Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Tavsiyeleri Üzerine Form

Recommended Posts

Forumda sürekli lastik-tahta tavsiyesi isteniyor. Biz ise sürekli o insanlara oyun tarzını vb. soruyoruz. Forumda bu durum sıkıcı bir hal almaya başladı çoğunlukla. Bu durumu biraz daha düzeltebileceğine inandığım bir projeyi görüşünüze sunuyorum.

Görmek kadar iyi bir yöntem olmasa da, bir form oluşturalım. Bu formda oyun stili ile ilgili 20 kadar soru koyup; formu dolduran kişinin oyun tarzı, temel tekniği ve zevkleri ile ilgili biraz bilgi sahibi olalım. Böylece biz kişiye 10 kere nasıl oynuyorsun demeden, mantıklı tavsiyelerde bulunabilelim.

Forumda "Ekipman Tavsiyesi" forumunda konu açabilmek için bu formu doldurmak zorunlu olsun. Sonuçta tavsiye isteyen kişinin bu bilgileri bize vermesi gerekir ki bir cevap alabilsin.

Fikir olumlu karşılanırsa beraber bir form hazırlama işlemine başlarız.

Selamlar

Mertcan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mertcan konuyu açtığın için eline sağlık,

yeni başlayanlar için ok, ancak tecrübeli arkadaşların isteyeceği tavsiyede ne olacak, her tavsiyede form doldurmak gibi bir durum ortaya çıkmaz mı?

Sanırım konuyu açan Mertcan arkadaşımız yeni başlıyanlar için kalıp oluşturulsun demek istedi..

Eskiler zaten ne istediklerini bildikleri için malzemeyi karşılaştırılmalı olarak soruyorlar..

İkiside (eskiler ve yeniler) aynı sayfada aktivite olabilirler. eniler kalıp doldurma eskile karşılaştırmalı sorma şeklinde isteklerini sürdürebilirler.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mertcan konuyu açtığın için eline sağlık,

yeni başlayanlar için ok, ancak tecrübeli arkadaşların isteyeceği tavsiyede ne olacak, her tavsiyede form doldurmak gibi bir durum ortaya çıkmaz mı?

Teşekkürler Turushan abi,

Ben öyle genel bir fikir attım abi ortaya. Toplu halde, konuşarak en güzel ve mantıklısını oluşturabiliriz. Ki Selim Abi'nin önerisi mantıklı. Yeni önerilerle daha da geliştirebiliriz bu fikri.

Sonuçta bir öneri yaptım sadece. Ertan Abi ve diğer yöneticiler de mantıklı bulurlarsa, bu fikri geliştirebilecek bir çok arkadaş ve abimiz forumda mevcut...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Turushan abi,

Ben öyle genel bir fikir attım abi ortaya. Toplu halde, konuşarak en güzel ve mantıklısını oluşturabiliriz. Ki Selim Abi'nin önerisi mantıklı. Yeni önerilerle daha da geliştirebiliriz bu fikri.

Sonuçta bir öneri yaptım sadece. Ertan Abi ve diğer yöneticiler de mantıklı bulurlarsa, bu fikri geliştirebilecek bir çok arkadaş ve abimiz forumda mevcut...

Önemli olan bizlere yarar sağlıyan bir fikirin ortaya atılabilmesi... Bu fikre sahip çıkıp geliştirecek olanda bizleriz, yeter ki istekli olalım.. Yöneticilerimizde bizlerin yararına işlevselliği olan bir fikre mutlaka sahip çıkacaklardır..

Sizler gibi genç beyinler fikir üretecekler...Eskilerde tecrübelerini ortaya döküp gençlerinde kaynak olmasıyla bu fikri işliyecekler...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumda sürekli lastik-tahta tavsiyesi isteniyor. Biz ise sürekli o insanlara oyun tarzını vb. soruyoruz. Forumda bu durum sıkıcı bir hal almaya başladı çoğunlukla. Bu durumu biraz daha düzeltebileceğine inandığım bir projeyi görüşünüze sunuyorum.

Görmek kadar iyi bir yöntem olmasa da, bir form oluşturalım. Bu formda oyun stili ile ilgili 20 kadar soru koyup; formu dolduran kişinin oyun tarzı, temel tekniği ve zevkleri ile ilgili biraz bilgi sahibi olalım. Böylece biz kişiye 10 kere nasıl oynuyorsun demeden, mantıklı tavsiyelerde bulunabilelim.

