Jump to content
Masatenisi.org Forum

Nasıl Bir Kombi

kanoo

Recommended Posts

masa tenisine 5 yıl ara verdikten sonra tekrar başladım. daha önce hep hazır raket kullandım şimdi ise kombileri öğrendim ama kendime hangi raketi seçeceğime karar veremedim. kontrollü ve atak oynuyorum. kendime göre all+ düşünüyorum. mesela friendship red spirit kafama yattı biraz nasıldır? iyi ise tahtaya uygun nasıl bir lastik almam gerekir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

raketi aldım 2 gümn içinde elime geçti. valla hazır zraketlerden çok iyiymiş bu kombiler. ama bana göre biraz defansif geldi, galiba off sınıfı almam gerekiyormuş sadece. defansı iyi fakat daha çok hücum oynadığım için biraz hücumu zayıf geldi. neyse ilerde değiştiririm.

sıra masa almaya geldi nasıl bir masa almalıyım. kendim için. 300 ile 500 arası birşey olsun istiyorum. ama bu parayla hep 16 mm tahta kullanılıyor. bana güvenlir bir yer ve masa önerebilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sanırım çin işi bir raket yaptırdınız. Kesinlikle karşı değilim ancak eğer lastiklerde yapış yapış klasik çin lastiklerinden aldıysanız raketin hızının az olması gayet normal. Masa olarak da o fiyatlar arasında bazı internet sitelerinde değişik alternatifleriniz olabilir. Sanırım o fiyatlardaki tüm masalar hemen hemen aynı kalitede oluyor. Eğer daha kaliteli ve ucuz birşey isterseniz forumda daha öncelerde 2. el satan arkadaşlar vardı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çeşit o kadar çok ki bilemedim hangisini nasıl seçeyim. ve de hangisinin çin malı hangisinin başka maka olduğunu bilmiyoum. sadece kafama yatanı biaz da beğendiğimi aldım o kadar. ama bundan sonra alacağım raketi tibhar olarak denemeyi düşünüyoum. tibha nasıldır bilmiyorum çin malı mı değilmi onuda bilmiyorum. sizler ne kullanıyorsunuz, memnunmusunuz kaç yılda bir değiştirirsiniz,,,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çeşit o kadar çok ki bilemedim hangisini nasıl seçeyim. ve de hangisinin çin malı hangisinin başka maka olduğunu bilmiyoum. sadece kafama yatanı biaz da beğendiğimi aldım o kadar. ama bundan sonra alacağım raketi tibhar olarak denemeyi düşünüyoum. tibha nasıldır bilmiyorum çin malı mı değilmi onuda bilmiyorum. sizler ne kullanıyorsunuz, memnunmusunuz kaç yılda bir değiştirirsiniz,,,

Adidas - Piyasaya yeni girdi

Andro - Alman

Butterfly - Japon

Donic - Alman

Joola - Alman

Juic - Japon

Nittaku - Japon

Stiga - İsveç

Tibhar - Alman

TSP - Japon

Xiom - Kore

Yasaka - Japon

DHS - Çin

Friendship - Çin

Globe - Çin

Haifu - Çin

LKT - Çin

Palio - Çin

Yinhe /Galaxy /Milkyway Üç ismi var - Çin

Belli başlı markaları yazmaya çalıştım.

Avrupa/ Japon tipi lastiklerle, Çin lastikleri arasındaki farkları forumda araştırıp okuyabilirsiniz.

Çin firmaları da son yıllarda Avrupa tipi lastikler üretmeye başladılar. Sürekli yeni modeller çıkarıyorlar. Lastik olsun, tahta olsun ürettikleri ürünler giderek daha başarılı ve popüler olmaya başladı. Fiyat olarak da çok cazipler.

Lastik yenileme süresi lastikten lastiğe ve oyuncudan oyuncuya farklılık gösterir. Lastiğin ömrü, oynama süresi, vuruşların sertliği, lastiğe sök-tak yapılıp yapılmadığı, temiz tutulup tutulmadığı, uygun şartlarda muhafaza edilip edilmediği gibi faktörlere bağlı olarak uzar yada kısalır. İddialı olmayan amatör oyuncular, iyi bakarlarsa, aynı lastiği en az bir sene kullanabilirler bence.

Hesaplı masa olarak Kimpaş'ın ahşap ayaklı modelini önerebilirim. Tablası hiç fena değil bence. Fiyat 500 civarı. Masayla bütünleşik file düzeneğini söküp, nizami bir file takmak gerekiyor. İşyerine aldık kullanıyoruz, mutluyuz.... şey, memnunuz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

raketi aldım 2 gümn içinde elime geçti. valla hazır zraketlerden çok iyiymiş bu kombiler. ama bana göre biraz defansif geldi, galiba off sınıfı almam gerekiyormuş sadece. defansı iyi fakat daha çok hücum oynadığım için biraz hücumu zayıf geldi. neyse ilerde değiştiririm.

sıra masa almaya geldi nasıl bir masa almalıyım. kendim için. 300 ile 500 arası birşey olsun istiyorum. ama bu parayla hep 16 mm tahta kullanılıyor. bana güvenlir bir yer ve masa önerebilirmisiniz.

merhaba hangi comboyu yaptınız ? yukarıda belirttiklerim ise size defansif gelmesinin nedeni yapışkanlı çin lastiği olmasıdır. Bunun avantajını ise spinli servislerde ve spinli vuruşlarda farkedersiniz. Bence başlangıç için ideal zaten bir anda hazır raketten çok ofansif bir kombiye geçerseniz oyununuz gelişmez. tavsiyem bir kaç ay sonra size defansif gelen tarafın lastiğini değiştirmeniz.

iyi oyunlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar masayı da sipariş ettim. sponetta 1-72 modeli. 19 mm. 399 TL.şu an daha gelmedi ama hafta içi gelecek. nasıl bir masa olduğunu göreceğiz.

çok araştırdım sonra buna karar verdim bakalıjm nasıl çıkacak.

şu friendship raketimden memnunum sadece biraz defansif olması dışında. hücum yaparken topa sert bir şekilde vurmak istediğim zaman raketten "tak" dişye ses çıkıyor. 1-2 aya değiştirmek istiyorum, sadece lastiği değiştirsem yeterli olurmu? lastikleri off sınıfından almak istiyorum. tibhar düşünüyorum. off - mi almalıyım yoksa off + mı almalıyım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..