Jump to content
Masatenisi.org Forum

729 Red Spirit Mi ? 729 Bomb Mu ?

Recommended Posts

elbette kendi doğrularını yazsın ama en azından (şimdilik) ekipman tavsiye konusunda değil. bu konu teknik bir konu ve tavsiye verebilmek için birtakım tecrübeler edinmiş olmanız lazım. sadece yazı okumanız da yetmez. nasıl 2 aylık masa tenisi oyuncusunun başkasına ücretli ders vermesi absürd kaçarsa, ekipman tavsiyesinde bulunması da o kadar absürd kaçar. hele ki bir ekipmanı denemeden başkasına tavsiye etmek absürdten öte ayıba girer. konu hakkında bilgisi olmayan insanları yanlışa sürükleyip onları maddi kayba uğratmak hiç hoş olmaz. ben bu yazıyı arkadaşın iyiliği için yazıyorum. gerçekten güvenilir bir bilgi kaynağı olmak istiyorsa önce tecrübeli olması gerekiyor. yoksa insanlar hiçbir tavsiyesini dinlemez ve böylece boşa yazmış olur.

saygı konusunda ise düşüncelerine katılıyorum. her ne olursa olsun kişiliğe saldırmanın affı olmaz. herkes yazılarına dikkat etmeli ve chat ortamında olmadığının, yazılarının sürekli kalacağının ve herkes tarafından görülebildiğinin farkında olması lazım.

Sevgili Bora

Bizler burada ustayım diye geçinen yalan yanlış yazan yaşını başını almış nice üyeler gördük..Bunlar işin teferruatı....

Ben asıl olan temel doğrunun üzerindeyim...Adam gibi nasıl oturuyorsak öylede kalkmasını bileceğiz...Yıkıp dökmek yok..

Dediğin gibi chat ortamı değil burası yazılan genelde kalıyor ve hepimiz tarafından okunuyor...

Bir gün bilen bilmiyen demeden böyle yazanlara bende öyle bir dokunduracağım ki ne yaptıklarını o zaman farkında olacaklar..

Atalarımızın dediği gibi bin nasihat mi bir kötek mi misali olacak bu işin sonu..

ktm

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ktm hocam yeniden bir şeyler yazdığınızı görmek güzel.

ne nasihate gerek var ne köteğe, o kadar aramış bulmuş foruma gelmiş insanları da küstürmek gerekmez. velhasıl bir şekilde konuşarak iletişim kurmaya çalışan insanları da rencide etmek gerekmez. saygı sevgi ile hallolur her şey.

bsg18 dostum sen de daha çok oku daha çok sor daha çok yaz. ben denediğim halde jargonu tam bilmediğim için yanlış şeyler yazdığım olmuştur, sana tavsiyem şimdilik ekipman denemediğin için ekipman bilgi değerlendirme köşesinde daha çok oku diğer kısımlarda daha çok yaz :D aynısı benim için de geçerli ama neyse :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu başlık altında yazılan ve kişiliğe saldırı olarak görülen cümleler hangileri? Ben bu tarz bir mesaj veya cümle göremiyorum. Sorun yazılanlarda mı yoksa yazılanları algılamada mı acaba?

Sayın Ahmet Gürbüz..

Benim tepki yazılarımın olduğu sayfalara tekrar bir bakın isterseniz...

Sizin bana dediğiniz gibi

<<<<<< Sorun yazılanlarda mı yoksa yazılanları algılamada mı acaba?>>>>>>>

-----Algılama----- derken bana yapmış olduğunuz bu ince ve ağır tahrik benzeri ....Genç üye arkadaşımıza benzer ince yada kabaca yazılmış özeline hitaben yazılar yazıldı....Bunu benim kadar sizde çok iyi biliyorsunuz....Bakıyorum hala bu çirkinliği uzatıp devam etirmek istiyorsunuz...Şimdide ( ALGILAMA diyerek) beni tahrik etmeye çalışıyorsunuz bu konu fazla uzamasın vede kendimi tutarak yazınızı şimdilik pas geçiyorum..

Bir daha böyle bir yazınızı bana yada başka bir üyeye yazdığınızı okursam, beni bildiğiniz yada tanıdığınız kadarıyla diyeyim rüyalarınızda bile göremiyeceğiniz kadar size ağır yazı yazarım....

