Jump to content
Masatenisi.org Forum

Terfi Ligi

Guest Togay

Recommended Posts

Gelecek hafta sonu Kayseri' de terfi ligi maçları var biliyorsunuz. Biz de burada bir takım oluşturalım ve katılalım diye düşünmüştük. Niye düşünmüştük dediğimi anlatacağım şimdi.

Takımda iki tane genç arkadaş, ben ve aynı zamanda hakemlik de yapan bir büyüğümüz olacaktı.

Şunu belirtmeden geçemeyeceğim, yoğun bir şekilde araştırma yapmadık ama, en azından genç arkadaşlarımızın masraflarını karşılayacak bir sponsor bulamadık. Neyse masrafları cebimizden yapmaya da razı olduk.

Gelelim sadede, hakemlik yapan büyüğümüz geçen hafta Aydın'da yapılan gençler şampiyonasına gitmişti. Orada gençleri izleyince gözü korkmuş. Ayrıca terfi ligi maçlarına güçlü takımların katılacağını duymuş.

Ben bu sporla henüz 3 senedir düzenli ve ciddi anlamda uğraşmaktayım ve şimdiye kadar bir takımda da oynamadım. Bu anlamda bu spora erken yaşta başlayanlar ile sonradan başlayanlar arasında hep bir fark olduğunu düşünüyorum, en azından vuruşları düzgün yapmak anlamında. Bizim takımdaki genç arkadaşlarımız da benim düzeyimde diyebilirim, maçlarımız çekişmeli geçiyor. Hakem büyüğümüz ise bizden biraz daha zayıf.

Şimdi, illa 1. lige çıkalım, ilk iki arasında yer alalım diye bir düşüncemiz yok ama, Kayseri'ye kadar gidip de maç almadan, belki de set almadan dönersem(ya da dönersek), pek de hoş olmayacağı açık.

Ben de sizlerin fikrini almak ve bilgisi olan varsa, faydalanmak istedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence gitmenizi tavsiye etmem.Biz bile yani samsun olarak da gitmiyoruz.Terfiler her sene zor;sadece bu sene değil ama zevkine yada eğlencesine gitmek istiyorsanız olabilir.Bu senede transferler terfi ligine gene damgasını vuracak.Her zaman ki gruplar belirlenirken her türlü oyun olacak ama tabi sizin fikriniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Togay bahsettiğin kadro ile gruptan çıkma şansınız biraz imkansız gibi ama amaç gezmek ve masatenisi oynamak ise olabilir. Biz Hava Gücü olarak İzmir den katılacağız. Şayet gelirseniz orada görüşebiliriz. Ayrıca Masatenisi org.forum dan katılacak arkadaşlar varsa daha önce tanıştıklarımızla tekrar görüşmekten, tanışmadıklarımla da tanışmaktan çok memnun olurum (Zafer YILDIRIM Hava Gücü Antrenör/Sporcu)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sacit Abi selamlar,

Eğer takım arkadaşların Bilaller ise bence katılmanızda fayda var derim.

Takım Musa,Bilal, ben ve Yalçın beyden oluşacaktı Serhat. Bu arada desteğin için teşekkürler.

Burak ile Sergent benim kaygılarımı doğrular nitelikte yazmışlar.

Bulgar oyuncu meselesine gelince bunu ben de duydum. Hatta takımı bile söylemişlerdi ama unuttum şimdi. Öğrenince yazarım.

Bizim duruma gelince, burada Yahya hocamız var. O kendi çalıştırdığı ufaklıklardan oluşan bir takımı Terfi Ligi maçlarına götürme niyetinde idi. Aydın'da yapılan Gençler müsabakalarında 12. olan takım. Geçen hafta görüşemedik ama ancak o vazgeçmediyse gelme durumuz var. O da ufaklıkları götürmekten vazgeçtiyse biz de katılmayacağız. Ama 1 hafta kaldı zaten. Biraz zor gözüküyor sonuç olarak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Togay merhaba ben Mehmet,

Bizde İstanbul Yeşilyurt takımı olarak terfi liginde katılacağız. Biz iyi bir Bulgar oyuncu transfer ettik. Ayrıca bir takım daha bir Bulgar oyuncu almış ama hangi takım bilmiyorum.Bunun yanında takımımızda Murat Günay, Nurhan Tüfekçi ve ben varım. Bizim bile bu kadro ile çıkamama durumumuz var. Gelen takımlar gerçekten çok güçlü. İyi takımları ve oyuncuları sayıyorum. Bunlar benim bildiklerim mutlaka bilmediğimiz daha başka takımlarda olacaktır. Katılırsanız sizlere başarılar diliyorum.

