Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ma Long - Wang Hao: İsveç Açık 2011

Recommended Posts

Ma Long halen World No:1 , Wang Hao ise 2 numara. Turnuvanın finali, finale de yakışır güzellikte sayılar var:

Halen ittv'de maçın full hali var, bence oradan izleyin derim ama vaktiniz yoksa buradan buyrun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

wang hao nun kilo fazlası olduğunu düşünüyorum.teknik olarak ma long u ve her oyuncuyu yenebilecek biri.Aslında yaşlanan sporculardaki oyun gerilemesini hep yaşa bağlıyoruz ama bence kilo fazlalıklarının etkisi çok fazla.waldnerin gençlik kilosuyla şimdiki malin in keza eski videolarını seyrederseniz ciddi bir kilo farkı var. ben aynı şeyi wang hao da da görüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2. sette Hao'nun 9-3 ten oyunu 10-11'e kadar taşıması muhteşemdi. O seti alsa belki onun gazıyla maçı da alabilirdi.

Katılıyorum... Mrtİzmir'in bahsettiği kesmeyi maç yorumcusu şöyle yorumladı: Sanırım tam topa topspin vuracakken gelen topun backspin'inin vurulamayacak kadar fazla olduğunu düşündü, altına girdi, ancak beklediği kadar da fazla çıkmayınca dışarı gitti dedi. Ama evet, bu kadar üst düzey oyuncularda bizde doğal karşılanan tereddüt aslında pek olmuyor.

JO Waldner'in bugüne ışınlanması hakkında: Bence Ma Long'un alma ihtimali daha yüksek. Eski videoları izliyorum, özellikle Waldner'ınkileri... Bugünküyle kıyaslayınca belirgin olarak daha düşük hızda oynanıyor, fazla ralli yok. Ancak Waldner'in çok ileri düzeyde taktik bir oyunu var. Yine de karşılamaları masanın karşısına -bugünküyle kıyaslanınca- çok yüksek geçiyor. Ma Long gibi bir oyuncunun şu anda o toplara saatte 150 km. hız ile vurması işten değil. Büyük usta Waldner bile bunların kaçını karşılayabilir, merak ediyorum. Yine de belli olmaz ama ustaya saygıdan kusur etmemekle birlikte ben Ma Long diyorum...Mesele sadece Ma Long değil. Bugün ilk 10'da yer alan hangi Çinli olursa olsun benzer bir durum olabilir diye düşünüyorum. Oyun stilleri, hız ve taktikleri sürekli evrim geçiriyor. JO Waldner gününün en iyisiydi, ona kimsenin diyecek birşeyi yok ama günümüzün şartları bayağı değişti artık...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eskilerin taktik diye düşünüp uyguladığı şeyler bugün Ma Long gibiler için refleks haline dönüşmüş. Adam artık buraya mı atsam diye düşünmüyor, direkt oraya atıyor; ya da buraya mı atar diye düşünmüyor, direkt oraya bekliyor ve top da oraya geliyor. Oyunu okumak, oyuna uzaktan bakmak, oyun içinde geçen bütün taktikleri, kombinasyonları kuşbakışı görmek olmuş artık onların mesleği.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..