Forumda "Ekipman Tavsiyesi" forumunda konu açabilmek için bu formu doldurmak zorunlu olsun. Sonuçta tavsiye isteyen kişinin bu bilgileri bize vermesi gerekir ki bir cevap alabilsin.

Fikir olumlu karşılanırsa beraber bir form hazırlama işlemine başlarız.

Selamlar

Mertcan

selim hocam, yukarıdaki yazıya istinaden, form doldurmadan konu açamazsak ne yaparız :whistle:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

...Eskilerde tecrübelerini ortaya döküp gençlerinde kaynak olmasıyla bu fikri işliyecekler...

ktm

selim hocam, yukarıdaki yazıya istinaden, form doldurmadan konu açamazsak ne yaparız :whistle:

Sayın Hocam

Yukarıdada yazdığım gibi... Fikri birlikte (gençler + tecrübeliler) işleyip tıkanan noktaları bulup çıkaracağız işlerliğini ancak böyle birlikte sağlıyacağız..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushan abi sonuçta ekipman tavsiyesi forumuna, bir tavsiye almak için yazıyoruz. Oyun stilimiz belli, sevdiğimiz tarz lastikler belli. Bunun için çok basit (masaya yakınlık, lastik sertliği,.. vb.) 10 kadar soruya yanıt vermek yeterli olacak. Ki senin benim gibi tarzı zevki belirli oyuncular bu formu 2 dk. da doldurabilir.

Mantıken düşündüğümüzde ekipman tavsiyesi isteyen arkadaşlar, cevaplarını 6-7 mesaj sonunda alabiliyorlar. Buda yaklaşık 10 saate tekabül eder. Yani 2 dk kaybedip 7-8 saat önce cevap almak böylece mümkün olacak.

Bizim açımızdan da, mesajda 5 dk oyun stilimizi yazmak yerine bu formu 2 dkda doldurabileceğiz.

Selim abi ve Turushan abi desteğiniz için teşekkürler. :(

Ertan, Saadettin, Ozan, Emre ve Çağan abi sizlerinde görüşlerinizi özellikle bekliyorum.

Teşekkürler :(

Mertcan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushan abi sonuçta ekipman tavsiyesi forumuna, bir tavsiye almak için yazıyoruz. Oyun stilimiz belli, sevdiğimiz tarz lastikler belli. Bunun için çok basit (masaya yakınlık, lastik sertliği,.. vb.) 10 kadar soruya yanıt vermek yeterli olacak. Ki senin benim gibi tarzı zevki belirli oyuncular bu formu 2 dk. da doldurabilir.

Mantıken düşündüğümüzde ekipman tavsiyesi isteyen arkadaşlar, cevaplarını 6-7 mesaj sonunda alabiliyorlar. Buda yaklaşık 10 saate tekabül eder. Yani 2 dk kaybedip 7-8 saat önce cevap almak böylece mümkün olacak.

Bizim açımızdan da, mesajda 5 dk oyun stilimizi yazmak yerine bu formu 2 dkda doldurabileceğiz.

Selim abi ve Turushan abi desteğiniz için teşekkürler. :(

Ertan, Saadettin, Ozan, Emre ve Çağan abi sizlerinde görüşlerinizi özellikle bekliyorum.

Teşekkürler :(

Mertcan

Genç olmak iyi bir şey hareketli bir şey dedikleri şey bu demek...Baksanıza çekinmeden doğru bildiğini yada olabilir dediklerini çatur çutur yazıyor..Helal sana Mertcan..

Bizim gibi 40 saat düşünüp oramızı buramızı kaşıyıp sonrada yazsam mı yazmasammı diye debelenip durmuyorlar..

Forumun ilk 5 i karşıdan durup bizlere bakıyor..Nasıl oldu bilmiyorum ama top sizlerin önüne düştü...Bende (gözlerimle) gördüm kısacası şahidim yani..

Buyurun beyler fırsat ayağınıza kadar geldi...Değerlendirin artık

seviyorum bu GÖZLERİMLE GÖRDÜMÜ...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Genç olmak iyi bir şey hareketli bir şey dedikleri şey bu demek...Baksanıza çekinmeden doğru bildiğini yada olabilir dediklerini çatur çutur yazıyor..Helal sana Mertcan..

