Jump to content
Masatenisi.org Forum

Veteran Dernekleri Ve Ücretleri

yuceemre

Recommended Posts

İyi günler arkadaşlar dün nerde masa tenisi oynayayım diye karar vermek için iki veteran kulubunede gittim .

Öncelikle bana ilginç gelen bir şeyi yazmak istiyorum 35 yaşından genç oldugum için veteran masatenisi dernegine üye olamıyormuşum onu ögrendim . Beni şaşırtan bir şeyde salonların aylık kullanım ücretleri oldu bu forumda ekipman fiyatlarının pahalılıgı çok sık konuşulurken salon ucretlerinin aylık yaklaşık 80 ytl olması hatta yılbaşından sonra düşünülen rakamın 100 lira gibi bi fiyat olması beni şaşırttı nerdeyse tenergy parası:) Gençleri teşvik etmesi gerekkirken bir dernegin yaş nedeniyle üye olamayan gençlerden dah fazla para istenmeside bana ilginç geldi . Merak edip bir spor merkezini arayıp ücretini ögrenmek istedim lüx bir site içinde bulunan spor merkezinin aylık kullanım ücretini 120 lira oldugunun ögrendim tabi bunun içinde olimpik yüzme havuzu fitness merkezi masa tenisi dahil daha bircok spor seçeneginin olması beni şaşırtdı sizcede durum ilginç değilmi .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisi maalesef böyle bir spor. Bahsettiğiniz o derneklerin bir masa için ayırdıklara alana fitnes merkezi belki 10 tane koşu bandı veya bisiklet sığdırıyordur. Masa tenisi oynayan birisi salona gidince en az 3-4 saat rahatlıkla kalıp antrenman veya maç yapabiliyor, fitnese giden ise belki ortalama 1 saat kalıyordur.

Hem bu sebeplerden dolayı hem de ilgi yüzünden üye sayısı bakımından arada çok fark vardır. Bu yüzden o rakamları aşağıya çekmek kolay olmuyordur...

Öğrenciler konusunda haklısınız, imkanları sonuna kadar zorlayıp bir şekilde ücretsiz veya çok düşük bir ücret karşılığında onlara salonları açmak lazım. Yoksa nasıl yaygınlaşacak bu spor? malzeme pahalı, salon pahalı.....

Selamlar....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi günler arkadaşlar dün nerde masa tenisi oynayayım diye karar vermek için iki veteran kulubunede gittim .

Öncelikle bana ilginç gelen bir şeyi yazmak istiyorum 35 yaşından genç oldugum için veteran masatenisi dernegine üye olamıyormuşum onu ögrendim . Beni şaşırtan bir şeyde salonların aylık kullanım ücretleri oldu bu forumda ekipman fiyatlarının pahalılıgı çok sık konuşulurken salon ucretlerinin aylık yaklaşık 80 ytl olması hatta yılbaşından sonra düşünülen rakamın 100 lira gibi bi fiyat olması beni şaşırttı nerdeyse tenergy parası:) Gençleri teşvik etmesi gerekkirken bir dernegin yaş nedeniyle üye olamayan gençlerden dah fazla para istenmeside bana ilginç geldi . Merak edip bir spor merkezini arayıp ücretini ögrenmek istedim lüx bir site içinde bulunan spor merkezinin aylık kullanım ücretini 120 lira oldugunun ögrendim tabi bunun içinde olimpik yüzme havuzu fitness merkezi masa tenisi dahil daha bircok spor seçeneginin olması beni şaşırtdı sizcede durum ilginç değilmi .

Amacınız masatenisi oynamaksa üye olmak zorunda değilsiniz ki. Günlük ücreti ödeyip partneriniz veya orda size uygun birisiyle oynayabilirsiniz sanıyorum. Salondaki masalardan birisi günlük gelenler için daimi tahsis edilmiş olması gerekir tabi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

vmtd derneğine üye olup yıllık peşin ödediğiniz taktirde ayda 35 liraya geliyor. diğer derneklerin ücretlerini bilsem onları da yazardım. reklam olarak algılanmasın. yaş sınırı konusunda ise çok haklısınız. sadece veteranların üye olabilmesi ve sadece onların indirimden yararlanabilmelerine ben de karşıyım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben hakan beye çok katılmıyorum fitnes merkeziyele kıyaslamak için söglemedim sadece bir fiat almak için aradım öncelikle alan ve saatle ilgili olmadıgını düşünüyorum durumun Yine fitness merkezi üzerinden gidersek onları günün her saati kullana biliyorsunuz 4-5 saat degil yaklaşık sabah 9 dan akşam 9 a kadar giden arakaşlarım var hiçde 1 saatligine gitmiyorlar.A lan konusundada sadece fitnes degil duvar tenisi basket normal tenis alanları da var daha geniş alanları daha az insan daha uzun süreler meşgul ediyor ve bu alanları spora hazırlamak sadece masa kurup alanlara bölmekten daha zor kimseyi eleştirek için yazmadım sadece bi tezatlık var gibi geldi bana . Evet vmtd e gittim onlar bana dernek üye yaşının 35 alt sınırı oldugnunu söglediler .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Emre bey,

ben normal ölçekli fitnes salonlarından bahsediyorum. Mesela bana çok yakın bir yerin örneğini vereyim.

