Jump to content
Masatenisi.org Forum

Defans Tahta Konusunda Yardımınıza Ihtiyacım Var

Guest ilkertekin

Recommended Posts

şuanki raketimde tibhar control tahta ve lastik olarak tsp p3 pütürlü lastik ve tenergy 64 kullanıyorum. Oyun tarzımı değiştirmeyi düşünüyorum. Lastik olarak forehande tackiness chop2 ve backhande tsp p1 almayı düşünüyorum. Bu lastiklere uygun tahta arıyorum. Kafamda iki tahta var. NITTAKU NEW DEFENCE yada BUTTERFLY MATSUSHITA PRO MODEL DEF almayı düşünüyorum. iki tahta arasında kararsız kaldım. Bu tahtalar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Almayı düşündüğüm malzemelerde daha iyi oldugunu düşündüğünüz önerilerinize de açığım.

1211637962pro.jpg

newdefence.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Defansa yeni başlayacaksanız Stiga Tube Defensive veya Yasaka Sweeper tavsiye ederim. Her iki tahtada topu dışarı gönderme yüzemi düşürerek oynayabildim. Özellikle Stiga Tube Defence çok ölü ve çok yumuşak bir hisse sahip. Panik yapıp size çok sert haraketler yapsanız bile size tolerans şansı tanıyor.

Matsushita Pro bu iki tahtaya göre daha sert ve hızlıdır. Daha fazla atak özelliği sunar. Sapı özellikle raketi daha etkili çevirip sert kesikler için daha fazla şans verebilir. Benim amacım %90 forhand ve backhand kesik yaparak topu oyunda tutmak olduğu için yavaş raketleri tercih ettim. Forhannden aktif atak düşünürseniz matshushita ve daha üstü kızlardaki tahtaları tercih edebilirsiniz.

Ben Yasaka sweeper üzerinde Globe 999 1.5 ve bh de kokutaku 911 0.7mm ile arada defans oynuyorum. Çok zevk aldığımı söylemeliyim. En azından beraber eğlenmek istediğim kişilerle farklı tecrübeler yaşabiliyoruz.

Defans ekipmanı üzerinde uzman başka kişilerin fikirlerini ben de merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Defansa yeni başlayacaksanız Stiga Tube Defensive veya Yasaka Sweeper tavsiye ederim. Her iki tahtada topu dışarı gönderme yüzemi düşürerek oynayabildim. Özellikle Stiga Tube Defence çok ölü ve çok yumuşak bir hisse sahip. Panik yapıp size çok sert haraketler yapsanız bile size tolerans şansı tanıyor.

Matsushita Pro bu iki tahtaya göre daha sert ve hızlıdır. Daha fazla atak özelliği sunar. Sapı özellikle raketi daha etkili çevirip sert kesikler için daha fazla şans verebilir. Benim amacım %90 forhand ve backhand kesik yaparak topu oyunda tutmak olduğu için yavaş raketleri tercih ettim. Forhannden aktif atak düşünürseniz matshushita ve daha üstü kızlardaki tahtaları tercih edebilirsiniz.

Ben Yasaka sweeper üzerinde Globe 999 1.5 ve bh de kokutaku 911 0.7mm ile arada defans oynuyorum. Çok zevk aldığımı söylemeliyim. En azından beraber eğlenmek istediğim kişilerle farklı tecrübeler yaşabiliyoruz.

Defans ekipmanı üzerinde uzman başka kişilerin fikirlerini ben de merak ediyorum.

yok hocam defans oynamaya yeni başlamadım. 7-8 yıldan beri defans oynuyorum. anti lastiğimle kesik yapıp düz lastiğimle de blok ve şut yapıyordum. Fakat oyun tarzımı değiştirip hem forehand hem de backhandden savunma yapmayı düşünüyorum. hocam tackiness chop2 1.7 ve tackiness drive 1.7 lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yok hocam defans oynamaya yeni başlamadım. 7-8 yıldan beri defans oynuyorum. anti lastiğimle kesik yapıp düz lastiğimle de blok ve şut yapıyordum. Fakat oyun tarzımı değiştirip hem forehand hem de backhandden savunma yapmayı düşünüyorum. hocam tackiness chop2 1.7 ve tackiness drive 1.7 lastikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Her iki lastiği de denemedim. Yanlız Tackiness Chop'a karşı oynadım. Onda da gelen kesiklerin falsosu çok yüksekti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tack d ile en az 15 sene oynamışımdır, tack c2 kullanmadım ama tackines c bir süre kullandım, tack d sriverdan biraz daha yavaş daha az spinli ve biraz daha kontrollü diyebilirim, hücuma dönük defans yapanlar için idealdir, ancak defans ağırlıklı hücum yapacaksan tack c daha uygun olur, c2 için yorum yapamayacağım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tack d ile en az 15 sene oynamışımdır, tack c2 kullanmadım ama tackines c bir süre kullandım, tack d sriverdan biraz daha yavaş daha az spinli ve biraz daha kontrollü diyebilirim, hücuma dönük defans yapanlar için idealdir, ancak defans ağırlıklı hücum yapacaksan tack c daha uygun olur, c2 için yorum yapamayacağım