İnsanlara bulaşmayın...eğer konuya yazılan yazıları beğenmiyorsanız yazma isteğinizde varsada kendi doğrularınızı yazın..

Üye arkadaşın açtığı konuyu zaten yeterince dağıttık...Bu özel durum bana göre tüm konulardan öncelikli olduğu için kendisindende özür dilerim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bundan 10 gün önce bsg18 adlı kullanıcıya ilgili bir mesaj yazmıştım ( http://www.masatenis...ne/page__st__20 )

Üye ktm hariç kimseden yorum gelmemişti...

Hatta ktm üyesinin yorumuna destek verenleri görünce, sildim yazımı.

Demekki boş laf yazmak beğeniliyormuş, dedim....

Yazımın tamamı:

bsg18 kardeşim,

bilgili olmadığın konularda fazla yorum yazıyorsun. Yaşın da ufak diye biliyorum.

Yazmak yerine okumak ile meşgul olsan bu sıralar hepimiz için en hayırlısı olur.

5 yıldır sürekli gittiğim Haldun Alagaş salonu hakkında yorum yapmasaydın da olurdu...

İmzandaki malzeme resimlerini kaldırıp,

İsim SOYADI - Doğum YILI - Şehir/Semt

bilgilerini yazsan çok sevinecek birçok kişi....

bsg18 dinlemiş olsaydı beni masa tenisi ile alakalı olmayan bu yazılarla şimdi zamanımızı harcamamış olurduk....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hatta ktm üyesinin yorumuna destek verenleri görünce, sildim yazımı.

Demekki boş laf yazmak beğeniliyormuş, dedim....

Sayın H.Kırık

Neden şimdi böyle bir yazı yazma zahmetinde bulundunuz o zaman...Sizi destekliyecek bir yazımı görmek istediniz bana yazmak için....Tek başınıza kendi bildiğiniz doğruları başkasından destek görmeden yazamıyormusunuz....illaki elinizden birilerimi tutacak..yada birilerimi kolluyacak sizi....bir şeyler yazmanız için...

Varmı bir evladınız.... yoksa boşu boşuna beni sizi ikna edeceğim diye uğraştırmayın.....Sayın Enduro'nun bana dediği gibi benim bu yazdığım yazıları pek algılıyamazsınız....Sayın Hocam.. Beni artık fazla zorlamayın....

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın ktm,

Burda birçok insan aynı şeyi düşünüyor: "Daha çok okusun, daha az yazsın." Bir video olur, güzel sayılar olur içinde yorum yapar, istediğini söyler. Ama o kadar insanın yılların tecrübesiyle birşey söylemediği yerde ekipmanı kullanmış ağzıyla konuşması yerine böyle okumuştum, genel olarak yorumlar böyle vs. kullanması çok daha az göze batar. Forumda herkes bir şeyler yazıyor değil mi? Biz şuan onlar hakkında konuşmayıp, bsg18 kardeşimiz hakkında konuşuyorsak, burada bsg18'in yazdıklarıyla payı vardır. Ben forumu her boş bulduğum anda saat başı olsun, yeni konuları neler yazılmış, neler konuşulmuş hepsini takip ediyorum, etmeye çalışıyorum. Ama yorum yapmıyorum herşeye. Çok okuyorum, az yazıyorum. bsg18 kardeşimizin de böyle davranması temennisiyle...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Ahmet Gürbüz..

Benim tepki yazılarımın olduğu sayfalara tekrar bir bakın isterseniz...

Sizin bana dediğiniz gibi

<<<<<< Sorun yazılanlarda mı yoksa yazılanları algılamada mı acaba?>>>>>>>

-----Algılama----- derken bana yapmış olduğunuz bu ince ve ağır tahrik benzeri ....Genç üye arkadaşımıza benzer ince yada kabaca yazılmış özeline hitaben yazılar yazıldı....Bunu benim kadar sizde çok iyi biliyorsunuz....Bakıyorum hala bu çirkinliği uzatıp devam etirmek istiyorsunuz...Şimdide ( ALGILAMA diyerek) beni tahrik etmeye çalışıyorsunuz bu konu fazla uzamasın vede kendimi tutarak yazınızı şimdilik pas geçiyorum..