Alanları en fazla 4 masalık ama içeride her zaman 20 kişi rahat oluyor ve gidenler yarım saat bisiklet, yarım saat koşu bandı vs... yapıp çıkıyorlar.

Şimdi bir yatırımcı 4 masa alıp en fazla 10-15 kişiye mi salonu açar yoksa fitnes malzemelerini koyup en az 30-40 kişiye mi?

Tabi sizin bahsettiğiniz yerlerin yelpazesi ve yatırımı çok geniş. Üye sayısı kurtarıyor onları herhalde. Bu arada 12 saat spor, maşallah yani....

Ayrıca koskoca İstanbul'da bilindik 3-4 tane masa tenisi salonu var. Herhalde 100 TL de yapsalar üye sayıları pek değişmez...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence istanbulda anadolu yakasinda cok iyi bir alternatif var. Hem zemin cok iyi, hem masalar cok iyi. Hem de ortam mukemmel. 5 masa var toplamda, maksimum 1-2 kisi acikta kaliyor. 2 masa mac yapmak icin alan acisindan musait, diger 3 masa antreman masasi. Yani biraz bulunduklari yer dar. Ama eglencesine oralarda da mac yapilabiliyor.

Fiyat is gayet makul. Aylik 60 TL, TT-rating uyesi olunca 50 TL, Klupten lisans cikarirsaniz 30 TL aylik odeme yapiyorsunuz. Gunluk ise 6 TL gibi cok makul bir fiyat. Ayrica cok misafirperver, sicak bir ortam var. Mac yapmasan da muhabbet icin eglence icin yine gelinir.

Internet istesi ise su sekilde.

www.masatenisisalonu.com

ayrica Öğrencilere indirimli. ve son olarak ta :

TT-rating'de İstanbul sıralamasında ilk 3 oyuncuya salon ücretsiz (İstanbul dışı ise puanı en az İstanbul 3.sü kadar olmalıdır). Aynı şekilde 21 yaşından gün almamış oyuncular için TT-rating'de İstanbul sıralamasında ilk 20 içinde ise salonu yine ücretsiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DERNEKLER KANUNU

Amaç

Madde 1 - Bu Kanunun amacı, kazanç paylaşma dışında, kanunlarla yasaklanma-

mış belirli ve ortak bir gayeyi gerçekleştirmek üzere, en az yedi gerçek kişi-

nin, bilgi ve çalışmalarını sürekli olarak birleştirmeleri suretiyle oluşturduk-

ları derneklerle ilgili esasları düzenlemektir.

İKİNCİ BÖLÜM

Üye olma hakkı

Madde 16 - Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip ve onsekiz yaşını bitir-

miş bulunan herkes derneklere üye olabilir.

Arkadaşlar hepinizi Bursa veteran Masa Tenisi Spor Kulübü Derneğimize üye olmaya davet ediyorum.. :thup:.. Neden mi..?

Osmangazi Belediyesinden kiraladığımız Dikkaldırım Spor Salonunun alt katında ; 8 adet mavi maç masaları ile;

Hafta içi hergün: Akşam 18.00 dan sonra..(saat sınırı yok..)

Hafta sonu : 13.00 - 18.00 saatleri arası çalışma fırsatları ile..

Üsteliiikkk..

Yıllık sadece 50 TL üyelik ücreti (ayda 5 TL bile düşmüyor..)Kısa sürede her kesimden,yaklaşık 200 e yakın üyemiz olduğunu biiyorum..Kira da vermemize rağmen bu fiyat ile zarar da etmiyoruz..Ki etsek bile bu spora gönül veriyorsak elbirliği ile destek olmalıyız..

Sözün özü dernek kuruluş amacı ve de Samimiyet çok önemli arkadaşlar..Amaç bu sporu tüm kesime yaymak mı? Ticari kaygılarla hareket etmek mi?Derneklerin kuruluş amaçları doğrultusunda hareket ettikleri taktirde problemlerin minimuma ineceğini düşünüyorum...Herkese Selamlar..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ücret belirlemesindeki ana sorun tamamen böyle bir yatırımı (hizmetide diyebiliriz) insanlara sunmak beklentilerinizle ilgili bir durum.. Ücret belirlemesi ne amaçla (beklenti) kurmak istediğinizle alakalı..

Ben bu spor yayılsın maksadıyla böyle bir yer kurarsanız bütün maliyetleri üst üste koyup toplam maliyeti bulur kafanızdaki yaklaşık üye sayısına göre bir ücret hesaplıya bilirsiniz.....

