Way Venus 2'yi deniyorum ve şunu söyleyebilirim, ben bugüne kadar böyle enerjili bir lastik görmedim. Her açıdan dört dörtlük, ancak spin keserken biraz zorlanıyorum. Özellikle masa uzağında kontraya girdiğim zaman beni hiç üzmüyor. Bir de beni en çok rahat ettiren noktası, rakibim uzak forehand'ime blok yaptığı zaman o topa uzanıp spin çekmek istediğimde (bu tür topları kaldırmak ve fileyi aşırtmak çok zor oluyor) rahat bir spin hareketiyle topa fileyi aşırtmak çok kolay oluyor. Eskiden bu tarz topları ya fileye takardım ya da fileye değip dışarı giderdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Skyline 3'ü backhand'imde kullanıyorum 2haftadır . Kesme vuruşlar için güzel , fiyat olarakta gayet ucuz diğer lastiklere göre fakat forehand'de nasıl olur bilmiyorum yani biraz yavaş bi lastik ve doğrusu tamamen defans oynasam dhs skyline 3 yerine pütürlü bi lastiği tercih ederim çünü kesme servislere karşı bloku çokta iyi sayılmaz . ya açıkcası fiyatına göre iyi ama yinede çok memnun oldugum soylenemez

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..