Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masaya Yakın Oynayanlar Nasıl Lastikler Seçmeli Sizce?

Selim Utku

Recommended Posts

• 2 months later...

mesela hazır raket kullanabilir.

dedeler bir tarafına antispin bir tarafına ya pütür ya ince bir takiness takabilirler

genelde masaya yakın oynayanların seçeceği lastikler ince olur, atış açısı düşük olur, hızı yüksek olmaz

tahta da koca kafalı bir tahta seçilir. onun da hızı az olmalı

ama bence en önemlisi masaya yakın oynayanlar lastiğe tahtaya kafayı takmayıp her vuruşu çalışmalı. masa buldunuz hangi lastiği seçeyim diye soruyorsunuz ya..böhühü

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masaya yakın oynayan birkaç isim :

Dr.Neubauer

He Zhi Wen

Ai Fukuhara

Melek Hu

Hepsinin kullandığı ekipman farklı.

Yani...

Siz siz olun masa tenisine bulaşmayın.

* Masaya en uzak oynayan, hatta masa olmadan oynayan tek isim ise ktm'dir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masaya yakın oynayan birkaç isim :

Dr.Neubauer

He Zhi Wen

Ai Fukuhara

Melek Hu

Hepsinin kullandığı ekipman farklı.

Yani...

Siz siz olun masa tenisine bulaşmayın.

* Masaya en uzak oynayan, hatta masa olmadan oynayan tek isim ise ktm'dir.

Sevgili Ongun ince düşünüp kibarlık yapmışsın...Ben senin yerine olsam çenesuyu çorbadan başka bir şey değildir derdim..

Benim şimdilerde en yakın olduğum masa evdeki yemek masam....

Ülen fena bileniyorum yapışacam yakanıza..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masaya yakın oyunlar dediniz fakat sadece masa başında bile sayısız oyun türü var. bu oyun türlerine göre a'dan z'ye birçok ekipman seçilebilir. ben bugüne kadar, forehand'te uzun pütürle, kısa pütürle atak oynayan; hem uzun ince pütürle stop yapan, hem de çift taraf düz lastikle masa başı defans oynayan oyuncular gördüm. bunların bazıları lig oyuncularıdır. lastik tercihleri kişiden kişiye de değişir. dünyanın en hızlı ekipmanıyla da masabaşı oynamayı tercih eden üst düzey oyunculara rastlayabilirsiniz. masa başı atak oyunlarında genelde şut-blok ağırlıklı vuruşlar yapılır. bu tür oyun için kullanılan düz lastiklerin iç pütürleri geniş, alçak ve sıktır. süngerleri ise serttir. bu fiziksel yapı, kısa hareketlerde efektif olunmasını sağlar. pütür ve antiler hakkında az bilgim olduğu için örnek vermem doğru olmaz fakat düz atak lastikler için verecek olursam tenergy 25, vega asia, hexer duro gibi lastikler tercih edilebilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..