Jump to content
Masatenisi.org Forum

Duvarla Antreman

bsg18

Recommended Posts

Selamlar;

Duvarla antreman yaparken duvara attığım fh spinli top bana spinli gelebilir mi? Bh spin vuruşunu kavradım sayılır.Maçlarda bol bol çekiyorum.10da 9u tutuyor. Her gün 1.30-2 saat antreman yapınca kapıyor insan.Duvara fh spin atıp bh spin vuruyorum şimdi.Yararı olur mu?Evde her zaman temel vuruşları antreman yapıyorum her gün.Maçlara gelince rahatım tabii.

Bana duvarda yapabileceğim antreman vs. Şeyleri söyler misiniz?

Cevaplarınızı en kısa sürede bekliyorum...

Saygılarımla....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İsveç'li efsane masa tenisci Waldner forhend spin çalışmasını paravanada yaparken izlemiştim. Forhend spin paranavaya çarptırdıktan sonra yere düşen top spin falsosu ile paravanın arka tarafına düşüyordu. İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bnde duvarla çalışıyom ama şu şekile;

bizim evde kucuk kare bbir masa var ahsap onu duvara yanastırıyorum masa tenisi masası gibi kullanıyorum ve bu şekilde yapıyorum alan dar olunca bizim odada fh vuramıyorum genelde bh spin rahat yapıyorum tavsiye ederim.

2-)birde şunu deneyebbilirsin sert bişekilde fh atıp bh block bh sert atıp fh block yapabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İsveç'li efsane masa tenisci Waldner forhend spin çalışmasını paravanada yaparken izlemiştim. Forhend spin paranavaya çarptırdıktan sonra yere düşen top spin falsosu ile paravanın arka tarafına düşüyordu. İyi çalışmalar

Teşekkürler.Ben de şimdi anladım o spinli gelme işini.Duvara bh spin çekti ve top resmen önümden kaçtı.Kayboldu.Birazdam onu arayacağım..

bnde duvarla çalışıyom ama şu şekile;

bizim evde kucuk kare bbir masa var ahsap onu duvara yanastırıyorum masa tenisi masası gibi kullanıyorum ve bu şekilde yapıyorum alan dar olunca bizim odada fh vuramıyorum genelde bh spin rahat yapıyorum tavsiye ederim.

2-)birde şunu deneyebbilirsin sert bişekilde fh atıp bh block bh sert atıp fh block yapabilirsin

Masa ile ben maç yapıyorum yeğenimle.İyi oluyor.O ikinci şıkkı kullanamam.Duvarı mahfetmek istemiyorum..:D Ayrıca fh sert veya bh sert atınca top hemen düşüyor yere...

Teşekkürler hepinize...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

düzgün( tercihen beton) zeminli yerde duvarın karşısına geç, 2-3 m. kadar uzakta. Duvarın önüne, yere ( duvarın önündeki yarım metrelik alana) düşen

bir spin yap (fh olur, bh olur), top hemen duvara çarpıp kesik olarak sana dönecek, gelen topa pozisyonunu ayarlayıp, yerde gene aynı bölgeye spin yap, böyle sürdür, spini , hızı arttır azalt, deneylerini yap, duvardan gitgide uzaklaşabilirsin, spinlerin hep duvarın dibine düşşün, kaçırmadan...aynı zamanda ayak çalışması olup, ne harika çalışmadır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dstm bende 1 haftadır duvarla oynamaya başladım tenis masasını duvara yasladım. duvara forehand çakınca

1: topu uygun hızda atıcaksınki top geri sahana düşsün

2: 1.maddeyi uygularsan elinin belli bir hıza alışma ihtimali var

3: duvara attığın top sana spinli gelir ama ilk önce masaya sonra duvara çarparsa spinli gelir , top duvara çarptıktan sonra snn masana değer ve değdiği anda yavaşlar buda topa vurma ihtimalini azaltır.

bnm yorumlarım

ilk kombonasyonum,

daha olmadıki

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..