Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bursa Veteran Masa Tenisçileri Spor Kulübü Derneği

Ersun

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

selamlar...Siteye yeni kayıt oldum, derneğe de üye olmak isterim ancak, bu konuda nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum. Dernek nerededir? Nasıl kayıt olmam gerekmektedir. Derneğe üye olduktan sonra antreman yapabileceğimiz bir salonumuz olacak mı ya da lig usulü müsabakalar olacak mı? Bu konular hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim. Bu arada dernekle ilgili emeği geçenleri de şükranlarımı bildiririm. (Çalı İlköğretim Okulu-Hakan YARAR)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selamlar...Siteye yeni kayıt oldum, derneğe de üye olmak isterim ancak, bu konuda nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum. Dernek nerededir? Nasıl kayıt olmam gerekmektedir. Derneğe üye olduktan sonra antreman yapabileceğimiz bir salonumuz olacak mı ya da lig usulü müsabakalar olacak mı? Bu konular hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim. Bu arada dernekle ilgili emeği geçenleri de şükranlarımı bildiririm. (Çalı İlköğretim Okulu-Hakan YARAR)

Hakan hocam hayırlı olsun,hoşgeldiniz sitemize..Bu arada öğretmenler arası turnuvada gruptan çıkmışsınız ,tebrikler..Hocam,konuyu okuduysanız,derneğimiz resmen kuruldu.. Yönetim kurulumuzdan aldığım bilgiye göre,yer konusunda ; anlaşılan salonda çıkan ufak pürüz nedeni ile bir süre beklememiz gerekiyor.. En yakın zamanda buradan sizlere bilgi verilecektir..Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Abiler Merhabalar;

Öncelikle sizleri gayretlerinizden ötürü tebrik ve masa tenisi camiası adına da teşekkür ederim.

Biz de Eskişehir'deki 70-80 civarındaki amatör & veteran oyuncu olarak yakın bir gelecekte resmi olarak örgütlenme yoluna doğru gidiyoruz gibi görünüyor. Bu konudaki en somut ihtiyacımız, ilk etapta salon açmaktan ziyade belediyeler gibi G.S.M. gibi resmi kurumlarla resmi sıfatımızla muhattap olmak ve onlardan olacak taleplerimizde resmi kimliğimizle muhttap alınmak & ciddiye alınmaktır. Aksi takdirde belediye ya da spor md.lüğü bize elindeki salon vb. imkanlarından bir süreliğine faydalandırıyor ancak bir müddet sonra herhangi bir gerekçe gösterme ihtiyacı bile duymadan elimizden alıyor. Önce lütfediyor sonra da lütfunu geri alıyor. Halbuki diğer türlü bize yer tahsis edin ücretini de talep edin dersek, diyebilirsek çok daha uzun soluklu ayakları yere basan ilişkiler geliştirebiliriz.

Benim de bu yollardan bizden daha önce geçmiş sizler gibi değerli abilerimize bu çerçevede bazı sorularım olacak...

1. Bizler için en uygun yapılanma dernek yapılanması mıdır? Bunun alternatifi var mı?

2. Dernek olmanın zorlukları ve kanuni mesuliyetleri & riskleri aşağı yukarı da olsa nasıl tarif edilebilir?

3. Spor kulübü olmak nasıl olur? Bu yapının avantajları & dezavantajları nelerdir?

Yeni geçen torba yasada dernekçilik & kulüpçülükle alakalı bir takım yenilikler varmış diye de duyduk. Bu bilgiyi de değerlendirerek ihtiyaç duyduğumuz bu bilgiler noktasında bizlere nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abiler Merhabalar;

Öncelikle sizleri gayretlerinizden ötürü tebrik ve masa tenisi camiası adına da teşekkür ederim.

Biz de Eskişehir'deki 70-80 civarındaki amatör & veteran oyuncu olarak yakın bir gelecekte resmi olarak örgütlenme yoluna doğru gidiyoruz gibi görünüyor. Bu konudaki en somut ihtiyacımız, ilk etapta salon açmaktan ziyade belediyeler gibi G.S.M. gibi resmi kurumlarla resmi sıfatımızla muhattap olmak ve onlardan olacak taleplerimizde resmi kimliğimizle muhttap alınmak & ciddiye alınmaktır. Aksi takdirde belediye ya da spor md.lüğü bize elindeki salon vb. imkanlarından bir süreliğine faydalandırıyor ancak bir müddet sonra herhangi bir gerekçe gösterme ihtiyacı bile duymadan elimizden alıyor. Önce lütfediyor sonra da lütfunu geri alıyor. Halbuki diğer türlü bize yer tahsis edin ücretini de talep edin dersek, diyebilirsek çok daha uzun soluklu ayakları yere basan ilişkiler geliştirebiliriz.

