Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Sertliği

Mert Gürel

Recommended Posts

Sert lastiklerin yumuşak lastiklere göre daha hızlı oluşu dışında bir avantajı var mı?

türüne göre değişir.sert lastikler daha az spin üretirler.vedaha hızlıdırlar.raketin titreşimini çok az hissedersin.az ses çıkarırlar.ben hiç sevmem.ama yumuşak süngerler ise yumaşak kalplidirler.top içine gömülür.raketin tahtasını hissdersin.şiir gibi ses gelir kulağına.spini çok üretirler.kontrollüdürler ve yavaştırlar.ben çok severim.ama senin oyun tarzın nasılsa onu sen tercih edeceksin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

sert lastikler masa başında daha etkilidir. top, süngere fazla gömülmediği için daha kısa sürede lastiği terk eder. bu da masa başında seri olunmasını sağlar.

Bora bir şey soracağım yanlış bildiğimden olsa gerek peki masa başında sert lastik topu ileriye daha çok atmazmı? masadan uzak oyuncular sert lastik kullanır diye biliyorum.O zaman masa başında faydadan çok zararı olmaz mı sert lastiğin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bora bir şey soracağım yanlış bildiğimden olsa gerek peki masa başında sert lastik topu ileriye daha çok atmazmı? masadan uzak oyuncular sert lastik kullanır diye biliyorum.O zaman masa başında faydadan çok zararı olmaz mı sert lastiğin.

sert lastiğin, yumuşak lastiğe göre hissi azdır. bu yüzden daha kontrolsüz gelir. aynı tür iki lastiğin sert olanı ile yumuşak olanı arasında hız olarak bariz bir fark yoktur. sıklıkla masa başında oynayan oyuncular sert lastik tercih ederler. en çarpıcı örnek çinliler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sert lastiğin, yumuşak lastiğe göre hissi azdır. bu yüzden daha kontrolsüz gelir. aynı tür iki lastiğin sert olanı ile yumuşak olanı arasında hız olarak bariz bir fark yoktur. sıklıkla masa başında oynayan oyuncular sert lastik tercih ederler. en çarpıcı örnek çinliler..

Bora senin bu yorumların ve örneklerin o kadar net ki..İnsan ne istediğini biliyorsa hemen karar verebilecek nitelikte...

Bu arada eski yorumculardan sayın E.İmamoğlu vardı......ne oldu ona başka bir forumamı taşındı....hiç sesi çıkmıyor da..

+1 Bora

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkürler selim abi. ne biliyorsak onu söylüyoruz ama illaki yanlış bildiğimiz şeyler vardır. bu zamanlarda üstadlar devreye girerse seviniriz.

Ben onu bunu bilmem üstad olmak için yaşın veteran seviyelerinde olması gerekmez.

Üstadlık yaşta değil baştadır..

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

Sert lastiklerin yumuşak lastiklere göre daha hızlı oluşu dışında bir avantajı var mı?

yanlış bilgi, okuyan arkadaşlar yanlış öğrenmesin, sert lastiklerin yumuşak lastiklerden hızlılığı diye birşey yoktur, lastik hızını sertlik & yumuşaklık tayin etmez

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanlış bilgi, okuyan arkadaşlar yanlış öğrenmesin, sert lastiklerin yumuşak lastiklerden hızlılığı diye birşey yoktur, lastik hızını sertlik & yumuşaklık tayin etmez

Hatta yumuşak lastik daha hızlı gibi geliyor bana. Topu resmen fırlatıyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..