Jump to content
Masatenisi.org Forum

Şu Lastikler Kaç Yılının Nasıl Iyiler Mi Yardım Edin ?

Recommended Posts

Sriver D13 soft diye bir lastik vardı yanlış hatırlamıyorsam..Bu nu demiş olabilir.

Ben bunu hazır butterfly tahta (klamper) üzerinde iki tarafıda kırmızı olan bu lastiklerle aldığımı hatırlıyorum...

Ben bile dediğime göre bu lastikler antika olmalı..Geçmiş yıllardı 1977 gibi..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

The most successful Butterfly Rubber since it's introduction in 1967. More than 20 World and 70 European Champions have won their titles with Sriver. The combination of the hard and spinny rubber on the surface with a medium hard and flexible sponge makes Sriver the natural choice for all round attacking players.It's consistency proves it is the all time winner. 51% of all players at the World Championships in 1993 in Gothenburg selected Butterfly Rubbers. The most popular of all was Sriver.

Efsaneye laf ettirmem :)

20den fazla dünya şampiyonluğu, 70den fazla avrupa şampiyonluğu yaşatan bir lastik. 1993 dünya şamp. da oyuncuların %51 i bu lastiği kullanıyordu.

45 yaşında bir lastik.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aşağıda yazdıklarım, hızlandırıcı solüsyon yasağı öncesi dönem için geçerlidir.

Sriver D13 L, topspin oyuncuları için üretilmiş, atak bir lastiktir. Bir çoğunun da belirttiği gibi efsane lastiktir. Diğer firmaların öve öve bitiremedikleri yeni teknoloji diye çıkardıkları birçok lastik Sriver D13 L'den daha enerjili spin üretememektedirler. Sriver D13 L'nin daha kontrollü ve değişik spin variyasyonları sunan ve en az Sriver D13 L kadar efsane olan Sriver FX vardır.

Sriver D13 S ise daha ziyade şut ve kesme oynayanlar için ve Super Sriver da blok oyuncuları için idealdir.

Günümüzde ise hızlandırıcı solüsyon yasaklanmış durumdadır ve bu şekilde yapıştırılmamış olan bir Sriver D13 L'den fazla bir beklenti içinde olmak mümkün değildir. Eğer serbest olsa, bugün bir çok oyuncunun tercihi yine Sriver D13 L, Sriver FX ya da Bryce ve Bryce FX olurdu. Tenergy serisi bu kadar tercih edilir miydi emin değilim :)

Bir de Soft-D13 vardır, o Butterfly'ın hazır raketler için o zamanlar yapmış olduğu uydurma bir lastiktir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir de Soft-D13 vardır, o Butterfly'ın hazır raketler için o zamanlar yapmış olduğu uydurma bir lastiktir.

Benim hazır raket üzerindeki iki tarafıda kırmızı olan lastikler bu idi demek ki..O zamanlar Butterfly ın hazır raketleri ile bugün kü hazır raketlerindeki üretim felsefesi aynıymış demek ki.....

O zaman birde stiga hazır raket almıştım..Tahta Allround clipper lastiklerde Yasaka Mark V idi......O zamanlar Stiga daha düzgün satıcıymış demek ki...

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

wang hao sriver süngerini çıkartıp bryce speed süngeri takıyor

bryce speed süngeri dediysek de piyasada olanlardan değil haaa.. üzerine kırmızı damga vurulmuş, sporcunun talepleri dikkate alınarak üretilen "profesyonel" versiyon.. piyasadaki 100 liraysa bu el altından en az 200'e gider..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bunun aynısı işte bat11.jpgpost-14549-0-50213100-1329757226_thumb.jpg

Bu lastik iki çeşit olarak piyasaya çıkmış bir lastiktir. sriver D 13 L ve sriver D 13 S olarak. L daha sert S ies daha yumuşak bir lastiktir. Ben forhend spin oyuncusu olarak D 13 L i forhendimde, D 13 S i ise backhendimde yıllarca ve keyif alarak kullandım. Spin oyuncuları için zamanının en iyi lastiklerinden biridir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..