Jump to content
Masatenisi.org Forum

2012 Hungarian Open

Recommended Posts

çift erkek maçlarında bora-ahmet yarı final oynamışlar yaf yeni gördüm, bu konunun topiki başka

yerde mi acaba, bence güzel başarı, malin-chenqi ye 4-3 vermişler..

malong-wanghao nun çekilmesiyle yolları açılmış sevindim valla, bu yarı final maçı kayıtlımıydı acep

link mink?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ma Long çok da formunda değil gibiydi ancak Chen Qi'nin de hakkını vermek lazım, güzel oynadı.

Xu Xin formunda, Ma Long ile yarı final maçı çok güzel olacak.

Asıl sürpriz, Joo Se Hyuk'a 4-0 yenilen Zhang Jike'de... N'aptın ZJK? Sanki yenmeye bile çalışmadı gibi. 4-0 arkadaş, insaf, dünya şampiyonu ünvanın var senin, insan bir iki set alır bari. İşte benim daha önce üzerinde ısrarla durduğum ZJK'nin stabil olmayan oyunu bu. Mental olgunluğunu tamamlamamış gibi hala. Ma Long'un 2-3 sene önceki mental performansına sahip gibi.

Bence Joo bu gazla Adrian Crisan'ı rahat geçer. Benim bildiğim Ma Long da, Joo'yu yener. Ma Long, Zhang Jike elenince sevinmiş olmalı. Zira onun en sıkı rakibi oydu. Ancak Xu Xin de Ma Lin'le güzel maç oynamış.

Neyse, ak koyun kara koyun yarın belli olacak...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sayın arkadaşlar ve yaşı benden büyük abiler

şu bizim milli takımla ilgili yazdıklarınızı okudum ve şunları söylemek istedim:

bu kişilerin yakınları, tanıdıkları yada kendileri bu forumu okumazlar mı? bu yazılanları görürlerse üzülmezler mi? burada kendi aramızda küçücük bir eleştiri yüzünden ne tartışmalar çıkıyor, masa tenisini o dereceye getiren kişiler bunlar bide.

gençlere yer verilmesini isteyebilirsiniz ki bunu ben de istiyorum, daha hırslı oyunculara yer verilmesini isteyebilirsiniz,belli isimler dışında kimseye milli takım kapılarının açık olmamasına küfür bile edebilirsiniz bunu anlarım. gencay ve sefa türkiye'yi temsil etmesin diyorsanız bunun bin bir türlü yolu var bence yazdıklarınızı bir daha gözden geçirin, bazı ifadeler biraz kötü duruyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sayın arkadaşlar ve yaşı benden büyük abiler şu bizim milli takımla ilgili yazdıklarınızı okudum ve şunları söylemek istedim: bu kişilerin yakınları, tanıdıkları yada kendileri bu forumu okumazlar mı? bu yazılanları görürlerse üzülmezler mi? burada kendi aramızda küçücük bir eleştiri yüzünden ne tartışmalar çıkıyor, masa tenisini o dereceye getiren kişiler bunlar bide. gençlere yer verilmesini isteyebilirsiniz ki bunu ben de istiyorum, daha hırslı oyunculara yer verilmesini isteyebilirsiniz,belli isimler dışında kimseye milli takım kapılarının açık olmamasına küfür bile edebilirsiniz bunu anlarım. gencay ve sefa türkiye'yi temsil etmesin diyorsanız bunun bin bir türlü yolu var bence yazdıklarınızı bir daha gözden geçirin, bazı ifadeler biraz kötü duruyor.

bence yazıları okuyup biraz hırs yapsınlar istekli oynasınlar çalışsınlar demek istemiş o eleştirileri yapanlar, isteksizlerse çalışmayacaklarsa, kazanmak için oynamayacaklarsa gitmesinler demek istediler ben öyle anladım. bu da onlara gaz verir bence

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir oyuncu Dünya şampiyonu oldu diye her maçı yahut her turnuvayı kazanmak zorunda mı? İlla ki formsuz olduğu dönemler olacaktır ki formda olduğu zamanda da maç kaybedebilir, bu gayet doğal bir durum. Bunun mental eksiklikle ya da olgunlaşma ile bir alakası yok bence. Ayrıca Zhang Jike'nin bu tarz düşüşler yaşaması gayet normal. Çünkü bir masa tenisçinin hayatında kazanmayı en çok isteyeceği turnuvayı kazandı ki daha önce hikayesi paylaşılmıştı, bu şampiyonluk Zhang için çok başka anlamlar da ifade ediyordu. Bundan sonra onun için Macaristan Open'ı ya da Katar Open'ı kazanmak çok büyük önem arzetmeyebilir. Olimpiyatlarda ya da Dünya Şampiyonlarında görebiliriz gerçek Zhang'ı.