Bir daha böyle bir yazınızı bana yada başka bir üyeye yazdığınızı okursam, beni bildiğiniz yada tanıdığınız kadarıyla diyeyim rüyalarınızda bile göremiyeceğiniz kadar size ağır yazı yazarım....

İnsanlara bulaşmayın...eğer konuya yazılan yazıları beğenmiyorsanız yazma isteğinizde varsada kendi doğrularınızı yazın..

Üye arkadaşın açtığı konuyu zaten yeterince dağıttık...Bu özel durum bana göre tüm konulardan öncelikli olduğu için kendisindende özür dilerim..

ktm

Vay be! Forumda birililerinin bana sataşabileceğine hiç ihtimal vermezdim, şu ana kadar forumda tek bir kişi ile bile tartışmış değilim. Kaderin cilvesine bakınki bunu yapan üyenin nick'i de Enduro motosikletlerin en iyisi olan KTM. :(

Yukarıdaki incileri ciddiye alıp cevap yazmayı abesle iştigal olarak görüyorum. Ama rüyalarımda bile göremeyeceğim ağır yazıyı merak ettim şimdi ben. Moderator arkadaşlar müsaade edecekse patlamaya hazır bombamızın pimini çekeyim hemen. Hem biraz eğlenmiş oluruz. :(

Yazarken başkalarının ruh hali nasıldır bilemem ama ben "Neşeli ol ki genç kalasın, forumdan da zevk alasın." modunda yazıyorum. O nedenle şimdiden uyarayım, beni bana karşı çok ağır yazı yazmakla tehtid edenlerlerin bilmesinde fayda var; çok fena dalga geçerim ona göre!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vay be! Forumda birililerinin bana sataşabileceğine hiç ihtimal vermezdim, şu ana kadar forumda tek bir kişi ile bile tartışmış değilim. Kaderin cilvesine bakınki bunu yapan üyenin nick'i de Enduro motosikletlerin en iyisi olan KTM. :(

Yukarıdaki incileri ciddiye alıp cevap yazmayı abesle iştigal olarak görüyorum. Ama rüyalarımda bile göremeyeceğim ağır yazıyı merak ettim şimdi ben. Moderator arkadaşlar müsaade edecekse patlamaya hazır bombamızın pimini çekeyim hemen. Hem biraz eğlenmiş oluruz. :(

Yazarken başkalarının ruh hali nasıldır bilemem ama ben "Neşeli ol ki genç kalasın, forumdan da zevk alasın." modunda yazıyorum. O nedenle şimdiden uyarayım, beni bana karşı çok ağır yazı yazmakla tehtid edenlerlerin bilmesinde fayda var; çok fena dalga geçerim ona göre!

Sayın Ahmet Gürbüz

Neden beni bir türlü anlamak istemiyorsunuz..Ben üyelerin birbirlerine öncelikle saygılı davranmalarını savunuyorum bilgi nasılsa bir şekilde gelir diyorum...Bilgi edinmek için buradayız saygımızı elden bırakırsak kime ne yararımız olacak..

Benim kimseyi savunduğum yok, kimseninde buna ihtiyacı yok sanırım. Burada toplanmış sanal gibi görünen ama gerçek olan sevdiğimiz bu spora küçükde olsa katkı sağlamak istiyen gerçekler (insanlar) var .Bir birimizin açıklarını kollayıp kişiliklere müdahale edeceksek neyin katkısında olacağız..

Sayın Hocam bu tartıştığımız yazılanların genç üyemiz bsg ile ve bizlerle bir alakası yok tamamen benimle zıtlaşmak eski alacakların(yazıların) içten içe bir hesaplaşması var...Dikkat ederseniz bana karşı yazlan (özellikle bu konuda) tüm yazıların altında beğendim diye yazıya okeyliyen sayın H. Kırık'ın kendi kişisel benimle olan problemi var..

Bu arkadaşımıza bazı yazılarında set çekmiştim bana karşı başlangıç sıkıntıları bu yazılarımdan sonra başlamıştır.

