Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bedensel Engelli Masa Tenisi Milli Takımı Avrupa Şampiyonasına Gidiyor

Murathan

Recommended Posts

Bedensel engelli masa tenisi milli takımımız 19-30 Ekim 2011 tarihleri arasında Hırvatistan-Split'de yapılacak olan Avrupa şampiyonasına hazırlanmak üzere Ankara'da kamp çalışmalarını sürdürüyor. 11 sporcusuyla kamp çalışmalarını sürdüren milli takımımız dünya sıralamasında iyi yerlere sahip sporculardan oluşuyor, 2012 yılında Londra'da yapılacak olimpiyatların sonrasında yapılacak olan paralimpik olimpiyatlara olimpiyat kotasını aşan 6 sporcuyla katılacak olan takımımız bir önceki paralimpik olimpiyatlara kotayı aşabilen 1 sporcuyla katılmış ve sporcumuz Neslihan Kavas olimpiyat 3. olmuştu. Başarılarını her geçen gün arttıran milli takımımızdan Avrupa Şampiyonasında madalyalar bekliyoruz. Milli Takımımız şampiyonaya şu sporcularla katılıyor,

1- Neslihan Kavas 9. klas Dünya sıralamasında 1.

2- Kübra Öcsoy 7.klas Dünya sıralamasında 2.

3- Ümran Ertiş 10.klas Dünya sıralamasında 3.

4- Ebru Can 10.klas Dünya sıralamasında 16.

5- Nergiz Altıntaş 3.klas Dünya sıralamasında 16.

6- Hilal Türkkan 10.klas Dünya sıralamasında 17.

7- Nesim Turan 4.klas Dünya sıralamasında 20.

8- Abdullah Öztürk 4.klas Dünya sıralamasında 21.

9- Hatice Duman 3.klas Dünya sıralamasında 28.

10-Kezban Çakır 3.klas Dünya sıralamasında 29.

11-Süleyman Vural 4.klas Dünya sıralamasında 46.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tabiki tanıdım Aydın'cım, Türkiye şampiyonasının tarihleri henüz belli değil, sen antrenmanlarını aksatma :) İlhami hocama selamını söyleyeceğim. Selam ve sevgilerimle

Sevgili Samet, Yağız , Ahmet ve Yasin ve de Anıl gerçekten genç ve iyi sporcular fakat erkeklerde ayaktaki engellilerde özellikle üst klaslarda düzey ve katılım çok yüksek, bu arkadaşlar Yağız ve Anıl yurt dışına birkaç kere gitiler fakat istenilen sonuçları alamadılar, emin olmamakla beraber Ahmet ve Yasin'in de yurt dışına turnuvaya gittiğini zannediyorum herşey başarıya endeksli dolayısıyla başarı gelmeyince kısıtlı imkanlar başarı getiren sporcular için kullanılıyor diye düşünüyorum ama bu demek değil ki bu arkadaşlar kendilerini geliştirseler de bu takıma giremezler. Bence bıkmadan usanmadan çalışmaları lazım.Selamlar sevgiler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

2-3 kereyle olmuyor ki abi ; Badminton Federasyonu Murat Özmekik sanırım adı , bu adamın icraatlerine hayran birisi olarak, badmintocuları bi düşünelim derim , gençler kaç yıldır üst düzey imkanlar sağlanmaya çalışılarak ve sadece 2011 yılında 30 ülkede maçlara gönderilerek tecrübe elde edilmeye çalışıyor....

