Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dernek Kurmak Ile Ilgili

Secici

Recommended Posts

Merhabalar;

Dernek kurma ve dernekleşme tecrübelerimizle ilgili arşiv niteliği taşıyacak bir konu olmadığını farkettim. Ve bu konuyu açmak istedim. (Eğer vardı da ben görmediysem lütfen ikaz ediniz)

Daha önce Bursa Derneği'nin konu başlığı altında bu konuda bilgi talep eden bir soru sormuştum. Ertan Abi de bu soruların cevapları için beni fbvtt'den Savaş Bey'e yönlendirmişti. Daha sonra ben de Savaş Bey'le görüştüm, resmi konular ve prosedür konularından çok dernekleşme politikası ve takip edilecek yol, süreç, dernekleşmenin gerekliliği gibi konularda görüş alışverişinde bulunduk. Sağolsun çok alakadar oldular. Ancak konu uzunca bir konu. Bir telefon görüşmesi ile halledilebilecek gibi değil. Dolayısıyla arşiv niteliği de taşısın niyetiyle bu konuyu açıyorum.

Biz de Eskişehir'de dernekleşme sürecine girdik. Bu süreçte yaşadığımız tecrübeleri de elden geldiğince buradan sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Birkaç temel soruyla konuyu başlatmak istiyorum; Kendim de bu soruların cevaplarına ulaştıkça buradan sizlerle paylaşmayı düşünüyorum.

Dernek olmanın ve kurmanın ve bu kapsamda faaliyetler organize etmenin getirebileceği faydalar pekçok olduğu bilinmekle birlikte muhtemel riskleri nelerdir?

Mesela bilgi eksikliğinden kaynaklanacak en ufak bir usulsüzlük yapmış olsak hemen cezaya mı çarptırılacağız?

Maruz kalabileceğimiz muhtemel ceza ve yaptırımlar neler olabilir?

Alınabilecek ceza ve yaptırımlar kimlere uygulanır? Dernekle ilgisi olan kimler zarara uğrayabilir?

Bir sabit mekanımız olmalı mıdır?

Genel kurul yapmak gerekliliği ile ilgili dernek yönetimi ve üyelerinin mesuliyetleri nelerdir?

Yeni çıkan torba yasadaki derneklerle ilgili yeni hükümler nelerdir? Ne değişiklikler oldu?

Spor kulübü nedir, dernek nedir? Benzerlikleri & farklılıkları...

Derneklere devletin herhangi bir takım yardımları ve teşvikleri var mı?

Bu konuları değerlendirelim bence.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ustalık, bilgelik, kültürlü, çekirdekten yetişme, dediğimiz vasıfların ortaya döküleceği gerçekten güzel bir konu...

Bilmemek ayıp değil arkadaşlar ...Esas ayıp bilenin yazmaması ...

Yazalım arkadaşlar.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..