Jump to content
Masatenisi.org Forum

Fiyatına Göre Çok Iyi Dediğiniz Lastikler

abdullah54

Recommended Posts

stiga calibra - calibra lt sound fiyatı 75 lira ve bomba lastikler

iki haftadır oynuyorum ve ilk iki antrenmanda alıştım lastiklere

hızlı yumuşak spinli, özellikler uzaktan çok rahat vuruyorum toplara ( tabi bunda lastiklerin kalınlıkları da önemli)

ilk başta çok hızlı ve çok atıyor gibi gelmişti ama zamanla ilaç gibi geldi...herkese tavsiyemdir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DHS Neo Hurricane 3

Bu lastiği masa tenisiyle ilgilenen pek çok kişi özellikleriyle beraber bilir. Fakat bütçesi kısıtlı olan her oyuncunun alabileceği ve kullanabileceği bir lastik olmayabilir. Çinli sporcular gibi büyük hareketle fırçalayarak spin yapan, 3. topa atak yapmayı benimsemiş, genellikle masa üstünde uygun olan her topa spin yapan oyuncuların tercih edebileceği bir lastiktir. Üstünün yapışkan olması 3. topa atak yapmayı kolaylaştırır ve en kapalı toplara bile etkili vuruş yapmaya olanak sağlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DHS Neo Hurricane 3

Bu lastiği masa tenisiyle ilgilenen pek çok kişi özellikleriyle beraber bilir. Fakat bütçesi kısıtlı olan her oyuncunun alabileceği ve kullanabileceği bir lastik olmayabilir. Çinli sporcular gibi büyük hareketle fırçalayarak spin yapan, 3. topa atak yapmayı benimsemiş, genellikle masa üstünde uygun olan her topa spin yapan oyuncuların tercih edebileceği bir lastiktir. Üstünün yapışkan olması 3. topa atak yapmayı kolaylaştırır ve en kapalı toplara bile etkili vuruş yapmaya olanak sağlar.

DHS neo h3 kontrolsüz ve alışmak çok zor diyolar.Birde sert.dhs neo h2 nasıl ?Bunun özellikleri daha iyi diyodu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

LKT Rapid Speed diyorum. Spin üretmek gerçekten çok kolay.Klasik çin lastiği özelliği taşımamasıyla beraber bloklarda da oldukça rahat. Orta mesafede oynayanlar ve uzun kontra spin rallilerini sevenler için harika bi lastik. Tüm bu özelliklerinin yanında kısa kesik oyunda da oldukça kontrollü geldi bana. Topu çok zıplatmıyor ve oldukça dolu kesik üretebiliyorsunuz.

En kısa zamanda da bir çift alıp kullanmayı dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

LKT Rapid Speed diyorum. Spin üretmek gerçekten çok kolay.Klasik çin lastiği özelliği taşımamasıyla beraber bloklarda da oldukça rahat. Orta mesafede oynayanlar ve uzun kontra spin rallilerini sevenler için harika bi lastik. Tüm bu özelliklerinin yanında kısa kesik oyunda da oldukça kontrollü geldi bana. Topu çok zıplatmıyor ve oldukça dolu kesik üretebiliyorsunuz.

En kısa zamanda da bir çift alıp kullanmayı dusunuyorum.

Bu lastik ağır mıdır? Farklı sünger kalınlıkları var mıdır? Topu alçak mı yüksek mi atar? Vurunca nasıl ses çıkarır? Çat mı? Çıt mı? Çot mu? Çut mu? Cok mu yoksa Cuk mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DHS Neo Hurricane 3

Fiyatına göre mükemmel lastik, fiyatı yüksek olsaydı bile çok iyi lastik denirdi, bence tek eksiği şutlarındaki yetersizlik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DHS neo h3 kontrolsüz ve alışmak çok zor diyolar.Birde sert.dhs neo h2 nasıl ?Bunun özellikleri daha iyi diyodu.

H3 için "kontrolsüz" deyimini kullanmak yanlış olur. Üstü gayet yapışkan bir lastikten bahsediyoruz sonuçta. Alışması zor diyoruz çünkü masa tenisine bir çoğumuz bu lastiklerle başlamadık. Avrupa/Japon tipi lastiklerden Çin lastiğine geçiş süreci tabi ki kolay olmaz. Oyun stiliniz önemli ölçüde değişecek ve yoğun antrenmanlarla alışma süresini kısaltmanız gerekicektir.

H2, iç pütürlerinin yapısı yüzünden topu daha alçaktan (düşük açı yaparak, fileye daha yakın) gönderir. Başka kayda değer farkı yoktur.

bence tek eksiği şutlarındaki yetersizlik.

Bu lastiği kullanan üst düzey oyuncuların hiçbiri şut yapmıyor zaten. Spin varyasyonlarıyla sayı kovalıyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir lastiği kontrolsüz yapan sadece hızlı olması değil bence..Lastiğin spin kabiliyeti arttıkça kontrolü de o oranda düşüyor..Hurricane gibi sert ve üstü yapışkan lastikler hız açısından kontrolsüz sınıfına girmeseler de en azından biz amatör oyuncular için spinden etkilenme potansiyelleriyle kontrolsüz olabiliyorlar..

Bu lastiği kullanan üst düzey oyuncuların hiçbiri şut yapmıyor zaten. Spin varyasyonlarıyla sayı kovalıyorlar.

Benim kankam da bu kategoriye giriyor :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çin stilini benimsememiş birinin hurricane'i yadırgaması çok normal. bu yüzden kontrolsüz denmesi ne kadar doğru bilemicem. hurricane'in spini çok iyi olabilir fakat üstünün yapışkan oluşu onu aşırı derecede kontrollü yapıyor. buna karşılık sriver-tenergy değerlendirmesini bahsettiğiniz şekilde yapabiliriz. farklı teknikler ve lastiklerden bahsediyoruz. aynı tür lastikleri kendi arasında değerlendirmeliyiz kanısındayım.

Benim kankam da bu kategoriye giriyor :B:

belki 20 sene sonra tongue.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üst düzey oyuncular şut yapmıyor ama ben yapmak istiyorum, ne olcak şimdi.

Tabi işin esprisi, ben sadece bir de iyi şut yapılabilse üzerine lastik yok demek için yazmıştım. Gerçekten çok iyi bir lastik.

Tavşanlar kovalasın o üst düzey oyuncuları. Şut atmadan oyun mu oynanırmış be? Şöyle forehandden gerilip, topun gelişine bi çakacaksın Allah ne verdiyse... Ah o çıkan ses, o deşarj hissi, o tatmin, o hayvani zevk... Tutmayın beni! Vuracaamm!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tavşanlar kovalasın o üst düzey oyuncuları. Şut atmadan oyun mu oynanırmış be? Şöyle forehandden gerilip, topun gelişine bi çakacaksın Allah ne verdiyse... Ah o çıkan ses, o deşarj hissi, o tatmin, o hayvani zevk... Tutmayın beni! Vuracaamm!!!

antrenmana başlamadan önce kum torbasıyla 5 dk çalışsan bişiyin kalmaz abi :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..