Jump to content
Masatenisi.org Forum

2012 Hungarian Open

Recommended Posts

Masatenisi severlerin dikkatine,

2012 Hungarian open başladı bizim sporcularımızda var iyi seyirler.

Aşağıdaki linke tıklayarak seyredebilirsiniz.

www.ittf.com/ittv

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet, 2012'nin ilk Pro Tour'u hayırlı olsun diyelim.

Bu ilk turlar tabii ki pek çekişmeli geçmez. İyi maçları yarın, daha da iyilerini Cuma günü görürüz.

Ayrıca şu da var: Ma Long, rekoru elinde bulunduran Wang Liqin'in üstüste 40 tekli maçta yenilmemesini egale etmişti. Bu turnuvada çok büyük bir ihtimalle Ma Long'dan yeni bir rekor göreceğiz.

Turnuvada son dönemin parlayan yıldızları Ruslar ve Almanlar yok. O bakımdan Çinlilerin dişli rakibi olarak yine bir tek uzakdoğulular kaldı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ana tablo öncesi oynanan grup maçlarındaki belki de en ilginç skor, dünya sıralamasının 94. basamağında bulunan Güney Koreli Jung Young'un (hatta 2010'un eylülünde 34. sıraya kadar çıkmış), 494. sıradaki Kübalı Jorge Campos'a 4-3 yenilmesi ve Kübalı oyuncunun 3'lü gruptaki her 2 maçını da almasından ötürü Jung'un gruptan çıkmayıp ana tabloya kalamamasını sağlayan maçta oluşmuş. Öte yandan Almanların tecrübeli oyuncusu Torben Wosik, Brezilyalı Humberto Manhani ile oynadığı maçın ilk setini 11-0 almış fakat 4. seti 11-9 vermiş. 3 oyuncu ise diskalifiye edilmiş. Booster artık iyice gözardı edildiğinden dolayı başka sebeplerden olabileceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

neden hala milli takımda aynı kişiler oynuyor anlamıyorum. gencayla sefanın maçını izledim rezilleri oynuyorlar. altyapıdan çocukları getirseler onlar tecrübe kazansa daha iyi olmaz mı ya. Hüseyin, özgün, batuhan, miraç gibi gençler neden yok artık gencay ve sefa zamanı sona erdi bu yüzden ilerleyemiyoruz şu oyunda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

neden hala milli takımda aynı kişiler oynuyor anlamıyorum. gencayla sefanın maçını izledim rezilleri oynuyorlar. altyapıdan çocukları getirseler onlar tecrübe kazansa daha iyi olmaz mı ya. Hüseyin, özgün, batuhan, miraç gibi gençler neden yok artık gencay ve sefa zamanı sona erdi bu yüzden ilerleyemiyoruz şu oyunda.

Bende maçları seyretme imkanı buldumda yukarıda yazılanlara katılmamak mümkün değil yani hele Gencayın maçı tamamen dostlar alışverişte görsün misali sanki oynamak istemiyorda zorla oraya götürülmüş gibi belki değişik sebebleri olabilir tabii ama yani setlerde rakip 6-7 olmadan sayı yok bir bitsinde gideyim havası ne bileyim bi tuhaflık var gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

neden hala milli takımda aynı kişiler oynuyor anlamıyorum. gencayla sefanın maçını izledim rezilleri oynuyorlar. altyapıdan çocukları getirseler onlar tecrübe ...