Sayın H.Kırık la takıştığımız

1. yazısı....tt üye olmazsanız masatenisi forum üyesi bile olsanız oynuyamazsınız diye sert bir yazı foruma yazmıştı....Bende karşı bir yazı yazmıştım. Dağ fare doğurdu fare dağı beğenmiyor gibisinden bir yazı yazmıştım..

2.yazısı....Rizede yapılan forum turnuvasında t-sirt lerin arkasına tt üye amlemini koydurmak için bir yazı yazmıştı. Ben yine karşı çıkmıştım yazılmadığı için sayın H.Kırık la bir tartışmamız olmuştu..

Sayın Ahmet Gürbüz (Enduro) benim sizinle değil hiç bir üyeyle takışma saygısızlık yapmak gibi bir amacım yok..Bazen sinirlenip yazıyorum ama yazdıklarımında arkasındayım...Yazdıklarınıza değil şahsınıza yaptıysak bir hata af ola diyeyim..Yazıcaz hocam (doğru yanlış) yazıcaz ama hep birlikte yazılan yazılara....

Ben yazdığım hiç bir yazıyı beğenilsin yada tepki görürüm diye yazmıyorum..Ben yazdığım her yazının arkasındayım beğenilmedi bu nedenle sildim (H.Kırık son yazısından alıntıdır) gibi laf olsun diye yazmıyorum..Sileceğim yazıyı neden yazayım...Nasrettin Hocanın yaptığı gibi ya tutarsa diye göle mayamı çalayım...Adam olan yazar yazdığını savunur yanlış yaptı ise özür diler..Yazılarını SİLMEZ..

Enduro motosikletlerin en iyisi olan KTM. :(

Sayın Hocam yiğidi öldür ama hakkınıda ver...Tek bunu BEĞENDİM desem olur mu?

İyi çalışmalar dilerim..

Selim Girit

KTM .........En iyi enduro markası ama bu nick bu şahısta pek iyi durmuyor sanki biraz eğreti gibi..????

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Selim Bey,

Sanal ortamda yazdıklarımıza eşlik eden vurgular, mimikler, ses tonumuz, vücut dilimiz gibi karşılıklı iletişimin olmazsa olmazları olmadığı için yazdıklarımızın okuyanlar tarafından yanlış anlaşılması veya yanlış algılanması gayet normal. Bunu siz, ben ve herkes yapabilir, bu bir eksilik, bir kusur değildir. Bana göre yazılanların hepsi karşılıklı yanlış anlaşılma ve algılamadan kaynaklanıyor. Eğer beni şahsen tanıyor olsaydınız ve yukarıdaki yazdıklarımı çaylarımızı yudumlarken bizzat benden duymuş olsaydınız inanın gülerdiniz, neşeniz yerine gelirdi. Üyelerin birbirine saygılı davranmaları konusunda kim söylediklerinizin aksini iddia edebilirki, inanın bunca zamandır forumdayım tek bir üyemize bile saygısızlık edecek bir mesaj yazmadım, en azından yazmadığımı düşünüyorum. Farkında olmadan -ki bu bir mazeret olamaz- yazmışsamda bana özür dilemek düşer. İnanın bana, bu başlıkta da yazdığım hiç bir mesajın hiçbir cümlesi ve kelimesi birisine saygısızlık etmek niyetiyle yazılmadı. Neden bu kadar kızdınız anlayabilmiş değilim.

Hakan Bey ile ilk defa Rize'de tanışmış, geçen sene de Sivas'ta tekrar görüşme şansı yakalamıştık. Şahsen tanıdığınızı sanmıyorum çünkü eğer tanısaydınız hakkında yazmış olduklarınızı yazmazdınız. Sizlerden iyi olmasın çok iyi, çok kibar, hoş sohbet, dünya tatlısı bir insan.

Ne yalan söyleyeyim beni biraz şaşırttınız. Ben daha önceki yazdıklarınızın üzerimde bıraktığı izlenim nedeniyle olsa gerek öfkeli bir insanın kaleminden çıkmış, bana karşı içerisinde hakaretler ve aşağılamalar içeren bir yazı bekliyordum. Sağolun, böyle bir yazı yerine iletişimi açık bırakan bir yazı yazmışsınız, teşekkürler. Aynı yöntemi kırgın olduğunuz diğer üyeler için de uygularsanız eminim herkes için çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Ben de sürç-i lisan ettiysek affola diyor selamlarımı iletiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tişörtlere TT amblemini gerçekten hatırlamıyorum, istedim mi öyle bir şey?