1- Solvay(İstanbul) Oktay Çimen, Mahir Özbayraç, Perviz Pagihi

2- Rize Çaykur(Bülent Atakan, Özkan, Özcan)

3- Yalova (Ercan Kurtuluş, Metin hoca(Fenerbahçe'nin eski hocası), Bursa'dan Osman)

4- Tekirdağ (Volkan, Bora, Ümit)

5- Uludağ Üniversitesi(Atalay, Turgut)

6- Ankara Ostim(Yusuf, Tufan, Koray)

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gürhan gelirse oynaması imkansız. Sadece Rize takımını desteklemek için gelebilir. Çünkü, kendisi Rize Ranikli takımında oynuyor. Terfide şöyle bir kural var. Bir oyuncu aynı sezon içinde eğer bir takımda oynadığı taktirde başka bir takımda oynayamaz. Kendi takımı ligde oynamıyorsa ya o takımla terfiye gelir yada oynayamaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Togay merhaba ben Mehmet,

Bizde İstanbul Yeşilyurt takımı olarak terfi liginde katılacağız. Biz iyi bir Bulgar oyuncu transfer ettik. Ayrıca bir takım daha bir Bulgar oyuncu almış ama hangi takım bilmiyorum.Bunun yanında takımımızda Murat Günay, Nurhan Tüfekçi ve ben varım. Bizim bile bu kadro ile çıkamama durumumuz var. Gelen takımlar gerçekten çok güçlü. İyi takımları ve oyuncuları sayıyorum. Bunlar benim bildiklerim mutlaka bilmediğimiz daha başka takımlarda olacaktır. Katılırsanız sizlere başarılar diliyorum.

1- Solvay(İstanbul) Oktay Çimen, Mahir Özbayraç, Perviz Pagihi

2- Rize Çaykur(Bülent Atakan, Özkan, Özcan)

3- Yalova (Ercan Kurtuluş, Metin hoca(Fenerbahçe'nin eski hocası), Bursa'dan Osman)

4- Tekirdağ (Volkan, Bora, Ümit)

5- Uludağ Üniversitesi(Atalay, Turgut)

6- Ankara Ostim(Yusuf, Tufan, Koray)

Selamlar,

merhaba Mehmet,

sana ve takımına terfi liginde başarılar diliyorum.bu arada solvey takımında federasyon başkanı olan oktay çimen in oynayacağını söylüyorsun.buna inanmak gerçekten çok zor.nedenine gelince,böylesine her türlü spekülatif olayların olabileceği terfi liginde federasyon başkanının oyuncu olarak bir takımda oynaması asla etik bir davranış değil.

sanırım siz masa tenisi severlerde bana hak vereceksiniz.

gelişmeleri merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fulya merhaba,

Söylediklerine aynen katılıyorum. Bir Federasyon Başkanının her ne surette olursa olsun bu tür bir turnuvaya katılmasını doğru bulmuyorum. Bu konuyu duyan bir çok arkadaşımızda aynı şeyi söylüyor. En son duyduğum kadarıyla lisansı da çıkmış.Umarım Federasyon Başkanımız bu konuyu tekrar en ince noktasına kadar düşünür ve doğru kararı verir.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Terfi ligine en son duyduğum doğru veya yanlış 2 bulgar oyuncu yeşilyurt takımında oynayacakmış.

Ayrıca bu şekilde dışardan bir maçlığına oyuncu getirip ligi çıkmak(tabii çıkarsa)sonrada onları gönderip bir sene ligde tutunmak için oynamak bana biraz çıkar meselesi gibi geliyor.Bu tür davranışların sporculukla hiç bir alakası yok :asabi: .(eğer gelecek sezon gelen bulgarlar aynı takımda kalırsa diyecek lafım yok.Helal olsun)

Ben bu tür tek maçlık turnuvalarda yapılan bu tür transferlere çok karşıyım.

