Jump to content
Masatenisi.org Forum

Off- Tahtalar

Recommended Posts

Şu ana kadar kullanmış olduğunuz beğendiğiniz off- tahtaları burada paylaşarak, herkese faydalı olabilecek bir off- tahta listesi oluşturmak istiyorum. Katkılarınızı bekliyorum. Hangi yönlerini beğendiğimizide eklersek daha anlamlı olur, his-kontrol-kalite vs...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bir süre kullandıktan sonra bende iz bırakan birkaç OFF- tahtayı paylaşayım..

Benim 'Off-' olarak değerlendirdiğim bir tahtayı başka bir arkadaş 'Off' olarak da değerlendirebilir bunu baştan söyleyeyim (o:

Stiga Offensive CR

Stiga Energy Wood WRB

Avalox P500

Andro Temper Tech OFF-

Friendship 729 Hinoki

Butterfly Oh Sang Eun

DHS Hurricane Hao

Bu tahtalar içinde işçilik ve kalite bakımından sizler de takdir edeceksiniz ki en başarılısı Hurricane Hao idi

Stiga ve Avaloxlar ise kontrol bakımından oldukça iyi, klasik İsveç hissine sahip,her seviyede oyuncuya hitap eden,oynaması keyifli tahtalar

Andro Temper Tech yeni ve farklı bir seri.. Tahta yüksek derecede ısıyla fırınlanarak üretiliyo bu da tahtanın bütün katmanlarındaki enerji transferini daha net hissettiriyo..

OFF- gösterilmesine rağmen OFF da sayılabilir

Kendinden vernikli,şık bi tahta

Friendship 729 Hinoki,Hinoki ağacı hissini sevenler için en uygun fiyatlı alternatif..

Fiyatını hakediyor

Butterfly Oh Sang Eun,gerçekten Butterflyın benim şahsi kanatime göre en kaliteli tahtası(!)

Hız-kontrol dengesi inanılmaz iyi,ortalama bir ağırlığa sahip 85 gr

İster masa başı ister orta mesafe oyuncusu olun,bu tahtayı rahatlıkla kullanabilirsiniz..

Tahtanın performansı orta veya yumuşak sertlikteki lastiklerle kullanıldığında azami seviyeye çıkıyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Allround NCT

Primorac

Yasaka Extra

Samsonov Alpha, aklıma gelenler.

Ama benim gözdem OSP Virtuoso. Bu kadar tatlı hisse sahip 5 katlı bir tahtayı bilindik markadan almak olanaksız gibi. Klasik Limba üst katlı, limba ayous kombinasyonu tahtalardan hoşlanıyorsanız tek geçerim. (Korbel, Primorac vs gibi) Yapan adam OFF- diyor ama atışı her vurana OFF gibi geliyor. Çok canlı, dinamik hissi var. Kesinlikle sert değil. Tenergy gibi lastiklerle muazzam uyumlu. Konik sap olarak da alabileceğiniz herhalde yegane tahtadır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly Oh Sang Eun,gerçekten Butterflyın benim şahsi kanatime göre en kaliteli tahtası(!)

Hız-kontrol dengesi inanılmaz iyi,ortalama bir ağırlığa sahip 85 gr

İster masa başı ister orta mesafe oyuncusu olun,bu tahtayı rahatlıkla kullanabilirsiniz..

Tahtanın performansı orta veya yumuşak sertlikteki lastiklerle kullanıldığında azami seviyeye çıkıyor

Zaten uzun zamandır aklıma takıldı ve denemeyi istiyordum. Harun abimin bu yorumlarıyla iyice gaza geldim :isterim: Artık denemek farz oldu <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zaten uzun zamandır aklıma takıldı ve denemeyi istiyordum. Harun abimin bu yorumlarıyla iyice gaza geldim :isterim: Artık denemek farz oldu dry.gif

Emre İmamoğlunun yorumları da insanı osp virtuosoyu denemeye itiyor ama sigarayı bile bırakabilmiş biri olarak kolayca teslim olmam :salak:

Arkadaşlar bu forumda ekipman bilgisi iyi olan birçok üye var. Yorumlarınızı bekliyorum. Off- tahtalar hakkında kaynak niteliği görecek faydalı bir konu olsun.

Katkısı olan herkese teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Allround NCT

Primorac

Yasaka Extra

Ama benim gözdem OSP Virtuoso. Bu kadar tatlı hisse sahip 5 katlı bir tahtayı bilindik markadan almak olanaksız gibi. Klasik Limba üst katlı, limba ayous kombinasyonu tahtalardan hoşlanıyorsanız tek geçerim. (Korbel, Primorac vs gibi) Yapan adam OFF- diyor ama atışı her vurana OFF gibi geliyor. Çok canlı, dinamik hissi var. Kesinlikle sert değil. Tenergy gibi lastiklerle muazzam uyumlu. Konik sap olarak da alabileceğiniz herhalde yegane tahtadır.

Allround NCT yi senin tavsiyen üzerine almıştım Emre. Teşekkür ederim. İyi ki almışım. Off'unu eksisini bilmem ama bana çok uygun bir tahta. Ailecek beğenerek oynuyoruz.