Yada hem bu spor yayılsın hem bu kadar uğraşacağım üzerindende az çok bende birşeyler kazanayım derseniz ona göre bir ücret bulursunuz...

İstanbul salon konusunda diğer illere göre şansız gibi duruyor..

En büyük masraf kira....Elektrik su temizlik bakım...vs....üst üste koyup topladığınızda masraf MALİYETİNİ bulursunuz......

AYLIK ücreti belirlemek ise daha önceden yazdığım gibi beklentilerle ilgili bir durum..

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim, İstanbul'daki V.D. (Vergi Dairesi) ücretleriyle ilgili sıkıntım şu:

FB, Göztepe, Haydarpaşa ve UPS için konuşuyorum. Her haftasonu buralarda muhakkak bir turnuva oluyor. Turnuvaları seviyoruz. Turnuvamız hiç eksik olmuyor maşallah. Ya Cumartesi ya Pazar günü, bazen hem Cumartesi hem de Pazar günü, hatta bazen birkaç haftasonunu kapsayan turnuvalar düzenleniyor. Bu turnuvalara, turnuva katılım ücretini takdim eden herkes katılabiliyor. Turnuvasına göre 10,20,30 Lira olarak değişen bu ücrete herkes tabi. Dernek üyesi olmanız, aidat ödemeniz fark etmiyor. Bu sebepten ötürü, sadece haftasonları oynama imkanı olan biriyseniz, hem peşin senelik aidat avantajından mahrum kalıyor, hem de aidat ödemek dezavantaja dönüştüğünden, haftaiçi oynama fırsatını yakaladığınızda da günübirlik ücret tarifesine mahkum oluyorsunuz. Bir de antrenman seven bir oyuncuysanız hepten yandınız. O curcuna içinde verimli bir antrenman yapmayı unutun gitsin. Masa tenisi oynayabilmek için her ay bir sürü para (paraları paraları saç saç saç...) vakit ve enerji harcıyorum, yine de içime sine sine, gönlüme göre oynayamıyorum.

:frust:

http://www.youtube.com/watch?v=QAYA447j5cI

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim, İstanbul'daki V.D. (Vergi Dairesi) ücretleriyle ilgili sıkıntım şu...

Fb veteran ve haydarpaşa derneklerinde her hafta, ups'de (sanırım) ayda bir, vmtd'de ise belli zamanlarda (daha çok özel günlerde) günübirlik turnuva oluyor. diğer derneklerin şuanki durumunu bilmiyorum ama vmtd'de turnuva günleri turnuvaya katılmayıp antrenmanını yapabilirsin. masa sayısı 14 olduğu için boş masa bulma sıkıntın olmaz. mesela ben dünkü turnuvaya kayıt olmamama rağmen salona geldim ve arka masaya geçip antrenmanımı yaptım. sen sanırım haftada 1 geliyorsun. onun yerine koşulların uygunsa yıllık ödeme yaparak (ayda 35 liraya geliyor) hem daha ucuza hem de daha sık oynayabilirsin.

not : mesajımda gizli reklam uygulaması kullanılmamıştır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Haydarpaşa, FB ve Veteran masatenisçileri dernekleri oldukça iyi imkan sağlıyorlar. Ders almak isteyenler için hoca ve yeterli masa var ücretleri uygun yerler temizdir. Diğer taraftan bende dahil olmak üzere neden devletten yardım almıyorlar diye düşünüp duruyorum zira dernek başına aylık 5000 lira yardım alsalar, elektrik ve suyu devlet tarafından karşılansa kötü mü olur ? Bizim spor bakanlığı bu miktarı veremez mi diye sorduğumda gelen cevap sadece masa tenisi yok tekvandosundan, jiujitsusuna ordanda da sepak takraw sına, atletizme, yelkene kadar bir çok spor türü var onlarda aynı yardımı istedikleri zaman butçe yetmez denmekte. Ayrıca var olan kuruluşlarda 1-2 sene güzel güzel geçinip sen başkan oldun ben kızdım yeni yer açarım görürsün olacağı için verimsiz bir çok salon olacağından ve hatta ilerde de türeyecek olan -abi 2 masa koyuyorsun sonra ayda gelsin 5000 liracılardan dolayı yardım yapılmıyor.

Türkiye çok büyük, bütçesi de yeterli, ülke olarak her şeyimiz var. Emin olun her anadoluya gittiğimde hayran hayran bakıp istanbulda oturulurmu diyorum. Fakat konulan kuralları, esnetmek için çok caba sarf ediyoruz diye düşünüyorum ayrıca iyi bir denetim mekanızmamız olmadığı ve çok fazla af yapıldığı inancındayım zira olsa bu kadar kaçak yapı, çürük bina vs zaten yapılamazdı.

Bütün bunların sonucunda masatenisi oynamak için dışarıdan herhangi bir yardım gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..