Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sette 10-0 Öne Geçseniz Bir Sonraki Sayıda Ne Yaparsınız?

Bora

100 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Rakip çok zayıfsa ve sayı alamıyorsa çok belli etmeden sayı veririm. Ya servis veya kesme uzun olup dışarı çıkar veya sert bir vuruş dışarı gider gibi.

Profesyonel oyuncular farklı düşünebilir veya davranabilir. Sayıyı ille göstere göstere vermek zorunda değilsiniz, çaktırmadan da yapabilirsiniz. Sizden çok zayıf birisine sayı vermemek bence ego tatminidir. Sıfıra karşı yenince kimse size aferin demez, tam tersi bir çok kişi bunu yapanı antipatik bulur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rakibe saygı duymak demek onu ciddiye almak demektir. İyi ya da kötü rakip yoktur, saygı duyulması gereken rakip vardır. Kat kat zayıf da olsa ona çaktırmadan ya da bilerek verilen her sayı asıl ego tatminidir. Ben kendimden çok üst seviyedeki oyuncularla bir çok kez karşılaştım. Ben sonucun ne olacağını biliyorken, karşı tarafın sırf egosunu tatmin edecek diye beni oyunda tutma çabalarını çok karaktersizce buldum ve her seferinde maç çabucak bitsin istedim. Kaldı ki bunu benden kat kat üstün olmayan oyuncular da yapmaya çalıştı çoğu zaman. Kısacası benim gözümde antipatik olmak isteyenler varsa bana bilerek sayı verebilirler. Ama saygı duymamı isteyen rakiplerim de gerçek mücadelerini ortaya koyar ve gerekirse sayı bile alamam. Sayı vermek vermemekle pek ilgisi yok ama söylemeden geçmeyeyim. Yenilen hangi oyuncuya sorsanız maçı kendisi vermiştir. Yani maç yahut sayı alan kimse yoktur, hep birileri verir, başka türlü yürümez bu iş :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mesela veteranlar turnuvasında gurup maçlarında karşınıza masa tenisine yeni başlamış bir rakip çıkıyor. Bu yaştaki insanlar sporu zevk almak için yapıyorlar. Rakibin kapasitesi sınırlı, bu rakibi 11-0 yenmenin nesi rakibe saygı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence "0" rakamına takılmanın bir anlamı yok. bilerek verdiğiniz sayı sonrası "1" olunca ne değişiyor ki? benim için "0" dan farkı yok. rakip kazanmadığı bir sayı için seviniyor ya da rezil (!) olmadığı için rakibine teşekkür mü ediyor? hiç sanmıyorum. rakibe saygı skorla değil eylemle olur. 10-0 da sayı veren çinli arkadaş yeri geldiğinde türlü nağmelerle avazı çıktığı kadar böğürebiliyor, servis atarken ve beklerken klasik çin oyunlarını sergileyebiliyor. verilen sayı sonrası bastian steger'in yüzüne baktınız mı? ne kadar rahatsız olduğunu görebildiniz mi? ben almanları zeki bilirdim ama düz mantıkla hareket edip, empati kurmadan, alkış tufanı kopardılar. ince düşüne(bile)n bir taraftar, sporcusunun ezildiği bir anı alkışlamaz. haaa burada steger sayı sonrası sevinse ve xu xin'e teşekkür etse bunları yazmazdım. alan razı veren razı derdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

11 yaparım...12 de olur..Allah ne verdiyse yapıştırıp karşıya geçerim...

Maç esnasında 10 sayı verdiyesem 11. sayıda veririm...Niye kendimi ezdireyim...10 vermişsin 11 vermemek ....Delikanlıyı bozar...

Maçın güzelliğide budur..Eze eze rakibi yenmek....

Maç enasnda durum10-0 rakip daha fazla madara olmasın şunun önüne üç beş bir şeyeler atayım diyemem...

timsahın göz yaşı misali avını yerken göz yaşı dökermiş...neden ki....avının sadece geride kuyruğunu bıraktığından mı...Kuyruğunuda yeseymiş ya...

11-1(kuyruk)....ne anladım ben bu işten....Şeref sayısı vermiş 1 (kuyruk) de ne olmuş...... yemiş mi beni....ben ona bakarım...

Vallahi yazmakla bitmez bu muhabbet....

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

amma cimri varmış bu forumda... ben maç verdim. karşı tarafın antrenörü maç bittiğinde koşup bana sarılmıştı öptü filan kendi oyuncusuna değil

(adam biz maç yaparken ellerini açıp dua okurken gördüm ya)Bizim beden hocası da 3 not kırdı o dönem notumu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında bu konu beni hiç ilgilendirmiyor.

Çünkü iş o noktaya hiç gelemiyor.

Maydanoz olmak için cevap yazdım.

Keşke okumasaydınız. Tüh. Neyse artık.

Ülen UPS geldiğim gün beni 11-1 yenen sen değilmiydin...O bir sayıyıda sadakam olsun diye önüme atmıştın....Unuturmuyum ben o ilk günü..

Atım kündeyi...Aldım intikamımı sonra 11-0 ile hiç acımam adamı ayakkabısına varıncaya kadar yerim...

Ongun Bey..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ülen UPS geldiğim gün beni 11-1 yenen sen değilmiydin...O bir sayıyıda sadakam olsun diye önüme atmıştın....Unuturmuyum ben o ilk günü..