Ma Long şu form durumuyla Olimpiyat oyunlarının en büyük favorisi konumunda. İsterse tüm yıl her turnuvayı domine etsin, üstüste bilmem kaç maç kazansın. Olimpiyatları kazanamazsa, ya da Dünya şampiyonasında şampiyon olamazsa sıradan bir oyuncu olarak tarihteki yerini alacak. Daha önce de demiştim. Tarih Olimpiyat ya da Dünya şampiyonlarını hatırlar, gerisi maalesef unutulur gider. Büyük oyuncu olmak istiyorsanız bu turnuvalardan birini kazanmak zorundasınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vladimir Samsonov

Olimpiyatları kazanamazsa, ya da Dünya şampiyonasında şampiyon olamazsa sıradan bir oyuncu olarak tarihteki yerini alacak. Daha önce de demiştim. Tarih Olimpiyat ya da Dünya şampiyonlarını hatırlar, gerisi maalesef unutulur gider. Büyük oyuncu olmak istiyorsanız bu turnuvalardan birini kazanmak zorundasınız.

Vladimir Samsonov'un, Kalinikos Kreanga'nın, Michael Maze'in, Timo Boll'un, Joo Se Hyuk'un, Zoran Primorac'ın, vs. herhangi bir olimpiyat ya da dünya şampiyonlukları yok.

Bilmiyorum ama Timo Boll'a "sıradan bir oyuncu" demek fazla küçümsemek gibi olmaz mı? Bence Timo Boll Olimpiyat ya da dünya şampiyonu olmasa da bir "büyük oyuncu"

Ayrıca Zhang Jike'nin mental eksikliği ve olgunlaşmamasıyla ilgili Liu Guoliang'ın sözleri:

Meali, iyi zamanında çok iyi, kötü zamanında aptal bir köpek gibi...

Başka bir röportajdan:

Meanwhile, Zhang Jike, Ma Long and Xu Xin are also very risky. "All of them play very advanced and vibrant. They already have the impact of their strength at its peak. However their technology is still not that comprehensive, their performance is still not stable enough, poor experience, and don't have enough mental maturity."

Diğeri - Rotterdam'dan sonra: "Liu Guoliang: It's still hard for me to answer that. After all, he got one title. However in our team, we have players who got more championship titles. What I can only say is that he has equal chances just like the others. The player with the most stable condition will certainly get through.

In Rotterdam, Zhang Jike defeated the world's number one Wang Hao and the number two player, Timo Boll. I was actually a bit surprised with his achievement. He showed a very good, explosive and bloody performance in the arena and that is his biggest advantage. However, technically speaking, he is still not good enough and he still have a number of problems. He also needs more discipline."

Kısaca, Çin Milli Takımı'nın antrenörü, değil sadece Zhang Jike'nin, Xu Xin'in ve Ma Long'un bile mental olgunluğa erişmediğini düşünüyor. Ona göre mental olgunluğa erişmemeleri de performanslarının stabilitesini azaltıyor. Bu seviyeye gelmiş oyuncularda en az oyun tekniği ve fiziksel kondüsyon kadar mental olgunluk da çok çok önemli bir faktör.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkesin mental zayıflıkları var.

ma lin 2004 olimpiyatlarında 42 yaşındaki waldner'e yenilmişti.

wang liqin 2003'te schlager'e öndeyken kaybetti veo şampiyonada maçı başka bir maçı kazandığını fark etmeyip taktik almak için hocasına gitmişti. o derece uçmuş adam...

bence hoca, öğrencilerinin ayakları yere bassın diye böyle konuşuyor. olimpiyat kadrosu belli, wang hao, zhang jike ve ma long...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tabi alır ama ma lin'in performansı düştüğünde herşeye rağmen takımdan kesmediler, sonra wang hao'yu resmen yetiştirdiler, ardından wang yaşlandığında da xu xin'i yarattılar. xu xin'i hatırlıyorum. milli takımda değilken set alsa dünyalar onun oluyordu. milli yaptılar adam 1 sene sonra canavar oldu. o milli takım kampına kimi soksalar zaten birşey oluyor ondan.

o yüzden hükümet politikası olarak bir penhold tutabilirler. Biraz da rakiplerin performansına bağlı.

wang hao olimpiyatlara kadar bir yabancıya yenilmezse şansı var bence...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..