Jump to content
Masatenisi.org Forum

Europe Ile Hexer Powersponge

Recommended Posts

Daha hızlı ve spinl ama kontrollü mü? Üstelik bir de yumuşak... Daha ıslak ama kuru lastik var mı diye sorsan aynı şey.

Daha hızlı ve spinliyse otomatik olarak daha kontrolsüz olur.

Ha bir de hexer neye göre kime göre daha iyi seçim?

Siz Hexer'i daha çok sevebilirsiniz kimse karışamaz ama daha iyi veya kötü diyemezsiniz. Atış açısı şudur spini budur vs dersiniz ama yapmayın etmeyin lütfen yok daha iyi yok kötü demeyin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hem hızlı hem yumuşak hem kontrollü bir lastik üretmenin teknolojiyle alakası yok.

Zaten yeni nesil lastikler olan hexer ve vega europe'tan bahsediyoruz. Spinli ve hızlıysa kontrolü de azdır bunun başka türlüsü yok.

Kontrollü veya değil demek bir kadın güzel veya çirkin demek gibi birşey. Objektif bir kavram değil bu. O yüzden üreticiler öyle diyebilir veya bir lastik bir oyuncunun stiline uymuştur o oyuncu lastiğin kontrollü olduğunu düşünür halbuki sadece kendi tekniğine uygun bir lastik bulmştur. Ona kontrollü gelen sene kontrolsüz gelir.

Sen eskiden oynadığın ekipmanları yaz o ekipmanların nesini sevmedin de değiştirmek istiyorsun onu yaz, kaç senedir oynuyorsun ne sıklıkla antrenman yapıyorsun vs bilgi ver biz de ona göre anlatalım bu iki lastiği.

Hız spin veya kontrolün herhangi bir objektif veri olmadığını da biliyorsundur umarım. Bunlar yorumla yazılan veriler. Öyle hız:10 spin:10 kontrol:6 yazmakla olmuyor bu işler. Kime göre neye göre kontrol?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abdullah bileğin hangi lastiği seviyor ise onla oyna..Burada olan arkadaşlar sana tavsiyede bulunamazlar çünkü onların bileği senin bilek ile aynı olmadığına göre...Ben denedim mesela oynayamadım hexer ile ve imzamda gördüğün gibi benim bilegim o kombinasyona alışmış..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

vega dan sonra hexer'e geçmek benim için tam bir felaket oldu. bh'ime güvenim azaldı ve çok hata yapmaya başladım. halbuki vega ile çok iyi top açıp blok yapabiliyor, basabiliyor ve masa üstü spin çekiyordum. tek sıkıntım orta mesafeden bh'i etkisiz kullanmamdı. bunun için lastik değiştirmeyip bh tekniğimi geliştirmeye odaklansaydım daha iyi olurdu belki de. zaten bh'imi idarelik kullanıyorum. aldığım sayıların en az %75'i forehand vuruşlarındandır. üstü çeken hiçbir lastik bh spin çekmeye engel değil. yeterki kişi bh ini geliştirebileceğine inansın ve çalışsın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya arkadaşım al birini kullan bence, vega'ı da hexer'i de kullanan pro çok, onlar senin kadar düşünmüyordur hangisi daha spinli, hangisi dar açılı geniş açılı diye, bu kadar ayrıntıya girme, hexer - vega diyordun şimdi calibra veya barracudadan bahsediliyor, yarın da eminim tenergy fx sorgulanacak, bu kadar abartmayın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Platin, Hexer , Hexer + , Tenergy 05 , Acuda S1

hepsiyle sırasıyla oynadım. Hepsini beğendim.

Hele yeniyken lastiklerin tadı bi başka oluyor, doyamıyorum valla.

Para olacak her 2 haftada bir lastik değiştireceksin....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan bey aynen katılıyorum.Subazlı lastikler dayanıksız çok çabuk deforme oluyor.Ben sriver fx lastik ile senelerce oynadığımı bilirim..Ben mesela ayda bir sıfır lastik takarım. 1 ayı geçince artık lastik isteklerimi karşılamıyor.Zaten subazlı lastiklerin raf ömrü var bayatlıyor uzun süre durunca.Maddi açıdan sıkıntı olmayacaksa her ay lastik yenilenmesi taraftarıyım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..