Atım kündeyi...Aldım intikamımı sonra 11-0 ile hiç acımam adamı ayakkabısına varıncaya kadar yerim...

Ongun Bey..

ktm

Allah Allah... Ben niye hatırlamıyorum abi? O gün benim en mutlu günüm olmalıydı. Aşırı sevinç de travma sebebi olabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Allah Allah... Ben niye hatırlamıyorum abi? O gün benim en mutlu günüm olmalıydı. Aşırı sevinç de travma sebebi olabilir mi acaba?

Hatırlamazsın tabi bir sayıyı alıp Çağanın videosundaki sevinen bendim....

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bodrumda yapılan uluslar arası turnuvada (ismini yanlış yazıyor olabilirim) Alexander Savaliev 10-0 öndeyken sayı hediye etmişte ve alkış almıştı bencede çok doğru bir davranış ben olsam bende yapardım kimseyi ezmenin bir manası yok diye düşünüyorum 11-0 yada 11-1 bence arada çok önemli bir fark var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bodrumda yapılan uluslar arası turnuvada (ismini yanlış yazıyor olabilirim) Alexander Savaliev 10-0 öndeyken sayı hediye etmişte ve alkış almıştı bencede çok doğru bir davranış ben olsam bende yapardım kimseyi ezmenin bir manası yok diye düşünüyorum 11-0 yada 11-1 bence arada çok önemli bir fark var.

Anlıyamadım......Ne fark var...

Bana bir sayı verilmesi ile yada benim bir sayı almam neyimi kurtarıyor...

Maçı mı..? ...Hayır..

Onur. gurur.şeref. haysiyet.rezil olmayı mı...?..Hayır...

Yenidim ama ezilmedim (bir sayı aldım)...Bu da Hayır.

Neresinden bakarsanız bu skora... hayır..

Müsabaka bu yendim yada yenildim.var...

Hani bir söz vardır çarpış ama şerefinle öl..Kimseden bir şey (sadaka) bekleme....

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yahu o dediğiniz şey zaten futbolda olur adı da şeref golü konmuş. masa tenisinde 0 a karşı yenmek şanstır. sayıyı ben kaçırdığım zaman da karşı tarafa yazıyorlar çünkü, oyun önemli. 11-5 bitti diyelim, rakip hiçbir varlık göstermemişse, atak yapan oyuncunun şanssızlığına 1 sayı fileden 1 sayı masaya çıttan, 3 tane dışarı yanlışlıkla vurulmuşsa (hadi biri fileye takılmış olsun ikisi kıl payı dışarı kaçmış olsun) bunun 11-0 dan farkı yoktur, sporla en alakasız seyirci bile anlar bunu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konu başlığı

Siz ne yaparsınız diye sorulmuş 11-0 sıfır sayı vermeden alınan bir galibiyet benim için karşı tarafı ezmek demektir ben bunu kabullenemediğim için böyle düşünüyorum. Size göre hiç bir farkı olmayabilir ama bana göre çok farkı var bunu anlaya mamanız benle alakalı bir durum değil.

Sizinde dediğiniz gibi müsabaka bu yendim de var yenildim de

11-5 demek bana göre 5 sayıda olsa kazanılmış bir galibiyettir ister fileden olsun ister masa kenarında olsun isterse rakip fileye taksın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konu başlığı

Siz ne yaparsınız diye sorulmuş 11-0 sıfır sayı vermeden alınan bir galibiyet benim için karşı tarafı ezmek demektir ben bunu kabullenemediğim için böyle düşünüyorum. Size göre hiç bir farkı olmayabilir ama bana göre çok farkı var bunu anlaya mamanız benle alakalı bir durum değil.

Sizinde dediğiniz gibi müsabaka bu yendim de var yenildim de

11-5 demek bana göre 5 sayıda olsa kazanılmış bir galibiyettir ister fileden olsun ister masa kenarında olsun isterse rakip fileye taksın.

Sizede haksızlık etmiyelim... Her ne kadar da olsa biz bu durumu sizin gibi tam olarak algılıyamamış olabilir..

Bu ülkenin temel sporu futboldur...Toplum olarak hep şerefli yenilgiler alarak bizleri büyüttüler...Yenildik ama ezilmedik (bir sayı aldık yada verdiler) genetiğimize işledi artık yapılacak bir şey yok...Sorgulamadık önümüze konulanı yedik...Yemeye devam diyelim..

Bizler şerefli yenilgilerin arkasına sığınan bir topluluk olduk çıktık.....Terndimizi böyle oluşturdular, böylede gidecek gibi

..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hadi ya. 11-1 olunca Dünya Şampiyonu mu oluyoruz ya da boyumuz mu uzuyor? Ne büyük fark varmış arada :pembe:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

size mevzuhalle ilgili şöyle kısa birşey anlatayım..

bundan kaç yıl önceydi tam olarak hatırlamıyorum.. ancak 4-5 yılı var çok rahat..

terfi ligi için şuanda Telekom'da oynayan Venera adlı bayan arkadaşımız Rize takımındaydı..

bir sette 10-0 geriden gelip seti ve maçı aldı :)

her neyse; o durumda (10-0) ben olsam, rakibim benden zayıfsa ve önemli bir maç değilse bir ya da birkaç sayı veririm.. ancak resmi bir maçta 1 sayının bile ne kadar önemli olduğunu görüyoruz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..