Bu arada bahsettiğim adamların da çatır çatır çalışması gerektiği gerçeğine sizden daha fazla katılıyorum, o da var. :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birşey daha eklemek istiyorum ; bu gençlerin antreman imkanları için federasyonun ; tabi ekonomik imkanı yeterliyse , birşeyler yapması gerek , yağızla ahmet şu anda üniversiteye başladı ; anıl'ın da yaşı geldi ... 4 yıl boyunca bir ilerleme olmazsa ülkemiz adına kayıp büyük olur bence,tabi sadece onlar için değil , tüm engelli oyuncular için bu dediğim,ama millilik seviyesinde oldukları için özellikle onların ismini veriyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Avrupa şampiyonasının ferdiler bölümü dün sona erdi, ferdilerde klaslarında Neslihan Kavas Avrupa şampiyonu, Ümran Ertiş ve Kübra Öcal Avrupa 2., Abdullah Öztürk'de Avrupa 3. oldu. Takım maçları yarın başlıyor madalya kazanan sporcularımızı kutluyorum, takım maçlarında da başarılar diliyorum.

Sevgili Samet, Yağız ve Anıl başlangıçta bu kadronun dışında tutulmadılar fakat gidilen turnuvalardan başarı sağlayamadıkları için sonraki turnuvalara imkanların kısıtlı olması nedeniyle götürülmediler diye düşünüyorum, biliyorsun sponsor bulmak da başarıya endeksli , dolayısıyla mevcut sporcularımızın kazandıkları başarılar engelli masa tenisine bir ivme kazandıracak ve inşallah daha çok sporcuyla daha fazla turnuvaya gidilecek.O zaman bütün bu genç arkadaşlar daha çok şans bulacaklar fakat bu sporculara şans verildiği zaman bu arkadaşların hazır olmaları, kendilerini göstermeleri gerekiyor. Selam ve sevgilerimle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Takım maçları sonucunda , Neslihan Kavas, Ümran Ertiş, Kübra Öcsoy ve Ebru Can'dan oluşan kız takımımız yarı finalde Fransa'yı, finalde de Polonya'yı aynı sonuçla 3-1 yenerek Avrupa Şampiyonu olmuştur

Erkekler tekerlekli sandalyede Abdullah Öztürk, Nesim Turan ve Süleyman Vural'dan oluşan takımımız yarı finalde İsveç'i 3-0 yendikten sonra finalde Fransa'ya 3-1 yenilerek Avrupa ikinciliğini kazanmışlardır.

Bayanlar tekerlekli sandalyede Nergiz Altıntaş, Hatice Duman ve Kezban Çakır'dan oluşan takımımız Hırvatistan'la yaptığı 3.lük 4.lük maçını 3-2 kaybederek Avrupa 4. olmuştur.

Hem ferdilerde hem de takımlarda büyük başarılar kazanıp Avrupa Şampiyonası'nı 2 Altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya ile bitiren bütün sporcularımıza , emeği geçen teknik heyetimize ve federasyonumuza canı gönülden tebrikler,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir konuyu daha vurgulamak istiyorum, engelli masa tenisi oynayan bütün bu arkadaşlar bıkmadan usanmadan, gecelerini gündüzlerine katarak hemen her gün antrenman yaparken aynı zamanda ciddi sağlık problemleri ile uğraşmaktadırlar. Bu yüzden bu arkadaşların kazandıkları başarıları hiç yabana atmamak bu başarıları sahiplenip daha yukarılara taşımak gerekir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murathan abi,beni tanırsın Bursa'dan Aydın.Bende tüm sporcu ve teknik heyeti tebrik ediyorum.Özellikle İlhami hocam ve Yusuf hocamı tebrik ediyorum.Benim sana sormak istediğim hiç erkeklerde 9.ve10. klasmanda mücadele eden oyuncularımız olmadımı.Geçen sene Bedensel Engeller müsabakasında 1.olan erkek sporcu müsabakalara götürülmedimi?Az çok senin bilgin vardır.Birde bu sene Tütkiye şampiyonası nezaman yapılacak bilgin varmı?.İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