Bizim gibi 40 saat düşünüp oramızı buramızı kaşıyıp sonrada yazsam mı yazmasammı diye debelenip durmuyorlar..

Forumun ilk 5 i karşıdan durup bizlere bakıyor..Nasıl oldu bilmiyorum ama top sizlerin önüne düştü...Bende (gözlerimle) gördüm kısacası şahidim yani..

Buyurun beyler fırsat ayağınıza kadar geldi...Değerlendirin artık

seviyorum bu GÖZLERİMLE GÖRDÜMÜ...

ktm

:( Selim Abi doğru bildiklerimi düzgün bir üslupla söylemek; her zaman, her kulvarda ve ortamda yapmak istediğim şeydir. Bir yanlış yaparsak, tecrübeli büyüklerimizin ikazı ile düzeltiriz. En azından benim görüşüm; tartışmadan, konuşmadan, yanlış yapmadan bir yere varılamaz.

Bu arada Bora abi seni yukarda yazmayı unutmuşum, seninde görüşlerini beklemekteyim. :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu mantıklı yalnız forumda konu açabilmek için önce şu formu doldur gibi bir tanım yapma imkanımız yok.

Bu ancak kullanıcının istemesi durumunda olabilir. Ya da cevap verecek olan üyelerimiz önce bu şartın yerine getirilmiş olduğunu kontrol ederlerse olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

forma gerek yok bence. forum zaten bu imkanı vermiyor. farklı bir platformda düzenlesek bile üyelerin o formu buraya aktarması sıkıntı olur. ekipman tavsiyesi isteyenler kısmına asılı bir konu oluşturup ismini de "tavsiye istemeden önce lütfen okuyunuz" yapıp aşağıdaki 4 soruya yanıt isteyelim yeter.

Kaç yıldır ve ne sıklıkta masa tenisi oynuyorsunuz?

Düzenli antrenman yapıyormusunuz?

Oyun Stiliniz Nedir? (klasik defans, modern defans, allround, atak)

Bir önceki raketiniz neydi? (önceki sorulara bağlı olarak değişim aralığı belirlenebilir)

soru sayısını arttırıp, gereksiz detaylara inmeye gerek yok zira bir insanın oyununu gözlemlemeden dışarıdan ekipman tavsiyesi vermek (masa tenisi ve ekipman bilgisi az olan arkadaşların tavsiyelerini de işin içine katarsak) zaten başlı başına mantık dışı bir olay. ezbere verilen bir ilaç nasıl hastayı ölüme götürürse, ezbere verilen bir tavsiye de kişinin oyununu bozabilir. bu iş, o kişiyi eğiten hocanın görevidir. hoca yoksa ve sırf hobi olarak yapılıyorsa da ancak bu kadar yardımcı olunabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

forma gerek yok bence. forum zaten bu imkanı vermiyor. farklı bir platformda düzenlesek bile üyelerin o formu buraya aktarması sıkıntı olur. ekipman tavsiyesi isteyenler kısmına asılı bir konu oluşturup ismini de "tavsiye istemeden önce lütfen okuyunuz" yapıp aşağıdaki 4 soruya yanıt isteyelim yeter.

Bir önceki raketiniz neydi? (önceki sorulara bağlı olarak değişim aralığı belirlenebilir)

soru sayısını arttırıp, gereksiz detaylara inmeye gerek yok zira bir insanın oyununu gözlemlemeden dışarıdan ekipman tavsiyesi vermek (masa tenisi ve ekipman bilgisi az olan arkadaşların tavsiyelerini de işin içine katarsak) zaten başlı başına mantık dışı bir olay. ezbere verilen bir ilaç nasıl hastayı ölüme götürürse, ezbere verilen bir tavsiye de kişinin oyununu bozabilir. bu iş, o kişiyi eğiten hocanın görevidir. hoca yoksa ve sırf hobi olarak yapılıyorsa da ancak bu kadar yardımcı olunabilir diye düşünüyorum.

Soruları amatör oyuncuların hiç detay bilmediklerini farzederek anlayacakları şekilde oluşturmak lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kısa ve öz en fazla 5-6 soru...Yazanıda okuyanıda sıkmayacak bir şekilde hazırlanırsa iyi olur..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Soruları amatör oyuncuların hiç detay bilmediklerini farzederek anlayacakları şekilde oluşturmak lazım.