Benim de bu yollardan bizden daha önce geçmiş sizler gibi değerli abilerimize bu çerçevede bazı sorularım olacak...

1. Bizler için en uygun yapılanma dernek yapılanması mıdır? Bunun alternatifi var mı?

2. Dernek olmanın zorlukları ve kanuni mesuliyetleri & riskleri aşağı yukarı da olsa nasıl tarif edilebilir?

3. Spor kulübü olmak nasıl olur? Bu yapının avantajları & dezavantajları nelerdir?

Yeni geçen torba yasada dernekçilik & kulüpçülükle alakalı bir takım yenilikler varmış diye de duyduk. Bu bilgiyi de değerlendirerek ihtiyaç duyduğumuz bu bilgiler noktasında bizlere nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Teşekkürler.

Bizim dernek başkanı Savaş abi ile görüşürseniz tüm sorularınıza cevap verecektir. Erişim bilgisi www.fbvtt.org da var. Akşamları genelde dernekte oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan abi bu konuyu ayrı bir başlığa taşıyabilir misin mümkünse?

Ben Savaş Bey'le bu konuya da girecek şekilde telefonla uzunca bir görüşme yaptım. Fakat doğrudan bu konuya odaklanan bir görüşme yapmadım. Gerekirse tekrar da görüşürüm. Ancak bence bu dernekleşme işi yakın gelecekte artarak devam edecektir. Şimdi bir sürü Sivil Toplum Kuruluşları yok kalkınma ajansları, yok Avrupa Birliği projeleri vs. ler kamu hizmetlerine yönelik olarak birçok kaynaklar aktarıyorlar. Projeler yapılıyor, hibeler alınıyor vs.

Bence ülkemiz de bu yola girdi artık bu yönde daha ciddi çalışmalar yapılmaya başlanacaktır. Bu tür şeylerin ilk adımı da öncelikle resmi hüviyet kazanmaktan geçiyor. Her bölgede tüm arkadaşlarımız gönüllülerimiz örgütlenmeliler. Bir dernek kurarsın, masalarını ekipmanlarını hibe alırsın... Geri kalan sabit giderlerini de üyelerin aidatlarından karşılarsın. Önemli olan yeterli ve istekli insan çoğunluğuna hitap edebilmek olacaktır.

Bence bu konudaki bilgi ve tecrübelerimizi de tartışacağımız bağımsız bir başlığın olmasında fayda var. Hepimiz istifade ederiz bu bilgilerden...

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

merhaba yazıları okudum yanlız bu kurulan dernek bursanın neresinde hiç adres yok.telefon numarası bırakmışlar aradım mehmet beyin iş yeri çıktı cepbi arayıp rahatsız etmek istemiyorum yanlızca acık adres yazarlarsa şahsen gitmek isterim saygılar..........

Salı-Perşembe 18:00 dan sonra, Cumartesi-Pazar 13:00 dan sonra Dikkaldırımdaki Hüdavendigar kapalı spor salonunda antremanlar yapılıyor. Mehmet Bey de genellikle orda oluyor. Bu hafta pazartesi 18:00 da aynı yerde dernek toplantısı olacakmış. 19:00-20:00 gibi giderseniz kendisini de görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba yazıları okudum yanlız bu kurulan dernek bursanın neresinde hiç adres yok.telefon numarası bırakmışlar aradım mehmet beyin iş yeri çıktı cepbi arayıp rahatsız etmek istemiyorum yanlızca acık adres yazarlarsa şahsen gitmek isterim saygılar..........

Bursa'nın şurasında

Yalnız bildiğim kadarıyla dernek üyeliği için bir yaş sınırı var, 22-23 civarında, haberiniz olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Salı-Perşembe 18:00 dan sonra, Cumartesi-Pazar 13:00 dan sonra Dikkaldırımdaki Hüdavendigar kapalı spor salonunda antremanlar yapılıyor. Mehmet Bey de genellikle orda oluyor. Bu hafta pazartesi 18:00 da aynı yerde dernek toplantısı olacakmış. 19:00-20:00 gibi giderseniz kendisini de görebilirsiniz.

Bu antrenmanlar hala devam ediyor mu bu hafta sonu veya hafta içi gelsem antrenman yapabilirmiyim saatler değişti ise nasıl?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...
  • 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..