MERHABA,

UZUN ZAMANDAN BERİ UZAK KALDIM VE SİZLERLE YETERİNCE BİLGİ ALIŞ VERİŞİNDE BULUNAMADIK.TAKTİR EDERSİNİZ Kİ BEDENSEL ENGELLİLER DÜNYA ŞAMPİYONASI VE ARKASINDAN HEMEN AVRUPA ŞAMPİYONASINA VE OLİMPİYATLAR (PARALİMPİK OYUNLAR)KOTASI İÇİN UZUN BİR EMEK BU KONUŞMAYLA YADA YAZMAYLA OLMUYOR, TAKTİR EDERSİNİZ Kİ.HERKESİN HUZURUNDA TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU BAŞKANIMA VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE,MİLLİ TAKIMIMIZIN FİZYOTERAPİST EKİBİNE(Prof.Dr.NEVİN ERGÜN,Prof.Dr.KEZBAN YİĞİTER,UZM.FİZT.BAHAR ANAFOROĞLU,Doç.Dr.EMRE BASKAN,Spor Fizyt.AYNUR DEMİREL,Fizyoteraist.MELTEM HANIMA,)MİLLİ TAKIMIMIZIN TEKNİKTEN SORUMLU TEKNİK DİREKTÖRÜ YUSUF KILINÇKAYA HOCAMA TEKNİK DİREKTÖR BURÇAK KAYA HOCAMA ANTRENÖRLER ALİ KORMAZ,ADNAN NALINCIOĞLU VE FATİH KORKUT HOCALARIMA,BÜTÜN BEDENSEL ENGELLİLER MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMI SPORCULARINA MİLLİ TAKIMIMIZA PARTNER OYUNCU OLARAK YARDIMLARDA BULUNAN OYUNCU KARDEŞLERİME AYRICA (MURATHAN SAYINALP)ARKADAŞIMIZA VE BEDENSEL ENGELLİLER MASA TENİSİ TAKIMANA BU SÜREÇTE YARDIMCI OLAN VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKÜR EDERİM.

2010 BEDENSEL ENGELLİLER DÜNYA ŞAMPİYONASINA 46 ÜLKE 296 SPORCU KATILMIŞTIR.

BEDENSEL ENGELLİLER DÜNYA ŞAMPİYONASINDA AYAKTAKİ BAYAN MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMIMIZ DÜNYA 2.NCİ OLMUŞTUR

(NESLİHAN KAVAS,ÜMRAN ERTİŞ,KÜBRA ÖÇSOY,EBRU CAN)OLUŞAN TAKIMI İLE

TEKERLEKLİ SANDELYE ERKEK MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMI DÜNYA 3.NCÜSÜ OLMUŞLARDIR.

(ABDULLAH ÖZTÜRK,NESİM TURAN)DAN OLUŞAN TAKIMIMIZ

FERDİLERDE;

KÜBRA ÖÇSOY DÜNYA 2.NCİSİ

ÜMRAN ERTİŞ DÜNYA 3.NCÜSÜ OLMUŞLARDIR.

2011 BEDENSEL ENGELLİLER AVRUPA ŞAMPİYONASINA 31 ÜLKE 293 SPORCU KATILMIŞTIR.

BEDENSEL ENGELLİLER MASA TENİSİ AVRUPA ŞAMPİYONASINDA

AYAKTAKI BAYAN MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMIMIZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLMUŞLARDIR,

(NESLİHAN KAVAS,ÜMRAN ERTİŞ,KÜBRA ÖÇSOY,HİLAL TÜRKKAN)DAN OLUŞAN TAKIMIMIZ

TEKERLEKLİ SANDELYEDE ERKEKLER MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMIMIZ AVRUPA 2.NCİSİ OLMUŞTUR.