Sana katılıyorum Ertan abi. Basit bir şekilde oluşturmalıyız. Ama bu konuda yetersiz bilgiye sahip, yeni başlayan yahut ilk kombosunu alacak olan bir oyuncununda bu şekilde ekipman danışması ayrı bir konu...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence çok yararlı bir fikir. Diğer bazı güzel fikirlerin önünü de açar diye düşünüyorum. Öğretici ve belirli standartların oluşmasına ön ayak olucu bir çalışma olur hayata geçirilebilirse.

Teşekkürler Güven abi. Beraberce hayata geçirebiliriz ancak.

Teşekkürler Bora Abi. Masa tenisi ve ekipman bilgisi az olan arkadaşların tavsiyeleri konusunda sana katılıyorum. Ama görmeden tavsiye vermek konusunda biraz çelişkilerim var.

Kendi başımdan geçen olay. Masa tenisine ilk başladığımda foruma Tbs almak istediğimi yazdım. Ve bir şekilde en son bundan vazgeçtim. Hocanı dinle dedi herkes. Hocamın bana aldırdığı ilk raket, Carbo 7.6 ve Magna max. lastikler. Yani her hoca doğru lastik tavsiyesi yapacak diye bir şey yok.

Peki ekipman bilgisi olmayan, bir hocaya sahip olan adam; doğal olarak, gelip foruma yazmasın mı ne alayım diye?

Bu konu üstüne düşünürsek, insanların yaralarına tam olarak merhem olamayabiliriz. Ama en azından acılarını çokça hafifletebiliriz. Tam ve net sorularla; Bir oyuncuyu %65-70 çözümleyebileceğimizi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Güven abi. Beraberce hayata geçirebiliriz ancak.

Peki ekipman bilgisi olmayan, bir hocaya sahip olan adam; doğal olarak, gelip foruma yazmasın mı ne alayım diye?

Ekipman problemin ucundan yakalamışsın....Haliyle malzeme seçebilmek için oyuncular foruma danışmak zorunda kalıyorlar..

Hocalada haklı mu kadar yoğun ekipmanın (art niyetli hocalarımızın elinde bulunan malzemeyi sırf satmak için önermeleri) bulunduğu bir ortamada malzeme önerisinde bulunmak gerçekten çok zor..

Tek çaremiz forumdaki öneri kısmını iyileştirmek..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ekipman problemin ucundan yakalamışsın....Haliyle malzeme seçebilmek için oyuncular foruma danışmak zorunda kalıyorlar..

Hocalada haklı mu kadar yoğun ekipmanın (art niyetli hocalarımızın elinde bulunan malzemeyi sırf satmak için önermeleri) bulunduğu bir ortamada malzeme önerisinde bulunmak gerçekten çok zor..

Tek çaremiz forumdaki öneri kısmını iyileştirmek..

ktm

:alkis: Tamamen katılıyorum Selim abi...

Bu düşünce forumdaki kirliliği önliyebilir gibime geliyor.Denemekten zarar çıkmaz

Konu hakkında ne kadar çok fikir beyan edilirse, o kadar iyi bir sonuca ulaşacağımızı düşünüyorum. Fikriniz için Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle teşekkür ederim. Konu güzel, düşünce güzel ancak böyle birşeyin yapılmasına imkan yokmuş. Daha önce benimde bu tür bi fikrim vardı ama hayata geçirilmesi imkansız. Bora abiye katılıyorum. Forma filan gerek yok aslında. Tek yapılması gereken, foruma ekipman tavsiyesi istemek amacıyla üye olanları bir şekilde 'Yeni Başlayanlar' başlığına itebilmek. Yahut Bora abinin yazdığı o soruları herkesin gözüne takılan bi yere monte edebilmek. Üye olan hiç kimse araştırmıyor. Direk 'Ekipman tavsiyesi' kısmına girip konuyu açıyor. Her konuda da dediğiniz gibi yok oyun stili yok kaç yıldır oynuyorsunuz gibi herkesin bıktığı sorular dönüyor. Dediğim gibi. Ekipman tavsiyesi maksadıyla üye olanları 'Yeni başlayanlar' bölümüne itebilmemiz lazım. Ama nasıl ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..