Listelerde (maç föylerinde ayrıca) isimlerin sonuna falan yazılsın diye bir talepte bulunmuştum sanki, maçları girerken yoksa çok zor oluyor aradan üyeleri ayıklamak....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tişörtlere TT amblemini gerçekten hatırlamıyorum, istedim mi öyle bir şey?

Listelerde (maç föylerinde ayrıca) isimlerin sonuna falan yazılsın diye bir talepte bulunmuştum sanki, maçları girerken yoksa çok zor oluyor aradan üyeleri ayıklamak....

Sayın Hocam

Benim yazdıklarımın hepsi forumda okuduklarımdan ibarettir..Laf olsun diye hiçbir şey yazmam..

Artık uzatmanın bizler için pek bir faydası yok..Bizler hep burada yazacağız fikirlerimiz çatışacak ama sadece fikirlerimiz..daha ötesi yok.

İyi çalışmalar dilerim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Selim Bey,

Sanal ortamda yazdıklarımıza eşlik eden vurgular, mimikler, ses tonumuz, vücut dilimiz gibi karşılıklı iletişimin olmazsa olmazları olmadığı için yazdıklarımızın okuyanlar tarafından yanlış anlaşılması veya yanlış algılanması gayet normal. Bunu siz, ben ve herkes yapabilir, bu bir eksilik, bir kusur değildir. Bana göre yazılanların hepsi karşılıklı yanlış anlaşılma ve algılamadan kaynaklanıyor. Eğer beni şahsen tanıyor olsaydınız ve yukarıdaki yazdıklarımı çaylarımızı yudumlarken bizzat benden duymuş olsaydınız inanın gülerdiniz, neşeniz yerine gelirdi. Üyelerin birbirine saygılı davranmaları konusunda kim söylediklerinizin aksini iddia edebilirki, inanın bunca zamandır forumdayım tek bir üyemize bile saygısızlık edecek bir mesaj yazmadım, en azından yazmadığımı düşünüyorum. Farkında olmadan -ki bu bir mazeret olamaz- yazmışsamda bana özür dilemek düşer. İnanın bana, bu başlıkta da yazdığım hiç bir mesajın hiçbir cümlesi ve kelimesi birisine saygısızlık etmek niyetiyle yazılmadı. Neden bu kadar kızdınız anlayabilmiş değilim.

Hakan Bey ile ilk defa Rize'de tanışmış, geçen sene de Sivas'ta tekrar görüşme şansı yakalamıştık. Şahsen tanıdığınızı sanmıyorum çünkü eğer tanısaydınız hakkında yazmış olduklarınızı yazmazdınız. Sizlerden iyi olmasın çok iyi, çok kibar, hoş sohbet, dünya tatlısı bir insan.

Ne yalan söyleyeyim beni biraz şaşırttınız. Ben daha önceki yazdıklarınızın üzerimde bıraktığı izlenim nedeniyle olsa gerek öfkeli bir insanın kaleminden çıkmış, bana karşı içerisinde hakaretler ve aşağılamalar içeren bir yazı bekliyordum. Sağolun, böyle bir yazı yerine iletişimi açık bırakan bir yazı yazmışsınız, teşekkürler. Aynı yöntemi kırgın olduğunuz diğer üyeler için de uygularsanız eminim herkes için çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Ben de sürç-i lisan ettiysek affola diyor selamlarımı iletiyorum.

Sayın Hocam benim hiç bir kimseyle kırgınlığım yok sadece beğenmediğim yada beğendiğim yazılara kendi doğrularımı ( Başkalarına yanlış gelebilir) yazıyorum..Büyüklük yaş ile değil yanlışından geri dönebilenindir...

Yazıyoruz hocam hep birlikte... birbirimizi hırpalamadan en doğruyu bulabilmek için..

Hoş kalın..İyi çalışmalar..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..