Unutmamak gerekirki Terfi ligini çıkmak zor ancak ligde kalmak kolay.parayı bastırdıktan sonra dışardan tabii ki getirilir.Ancak bunda böbürlenmek yerine bence Türk oyunculara para ödenmediği için utanılması gerek.

Arkadaşlar bu tek maçlık yabancı oyuncu getirmek bence hem kendi Türk sporcularıma , hem amaca , hemde centilmenliğe hiç yakışmıyor ve eğer çıkmayı başarırlarsada yakışmayacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan abinin dediklerine katilmamak imkansiz.Her sene ayni seyleri görmekten biktim artik.Kendine güvenemeyen bazi takimlar ne yazik ki bu tür yollara basvurmayi bir marifet gibi görüyorlar.Kendi kadrolariyla gelmiyor.Korkuyorlar. Utanmasalar ligde Türk oyuncu bile oynatmayacaklar.Federasyonun bu ülkedeki rolü nedir acaba anlamak imkasiz.Terfi ligi kaldirsinlar daha iyi valla.Türkiye sampiyonalrinda grup çikan takimlar arasindan seçsinler kimlerin lige gidecegini.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Erdem merhaba,

Çok zorlu geçen maçlardan sonra aşağıdaki sıralama oluştu. En büyük hayal kırıklığını Rize takımı yaşadı. Çok güçlü kadrosuna ve büyük harcamalar yapmasına rağmen ilk ikiye giremediği için lige çıkamadı.

Terfi ligi sonuçları;

1- Yeşilyurt (İstanbul)

2- Tekirdağ Gençlik

3- Rize çaykur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan merhaba,

Seninde bildiğin üzere terfi liginde biz bir Bulgar oyuncu oynattık. Bu oyuncuyu oynatma sebebimiz sanada söylediğim gibi Türk oyunculara göre çok daha ucuz fiyata oynaması ve daha iyi bir oyuncu olmasından dolayıdır. Bizim takımımızın lige mutlaka çıkması gerekiyordu. Bunun için iki senedir emek veriyoruz. Geçen sene bir set averajıyla çıkamadık. Bizim kulübümüz çok köklü bir kulüp. Lige çıkalım ondan sonra takımı kapatalım şeklinde bir düşüncemiz asla olamaz ve olmadı. Biz bu sene Türkiye'nin güçlü takımlarının bulunduğu İstanbul'da iki turnuvada bir kez 4. bir kezde 3. olduk. Türkiye kupasında ikinci tura çıktık.Ligde de aslanlar gibi oynayacağız ve Bulgar oyuncumuzuda oynatacağız. Çünkü hem efendi, hem mütevazi, hem de iyi ve disiplinli bir sporcu. Ama bunların yanısıra her sene sadece terfi ligini kazanç kapısı haline getirmiş ve bir turnuva oynayarak iyi kazanç elde etmeye alışmış kişiler var. Bu işi tamamen ticari şekle sokmuşlar. Ama bu iş yürek işi, biz bu sporu canı gönülden hiç bir menfaat beklemeden yapıyoruz. Nitekim yine yürekten oynayan Tekirdağ takımı tüm maçlarını aslanlar gibi oynayarak finale kadar geldi. Bu işi ticari olarak düşünen kişilerinde ne hale geldiğini herkes gördü.

Ayrıca terfi maçlarında bazı kriterlerin gözönüne alınması gerektiği kanaatindeyim. Şöyleki; terfiye gelecek olan takımların mutlaka kendi bölgelerindeki tüm turnuvaları katılması gerektiği bir madde olarak yönetmeliğe eklenmeli ve takımlar terfiye buna göre alınmalı.

Sizde çok iyi bir takımsınız. Sizinde çıkmanızı çok isterdim. İnşallah seneye çıkarsınız. Bu arada siz kaçıncı oldunuz?

Selamlar,

Mehmet

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 4 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..