Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bilgisiz Olduğum Bu Konuda İşin Erbabları Olan Sizlerden Tavsiye Bekli

Fringe

Recommended Posts

öncelikle herkeze büyük bir merhaba. forumunuzun yeni bir üyesiyim. ismim yiğit cümleten memnun oldum şimdiden.

biraz kendimden bahsedeyim .18 yaşında , istanbulda ikamet eden , malatyalı , bu sene üniversite hazırlık okuyacak olan biriyim. masa tenisi sporuna yaklaşık 8 yıl önce 6 cı sınıfda başladım .

okul takımında , balıkesirde kendi kurduğumuz takımda olmak üzere turnuvalara katıldım.1 yıl önceye kadar hazır raket kullandım . 1 yıldan beri toplam 80 liraya mal ettiğim friendship kombinasyonunu(friendship 729 bomb ,friendship 729 higher 3,friendship 729 focus 3)kullandım. uzman birilerine danışmadan aldığım için bana uyuşmadı bu raket.

ben şimdi ömrüm boyunca kullanacağım bir kombinasyon daha almak istiyorum . işin erbablarına danışmak için bu konuyu açmaya karar verdim. hemen konuyu daha fazla uzatmadan oyun özelliklerimi yazayım .

atak ağırlıklı daha iyi oynayan biriyim . fh topspin en çok kullandığım vuruş şekili. bh kesme ve topspinim çok çok kötü bu vuruşları hiç kullanmıyorum.(bh ime gelen yavaş topları duruma göre sağa yada sola dışarıya , hızlı gelirse bh düz vuruş şeklinde karşılıyorum.)

eger bu bilgiler eksik gelirse tavsiyeleriniz için ,daha fazla bilgi yazabilirim.herkeze şimdiden çok teşekkür ederim.

Dip NOT : bütçem 250 -300 lira. eğer allah kısmet ederde raketi alırsam son raketim olucam ve hayatım boyunca onu kullanacağım . diğer eşyalarıma baktığım gibi onada çok çok iyi bakacağım.

DİP NOT 2: 2.ci el raketlerle ilgilenmiyorum.

DİP NoT 3: uzun süre isviçrede yaşadım akabinde yazım yanlışlarım olduysa lütfen görmezden gelin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

o raketin nesi uymadı anlatır mısın?

öncelikle yorumun için çok çok teşekkürler

tabiki anlatayım .genel olarak uymadı. hız , kontrol ve özelliklede spin olarak verim alamadım.( zaten geriye başka ne kaldı? :D )alışmasına alıştım ama hep zorlandım oynarken .hazır raketler bile daha iyidi birçok bakımından. hani şahin marka araba sürersinya hiç bir zaman isteklerine karşılık vermez . içinde hep bmw ye binme sevdası olur aynen öyle. zaten ben o raketi hiç kimseye sormadan almışdım hata etmiştim .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bak bir raket ya hızlı olur ya kontrolü ve yavaş. Ya spinli olur ya da spini az ama kontrollü.

Sen diyorsun ki ya dışarı çıkıyordu ya da nete takılıyordu. Bunun suçlusu raket değil sensin. Hızı düşük raketle topu dışarı atıyorsan daha hızlısıyla hata yapma oranın iyice artar. Spin az diyorsun daha çok olursa rakibin yaptığı spinleri kontrol etmen iyice zorlaşır.

O yüzden sana daha hızlı veya spinli bir raket önermekte zorlanıyorum açıkçası.

Belki sana sert ve hissiz gelmiştir ne dersin?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bak bir raket ya hızlı olur ya kontrolü ve yavaş. Ya spinli olur ya da spini az ama kontrollü.

Sen diyorsun ki ya dışarı çıkıyordu ya da nete takılıyordu. Bunun suçlusu raket değil sensin. Hızı düşük raketle topu dışarı atıyorsan daha hızlısıyla hata yapma oranın iyice artar. Spin az diyorsun daha çok olursa rakibin yaptığı spinleri kontrol etmen iyice zorlaşır.

O yüzden sana daha hızlı veya spinli bir raket önermekte zorlanıyorum açıkçası.