(ABDULLAH ÖZTÜRK,NESİM TURAN,SÜLEYMAN VURAL)DAN OLUŞAN TAKIMIMIZ,

TEKERLEKLİ SANDELYE BAYAN MASA TENİS MİLLİ TAKIMIMIZ AVRUPA 4.NCÜSÜ OLMUŞTUR,

(NERGİZ ALTINTAŞ,HATİCE DUMAN,KEZİBAN ÇAKIR)DAN OLUŞAN TAKIMIMIZ

FERDİLERDE;

NESLİHAN KAVAS AVRUPA ŞAMPİYONU OLMUŞTUR,

KÜBRA ÖÇSOY AVRUPA 2.NCİSİ OLMUŞTUR,

ÜMRAN ERTİŞ AVRUPA 2.NCİSİ OLMUŞTUR.

ABDULLAH ÖZTÜRK AVRUPA 3.CÜSÜ OLMUŞTUR.

OLİMPİYAT (PARALİMPİK OYUNLAR)KOTASINI GEÇEN SPORCULAR

NESLİHAN KAVAS 9 KLAS KESİN

ÜMRAN ERTİŞ 10 KLAS KESİN

KÜBRA ÖÇSOY 7 KLAS KESİN

ABDULLAH ÖZTÜRK 4 KLAS TEKERLEKLİ SANDELYE KESİN

NERGİZ ALTINTAŞ 3 KLAS TEKERLEKLİ SANDELYE KESİN

NESİM TURAN 4 KLAS TEKERLEKLİ SANDELYE % 80

HATİCE DUMAN 3 KLAS TEKERLEKLİ SANDELYE WORT KARTLA GİDEBİLİR,

BUNA GÖRE OLİMPİYATLARDA (PARALİMPİK OYUNLARDA)BEDENSEL ENGELLİLER MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMIMIZ,BAYAN TAKIMLARINDA TAKIM OLARAK,TEKERLEKLİ SANDELYEDE ERKEKLERDE TAKIM OLARAK VE BAYAN TEKERLEKLİ SANDELYEDE TAKIM OLARAK OYNAYACAK MİLLİ TAKIMLARIMIZ OLİMPİYATLARDA.

BU 3 SENELİK ZAMANDA BUNLARI YAPMAK İÇİN ÇALIŞTIK VE BAŞARDIK AZ KONUŞTUK VE KİMSEYLE BU YADA ŞU ŞEKİLDE POLİMİĞE GİRMEDİK SADECE İŞİMİZE BAKTIK.SİZLERDE TAKTİR EDERSİNİZKİ HER ŞEY ORDADADIR.

SAYGILARMLA;

İLHAMİ KILINÇKAYA

BEDENSEL ENGELLİLER MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMI TEKNİK DİREKTÖRÜ

(MİLLİ TAKIMLARDAN SORUMLU BAŞ ANTRENÖR)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İLHAMİ KILINÇKAYA

BEDENSEL ENGELLİLER MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMI TEKNİK DİREKTÖRÜ

(MİLLİ TAKIMLARDAN SORUMLU BAŞ ANTRENÖR)

Milli Takım oyuncularını ve büyük bir özveriyle çalışan (görünen vede görünmeyen) tüm yardımcı ekibi, bu büyük başarılarından dolayı tebrik eder..

Başarılarınızın sürekli olmasını temenni ederim..

Saygılarımla.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence de müthiş başarılar..Başka bir spor dalında olsa idi,manşetlerden inmezdi..Biz de anca burada öğreniyoruz..Maalesef sporumuzun makus talihi.. :frust: ..Emeği geçenleri ve tüm engellere rağmen(yeterli destek ve ilgi göstermeyenler..)kafalarında şahıslarına ait tüm engelleri aşmış(bence kafalarındaki engelleri aşamayanlar düşünsün..) olan oyuncu kardeşlerimi ayakta alkışlıyorum.. :alkis: .İyiki varsınız..Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Uğurun açık olsun Adaş.. Her zamanki oyununu oynayıp ve iyi konsantre olursan başarıyı yakalayacağından son derece eminim. Son dönemde iyi antrenman ve başarılı müsabakaların bunun arefesi olur inşaallah.. Son rating başarılı müsabakaları için de ayrıca tebrik ederim

Selamlarımla.. :alkis::bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..