(OSP Virtuoso alana kadar durum budur.) :isterim:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizzat kullanmadım ancak okuduklarım ve duyduklarımdan yaptığım derleme ile birkaç tahta yazmak istiyorum. Bizzat denemediğim için belki yazmamam gerekir ama genel olarak kabul gördükleri için yazmaya karar verdim.

LKT AYOUS HİNOKİ; 5 kat ağaç (ayous, hinoki), 84 gr, kafa ölçüsü 157*151

XİOM FUGA; 5 kat ağaç (koto, spruce, ayous), 85 gr, kafa ölçüsü 158*150

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

linkte osp tahtalar ile ilgili nasıl yapıldıklarını gösteren bir video var

Allround NCT

Primorac

Yasaka Extra

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizzat kullanmadım ancak okuduklarım ve duyduklarımdan yaptığım derleme ile birkaç tahta yazmak istiyorum. Bizzat denemediğim için belki yazmamam gerekir ama genel olarak kabul gördükleri için yazmaya karar verdim.

LKT AYOUS HİNOKİ; 5 kat ağaç (ayous, hinoki), 84 gr, kafa ölçüsü 157*151

XİOM FUGA; 5 kat ağaç (koto, spruce, ayous), 85 gr, kafa ölçüsü 158*150

Xiom Fuga denemiştim. Stiga Off Clasic den birazcık daha sert ve hızlı gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yasaka extra ofansive önerebilirim off diye geçiyor ama off - all sınıdında gelişmek isteyen arkadaşlara öneriyorum çok hizli ve güzel bir raket. Üzerinde kontrollü lastikler yaptınığınız zaman harika bir kombinasyon çıkıyor.

Dip not: benim sevgili masatenisi hocam bana raket seçerken şöyle birşey söledi. Yasaka extra ofansive (off) ama bunu butter fly off bir tahtasıyla mükayese etmek mümkün değil dedi bir arakdaşımın off raketini denedim dedi vurdunmu fişek gibi gidiyor dedi.Belli bir standardı vardır ama raket üretecisinden üreticisine değişir ama butter fly standarta daha yakın olarak kabul edilir dedi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kusra bakmayın ama Yasaka Extra Offensive tahta Butterfly skalasında ALL filan değildir. Bu tahtadan 2 tane elimden geçti, gayet de OFF sınıfında bir tahta. Mesela Butterfly'ın OFF dediği Korbel'den hızlıdır desem yalan olmaz. Siz hocanız yerine kendi yorumlarınızı yazın. Şöyle dedi böyle dedi yerine üye olarak kendi tecrübelerimizi paylaşıyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kusra bakmayın ama Yasaka Extra Offensive tahta Butterfly skalasında ALL filan değildir. Bu tahtadan 2 tane elimden geçti, gayet de OFF sınıfında bir tahta. Mesela Butterfly'ın OFF dediği Korbel'den hızlıdır desem yalan olmaz. Siz hocanız yerine kendi yorumlarınızı yazın. Şöyle dedi böyle dedi yerine üye olarak kendi tecrübelerimizi paylaşıyoruz.

Emre abi daha kendi tecrubelerım çok olmadığı için bende bu işi bilenlerin yorumlarını sentezlemeye çalışıyorum.Bundan sonra kendi fikirlerimi yazacağım.

Ama birşey sormak istiyorum friendship off dediği bir tahta ile butter fly off klasmanındaki bir tahtanın hızı aynı olabilirmi? Bana pek doğru gelmiyor.(off tahta gelişme dönemindeki oyuncu için uygunmudur.)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly diyor ki: Korbel de off , ALC de off :) Ben de diyorum ki: oooof of! (dandik köşe yazarları gibi yazdım hehe)

belki de direk deney sonucuna göre off değerini veriyorlardır. örneğin, iki tahtada da aynı lastikler olsun. raketlere aynı hızlarda toplar atıldıktan sonra dönüş hızları da aynı oluyorsa aynı değeri vermek gibi. biz denedikten sonra "şu daha çok atıyor" deriz belki ama, belki de direk hissiyle alakalıdır. birinde karbon var, birinde yok. diğer katmanlar da farklı sanırsam. sırf ağaç tahtaları kendi içlerinde değerlendiriyor da olabilirler. bütün olasılıkları saydım galiba, yeter. olasılıktan kalmış biri olarak nasıl yaptım onu da bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki ben de şöyle bir soru yöneltmek istiyorum ; markalar arasında skala farkları olabiliyor , doğaldır. Yalnız bir marka kendi skalasını neye göre belirler ? Ben kendim tahta üretip butterfly'a götürsem bana off - ile all + arasındaki farkı hissedebilip senin tahtan şu diyebilir mi ? Bir markanın kendi verilerine göre all + dediği bir tahta başka bir markanın skalasında off - çıkarsa nası bir etki olur ? Sözün özü markalar arasında mutabakat sağlanmış belirli standartlar var mı ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 26 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..