Jump to content
Masatenisi.org Forum

Fh (Spin+Hucum) ---- Bh (Defans+Blok)

BurakOlur

Recommended Posts

Merhabalar,

15yila yakındır bu spora gonul vermiş biriyim. Solağım. FH de spin ve hucuma yonelik bir karakterim var, orta seviyenin üstünde olduguma inanıyorum fakat BH im maalesef daha zayif en fazla orta seviyede diyebilirim. BH ile blok ve kesme oynayabiliyorum, BH spinlerim cok basarili degil dengeli ve orta suratte vurursam sıkıntısız karsıya geciyor ama basit top oluyor rakibe.

2.0mm kalinliginda tackifire SP lastiklerim var ama hem biraz yıpranmıs hem de daha iyi spin karakteri için daha iyi lastik almak istiyorum. Carbon tahtami da aslinda degişmek istiyorum. Tahtamin sapinda Tibhar Rapid yaziyor ama bu markada tahta goremedim, aramalarımda hep lastik cikiyor. Biraz eski bir tahta(3-4yillik)

Kısacası, FH de hızlı yani atan tipte spin lastigi, BH de spin bloklama ve kesmelere karsilik verecegim 2 adet lastik ve hucuma yonelik bir tahta arayısındayım.

İlginize onceden cok teşekkür ederim.

NOT: Arayışım 300TL ye kadar bir butce dahilinde.

Saygılar,

Burak

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyun karakteriniz benim gibi.Ben araştırmıştım ve kendime şu komboyu seçmiştim: FH:Vega Europa BH:Omega 2(şüpheli) Tahta:Extreme S

Teşekkürler, Vega Europa un hangi modeli. Aslinda benim aradigim biraz daha profosonyel bir kombo.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler, Vega Europa un hangi modeli. Aslinda benim aradigim biraz daha profosonyel bir kombo.

Vega Europe zaten Xiom'a ait bir model.Ben bu lastiği backhandin için tavsiye ederim.Oldukça kontrollü ve çok iyi top tutuyor.2 mm ve 2,2 mm olarak satılıyor.İnce olanı tercih edersen senin için daha kontrollü olur.Forehandin için aynı lastiğin 2,2 mm olanını da kullanabilirsin ama biraz daha hızlı olsun dersen yine Xiom'un Vega Pro modelini deneyebilirsin.

Bu söylediğim lastikleri deneme fırsatım oldu.Tahta konusunda o kadar tecrübeli değilim ama eminim forumdaki arkadaşların önerileri olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

herkese teşekkür ederim. Tahta için de tavsiyeleri bekliyorum.

Vega Europe için tabletennisdb.com sitesinde spin puanının düşük oldugunu gormustum bu yuzden daha advanced bir lastik sormustum. Bu linkten bakılabilir>> Linkim

Bunun yanı sıra Tenergy64 tavsiyesi de geldi, cok mu advanced olur acaba?>> tenergy64

tesekkurler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

herkese teşekkür ederim. Tahta için de tavsiyeleri bekliyorum.

Vega Europe için tabletennisdb.com sitesinde spin puanının düşük oldugunu gormustum bu yuzden daha advanced bir lastik sormustum. Bu linkten bakılabilir>> Linkim

Bunun yanı sıra Tenergy64 tavsiyesi de geldi, cok mu advanced olur acaba?>> tenergy64

tesekkurler

Seni çok iyi anlıyorum.Yeni lastik alırken araştırma yapmak,bir takım sitelerdeki verileri karşılaştırmak v.s. Bunları eminim herkes yapmıştır.Ama bir lastik hakkında fikir sahibi olmak için onu denemek gerek.

Tenergy 64 dünya sıralamasında önemli yere sahip bir çok oyuncunun backhandinde kullandığı bir lastik.Ama yine de bir lastik için diğer bir lastiğe göre daha advanced demek doğru olmaz.Bahsedilen lastiklerin hepsi oldukça kaliteli.Aradaki fiyat farkını da bir düşün derim.Vega Europe ile Tenergy 64 arasında 55-60 TL'lik bir fark var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Seni çok iyi anlıyorum.Yeni lastik alırken araştırma yapmak,bir takım sitelerdeki verileri karşılaştırmak v.s. Bunları eminim herkes yapmıştır.Ama bir lastik hakkında fikir sahibi olmak için onu denemek gerek.

Tenergy 64 dünya sıralamasında önemli yere sahip bir çok oyuncunun backhandinde kullandığı bir lastik.Ama yine de bir lastik için diğer bir lastiğe göre daha advanced demek doğru olmaz.Bahsedilen lastiklerin hepsi oldukça kaliteli.Aradaki fiyat farkını da bir düşün derim.Vega Europe ile Tenergy 64 arasında 55-60 TL'lik bir fark var.

Evet beni anladiginiz için tesekkur ederim.

Tenergy 64 daha pahali biliyorum.

Peki tahtayi ne yapacagiz, hala bir şey yazan olmadi:)

not: bu arada tackifire SP lastiklerimi de spin için kullanmaya calişiyorum acaba bu bir hata miydi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Backhandde blok ve kesme icin ne omega ne de vega europe uygun degil. Bu iki lastik de su anki lastiklerinizden net olarak hizli...

Forehandde vega europe uygun. Backhandde ise ister dhs h3 neo gibi sert ve yapiskan bir lastik deneyin cunku bu lastik tackyfire'a yakin bir lastik... Sadece daha da yapiskan

ilginize teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 months later...

bazı özel sebeplerden ötürü masa tenisine ara vermem gerekmişti.

Bu nedenden dolayı raket oluşturma sevdam da bu zamana kadar kaldı.

Bir arkadaşım timo boll spirite t-energy05 yapıstırıp güzel kompo yapti, aşırı offansive oynamayan kişilere karşı test ettim elime cok güzel oturdu fakat bazı BH vuruşlarımın biraz daha "atar" tabir ettigimiz sekilde gitmesini istiyorum.

* tahta>>> OK

* FH için t-energy05>>> OK

* BH için bir oneri yazabilir misiniz?

Amacim masadan uzak kaldigimda az güc ile BH savunmada top rahatca karşıya ulaşsın.

tekrar teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..