Osman bey,

geçenlerde sizin gibi tecrübeli bir oyuncuyla konuşmuştum. Aynı sizin dediklerinizi o da söylemişti....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

%100 katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

GERÇEKTENDE TÜRK MASA TENİSİ CAMİASI Bİ TÜRLÜ KENDİ ÖZ BÜNYESİNDEN İLK 100 DE SÜREKLİ TUTUNACAK Bİ SPORCU YETİŞTİREMEDİ ALTYAPILARDA YA DA KÜÇÜKLER TURNUVALARINDA ULUSLARARASI ÇAPTA BAŞARILARI OLAN GENÇLER VARMI BİLMİYORUM AMA SANKI TIKANMIŞ GİBİYİZ O BAŞARILI SPORCUNUN ÇIKMASI GENÇLERE İDOL OLMASI BAKIMINDANDA ÇOK ÖNEMLİ BENCE..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben zonguldakta masa tenisi antrenörlüğü yapıyorum( Burçin aygün ve muammer kural ile birlikte). aynı zamanda oyuncuğa da devam ediyorum. özel idare yol spor kulübü olarak 2 senedir öğrencilerimle oynuyorum 2 senede süper lige çıktık. bu büyük bir başarıdır. türkiyede bunun bir sürü örneği var izmir dsi, yalovagençliksor, malatya, batman vs. buralarda oyuncumu yok arkadaşlar alın yetişmiş eleman. pili bitmiş artık bıkmış insanlara para harcamaktansa aç olan isteyen sporculara şans versinler. bizim öğrencimiz mehmet deniz eğer gencaydan veya sefadan daha istekli hırslı kazanma azmiyle oynamazsa namerdim. yazık federasyona, kendilerini de rezil ediyorlar. bu işe emek vermiş birisi olarak gerçekten üzülüyorum...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konuyu aniden başlığa çevireyim :)

Ma Long, Wang Liqin'in rekorunu kırdı: Artık 41 tekli maç boyunca hiç yenilmemiş oldu. Bakalım bu turnuva nasıl olacak? Xu Xin yine çok enerjik ve hızlı görünüyor. Zhang Jike'nin karşısında finale kadar ilk 10'dan sadece Joo Se Hyuk var, ki o da çok dişli bir rakip sayılmaz Zhang için. Ama Ma Long'un karşısında Kreanga, Chen Qi, ve Ma Lin-Xu Xin ikilisinden birisi var. Onun işi daha zor görünüyor. Özellikle Xu Xin ile karşılaşırsa sevinirim. İzlemeye değer bir maç olur. Bir aralar forumda birisi sormuştu, çok güzel maç videoları var mı diye, bir arkadaş da cevap yazmıştı youtube'a Ma Long - Xu Xin yaz, hepsini sırasıyla izle diye... Katılıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben zonguldakta masa tenisi antrenörlüğü yapıyorum( Burçin aygün ve muammer kural ile birlikte). aynı zamanda oyuncuğa da devam ediyorum. özel idare yol spor kulübü olarak 2 senedir öğrencilerimle oynuyorum 2 senede süper lige çıktık. bu büyük bir başarıdır. türkiyede bunun bir sürü örneği var izmir dsi, yalovagençliksor, malatya, batman vs. buralarda oyuncumu yok arkadaşlar alın yetişmiş eleman. pili bitmiş artık bıkmış insanlara para harcamaktansa aç olan isteyen sporculara şans versinler. bizim öğrencimiz mehmet deniz eğer gencaydan veya sefadan daha istekli hırslı kazanma azmiyle oynamazsa namerdim. yazık federasyona, kendilerini de rezil ediyorlar. bu işe emek vermiş birisi olarak gerçekten üzülüyorum...

Osman merhaba,

Seninle aynı fikirleri birebir paylaşıyorum. Öğrencin Mehmet gerçekten çok hırslı ve iyi bir oyuncu geçen sene ligdede maç yapmıştım onunla Sefa'yı yendiği maçıda çok iyi hatırlıyorum. Diğer şehirlerde de çok iyi gençler var. Özellikle Yalova'lı Hüseyin'i de çok beğeniyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugün akşam büyük ihtimalle şu maçları izleyeceğiz:

Ma Long - Chen Qi (Büyük ihtimal Ma Long)

Ma Lin - Xu Xin (Xu Xin daha şanslı)

Adrian Crisan - Chen Weixing (Maç ortada)

Joo Se Hyuk - Zhang Jike (Büyük ihtimal Zhang Jike)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..