Belki sana sert ve hissiz gelmiştir ne dersin?

topspinleri tutumuyor yani . butterfly hazır raketlerinde çok rahat tutturuyorum fh topspinleri ama bundan tutumuyor.

sen bana ayrıntılı olarak yardım edebilirmisin acaba burdan olmuyor msn den yada face bookdan konuşsak?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle herkeze büyük bir merhaba. forumunuzun yeni bir üyesiyim. ismim yiğit cümleten memnun oldum şimdiden.

biraz kendimden bahsedeyim .18 yaşında , istanbulda ikamet eden , malatyalı , bu sene üniversite hazırlık okuyacak olan biriyim. masa tenisi sporuna yaklaşık 8 yıl önce 6 cı sınıfda başladım .

okul takımında , balıkesirde kendi kurduğumuz takımda olmak üzere turnuvalara katıldım.1 yıl önceye kadar hazır raket kullandım . 1 yıldan beri toplam 80 liraya mal ettiğim friendship kombinasyonunu(friendship 729 bomb ,friendship 729 higher 3,friendship 729 focus 3)kullandım. uzman birilerine danışmadan aldığım için bana uyuşmadı bu raket.

ben şimdi ömrüm boyunca kullanacağım bir kombinasyon daha almak istiyorum . işin erbablarına danışmak için bu konuyu açmaya karar verdim. hemen konuyu daha fazla uzatmadan oyun özelliklerimi yazayım .

atak ağırlıklı daha iyi oynayan biriyim . fh topspin en çok kullandığım vuruş şekili. bh kesme ve topspinim çok çok kötü bu vuruşları hiç kullanmıyorum.(bh ime gelen yavaş topları duruma göre sağa yada sola dışarıya , hızlı gelirse bh düz vuruş şeklinde karşılıyorum.)

eger bu bilgiler eksik gelirse tavsiyeleriniz için ,daha fazla bilgi yazabilirim.herkeze şimdiden çok teşekkür ederim.

Dip NOT : bütçem 250 -300 lira. eğer allah kısmet ederde raketi alırsam son raketim olucam ve hayatım boyunca onu kullanacağım . diğer eşyalarıma baktığım gibi onada çok çok iyi bakacağım.

DİP NOT 2: 2.ci el raketlerle ilgilenmiyorum.

DİP NoT 3: uzun süre isviçrede yaşadım akabinde yazım yanlışlarım olduysa lütfen görmezden gelin.

yokmu yardım edebilecek biri?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Fringe anlattıkların Tsubasanın dediği gibi biraz çelişiyor.Çünkü genellikle dışarı atıyorsan ekipmanın hızlı gelecektir sana ya da genellikle fileye takıyorsan ekipmanın yavaştır senin oyun tarzına göre.Bunlarda değil sorun diyorsan topu fileye takmam veya dışarı atmam aynı oranda ise sorun sendedir. Oyunun tam oturmamıştır bana göre.Onun için şuanda yapacağım tek tavsiye vuruş şekillerini ve oyununu tam oturtman lazım.

TAHMİNİ YORUM:

Kendini tarif etmenle oyun şeklini düşünüyorum ve bu ekipmanın sana yavaş geleceğini sanmıyorum.Çünkü yavaş diyemeyeceğimiz bir ekipmana sahipsin ve spini de oldukça iyi.Ekipmanını yavaşlatman lazım bana göre.Kendini daha iyi tarif edersen yardımcı olacak çok üstadlarımız vardır :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim hep savunduğum bir tez vardır. Yine savunacağım. Eğer kombinasyon bir raketle oynuyorsanız mutlaka hareketlerinizi doğru yapmanız gerekir. Eğer hareketi doğru yapmazsanız raketiniz de size yanlış yapar. Bu nedenledir ki kombinasyon raketler insanın bu sporda gelişmesini sağlar çünkü doğru hareketi yapmaya zorlar.

Şimdi gelelim raketinize; bence sizin tahtanız gayet iyi. Hem fiyat olarak hemde performans olarak. Lastiklere gelince, Spinli sayılabilecek ve üst yüzeyi çok yapışkan olmayan bir çift lastiğiniz var. Klasik çin lastikleri gibi yapış yapış olmasa da falso üretme başarısı yüksek lastikler. Anladığım kadarıyla karşı tarafın gönderdiği falso ve spinlere göre, siz topu ya dikiyorsunuz yada fileye takıyorsunuz. Bunun nedeni sizin raketin hızı değilde falso karşılama sorunu olabilir. Bunu aşmak için ya çok fazla antrenman yapılmalı (ki benim tavsiyem bu yöndedir) ya da japon avrupa tarzı bir lastik takıp denenmeli. Ama İstanbul gibi bir yerdeysen bir sürü oynayacak yer ve rakip var onlarla tanışın ve birkaç vuruş için raketlerini kullanın. Bence bu size daha çok faydalı olur.

Bence kombinasyonunuzu değiştirseniz bile, bu benim son raketimdir gibi düşüncelere kapılmayın. Eğer öğle düşünüp bir raket alırsanız pişman olabilirsiniz. Hani anne ve babanın çocuklarına " SENEYE DE GİYERLER" diye 2 numara büyük ayakkabı almaları gibi bir durum olmasın...

Bu arada bir sürü işin ERBABI varken benim yazmam çok mantıklı değil ama bende edindiğim birkaç tecrübeyi paylaşmak istedim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..