Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kombinasyon Değiştiricem Tavsiyelerinizi Bekliyorum..

RosieSmith

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar..

1 yıl kadar imzamdaki kombinasyon ile oynadım.. 1 yıldan biraz daha uzun belkide.. Tibhar Samsonov Alpha üstüne bir çift Donic Desto F3 Big Slam.. Fakat 1 ay sonra falan yeni bir kombinasyon yapıcam kendime.. Neden derseniz eğer hem çok yumuşak lastiklere bir türlü spin konusunda uyum sağlayamadım.. Biraz daha sert ve spinli lastikler ile daha iyi spin çekiyorum.. Bunun nedeni ben topu genelde fırçalıyorum ama bu lastiklerle bunu yaptığımda top filede kalıyor genelde.. Bir türlü bu işi halledemedim sürekli antreman yapmama rağmen.. Önceden TG Skyline III ile oynadığım için forehandde ve elim fırçalamaya çok daha yatkın , alışkanlık olduğu için.. Ayrıca genelde orta mesafeden bazen biraz daha uzak mesafeden spin atıyorum , genelde kontra spin yapıyorum.. Masa üstü oynamıyorum pek.. Bu yüzden tahta ve lastikleri tamamen değiştiricem.. Aklımda düşünce olarak ;

Tahta : Stiga Hybird Wood

Forehand : Stiga Boost TP

kombibasyonu var fakat backhand konusunda kararsız kaldım.. Forehandden spin atıyorum genelde.. Fırçaladığım için topu Boost TP lastiğini düşündüm.. Backhandde genelde blok yapıyorum.. Kontrollü oynuyorum.. Gelen servislere spin atmak uygunsa spin atıyorum , topu açıyorum.. Onun dışında uzakta zorda kalırsam top kaldırıyorum.. Bu özelliklerde kontrollü ve spinli bir lastik var mı backhand için ? Ayrıca servisleri sürekli spinli , dolu , falsolu atıyorum.. Bu konuda Boost TP lastiği iyi midir ? Aynı şekilde backhand servislerimde spinli çok.. Ona göre bir backhand lastiği önerirseniz sevinirim arkadaşlar..

Tahta hızlı diyebilirsiniz fakat lastikleri kalın almayı düşünmüyorum bu yüzden sorun olcağını sanmıyorum.. Birde sürekli orta - uzak mesafeden oynadığım için bu tahtada karar kıldım.. 2 yıldan fazla süredir düzenli antreman yapıyorum.. Bu dediklerimi göz önünde bulundurarak yorum ve tavsiye yaparsanız çok memnun olurum..

Herkese iyi günler , iyi forumlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hybridwood tahtanın kafası biraz küçük.. eğer spin ağırlıklı oynuyorsan ve Stiga üzerinden yola çıkacaksan o zaman Stiga Clipper tahta al çok hızlı istiyorsan CR olanından az hızlı istiyorsanda normal olanından al. Bu tahtaların kafasına büyük olduğu için ince süngerli lastikle hem ağırlıktan tasarruf etmiş olursun hemde fırçalama spini rahat yaparsın. Lastik olarakta Boost TP yerine Boost TS öneririm. Tabii bunları önerirken Stiga malzeme üzerinden yola çıkman etkili oldu. Yoksa her firmanın benzer modelleri var ama yazdıkça kafan karışacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki böyle nasıl olur o zaman..

Tahta : Tibhar Samsonov Alpha

Forehand : DHS H3 Neo

Backhand : Barracuda

Forehande H3 Neo yazmamın sebebi daha çok spin.. Bu arada Barracuda backhandde nasıl olur ? Servis karşılarken zorlanır mıyım spinli olduğundan dolayı lastik biraz.. Bu arada elimde Michael Maze tahtada var hazır.. Onu da kullanabilirim.. Hem hızlı hem de kontrollü bir tahta.. Onuda lastiklerle bu kullansam uyumlu olurlar mı ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forehand : DHS H3 Neo

"2-3 senedir h3 kullanıyorum daha tam anlamıyla alışamadım" diyeyim de 2 gün kullandıktan sonra moralin bozulmasın. çok antrenman yapıp, bol bol çinlilerin maçlarını ve ulaşabilirsen antrenman ve eğitim videolarını izlemen gerekiyor. tekniği kendine uygulamak için bahsettiğim videoları çok iyi analiz etmen lazım. çünkü seni bu konuda eğitecek birisi yok. ayrıca hatalarını görmen ve yanlış tekniği ezberlememen için kendini videoya alıp izlemelisin. azmeder ve sabredersen neden olmasın..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaş zaten skyline III ile oynamış çin lastiğine alışık. Zaten skyline ile hurricane serisi benzer lastiklerdir. Bence pek uyum sorunu yaşamaz. Bu kombinasyon gayet uygun gibi görünüyor...

ben "damdan düşen" kişi olarak vazifemi yapayım da gerisi kullanacak kişinin bileceği iş..

bir ara liglerde "haifu" modası vardı. rüzgar gibi geldi ve geçti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada Barracuda backhandde nasıl olur ? Servis karşılarken zorlanır mıyım spinli olduğundan dolayı lastik biraz..

Aslında uzun servisleri ve kısa servisleri, özellikle kısa servisleri yüzeyü topu iyi tuttuğu için güzelce açıp spin verebiliyordum ben Baracudayla. Ama kısa oyunda (kesik vb..)zor bir lastik. Topu çok zıplatıyor. Rakibe smaç şansı çok verebiliyor. Ama beğenebileceğiniz bi lastik. artıları eksilerinden cok daha fazla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki o zaman Maze tahta mı kullanmıyorum yine ? Samsonov ile devam etmem daha iyi mi olur ? Birde kalınlık olarak nasıl bir tercih yapayım ? Özellikle H3 Neo'yu kaç mm alayım ? Backhand için Barracuda 1.8mm yeterli olur mu ? Yoksa 2.0mm mi alayım ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..