daha defans ağırlıklı oynayacağım için tackiness c alacagım sanırım. Tackinessi forehandde kullanmayı düşünüyorum. sizce kaç milimlik tackiness almalıyım? Oyun içerinde gerektiğinde tackiness ile şut ve blok yapabilir miyim? Matsushita ve nittaku new defence tahtalar için ne düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben defans tahtalarından; joo see hyuk, chen weixing, aigis, yasaka sweeper, matsushita pro model, kullandım

içlerinden en beğendiğim aigis olmuştur, sweeper biraz basit kaldı ve çok yavaştı, fh'de xiom yanus df, bh'de curlp1r, fenin long3 gibi lastikleri kullandım, en etkilisi curl p1r oldu, bence sen de tackines c gibi solusyon gerektiren eski nesil lastik yerine yanus kullanabilirsin, çok yumuşak ve hybrid karakterde bir lastiktir, ofansif yönü de çok iyidir,

illaki tack c kullanmak istiyorum dersen 1.9 uygun olur, en azından sağlıklı hücum da yapabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İki tahtada defans için güzel gözüküyor. Zaten iki firmada bu tahtaları defans oyunu için üretmişler. Ancak senin oyun tarzına göre tahtalar arasında seçim yapılabilir. Defans oyuncuları raketin iki tarafınıda elde çevirerek kulanmak istediklerinde düz saplı tahtaları tercih etmeleri daha doğrudur. Lastik seçimine gelince 1,5 mm kalınlığı geçmemelisin. Böylece hem topun kontrolu daha kolay olacaktır, hemde blok ve şut yüzden artacaktır. Lastik kalınlığı arttıkça falsolu toplardan etkileneceksin ve kontrolun azalacaktır. Farklı marka lastikler yine senin oyun tarzındaki özelliklerine göre belirlenmelidir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

forhandde tenergy64ten sonra tckiness chop2 ye geçmen seni tamamen hayal kırıklığına uğratacaktır.tamam rahat bir şekilde şut atabilirsin veya rahat bir şekilde blok yapabilirsin.ama rakip içinde bu toplar oldukça rahat olacaktır.hiç şutunu yakalayamayan arkadaşın rahatlıkla toplarını karşılamaya başlar.forhandde yanus 2mm tavsiye ederim hem kesikleri hem bloğu hem şutlar chop 2 ye göre oldukça iyi ve etkili.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

-Evgueni Chtchetinine...

-sünger sertliği: en sert Tackiness C2. D, C

hız: D, C2,C spin: C,C2, D

-''klasik'' defans için birkaç ekipman önerisi: tahta: def-all arası,düz sap, en fazla all+ hızda olsun

düz lastikler 0.6 , 0.9, 1.1 ,1.3 mm..en çok 1.5 mm..

TSP Triple Spin-Chop,

Juic 999Def, Juic 999Elite Def, Nittaku Moristo Def( tensor), Joola Tango Def(tensor)

Tibhar Super Defense 40

Tackiness C2...C.. Dr.Neubauer Defence Special

Globe 999, RITC 729 ...

uzun pütür 0.6 , 0.9, 1.1 , 1.2 mm ...Dr.Neubauer Boomerang Classic, Donic Alligator Def, Andro LP-22, Tibhar Grass DTecs(tensor)...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben defans tahtalarından; joo see hyuk, chen weixing, aigis, yasaka sweeper, matsushita pro model, kullandım

içlerinden en beğendiğim aigis olmuştur, sweeper biraz basit kaldı ve çok yavaştı, fh'de xiom yanus df, bh'de curlp1r, fenin long3 gibi lastikleri kullandım, en etkilisi curl p1r oldu, bence sen de tackines c gibi solusyon gerektiren eski nesil lastik yerine yanus kullanabilirsin, çok yumuşak ve hybrid karakterde bir lastiktir, ofansif yönü de çok iyidir,

illaki tack c kullanmak istiyorum dersen 1.9 uygun olur, en azından sağlıklı hücum da yapabilirsin

yok hocam illa tackiness c alacagım diye bir durumum yok. xiom yanus çok mantıklı gelmeye başladı. Xiom yanus un masadan açılıp spinlere karşı yapacağım kesiklerdeki performansı sizce nasıl olur? forehandde masadan açılıp kesik, masa başında ise kesik ve blok ağırlıklı gerektiğinde de şut yapacağım. Bu tarz bir oyun için xiom yanusu kaç milimlik almalıyım? sanırım 1.5 mm ve 2.0 mm'lik xiom yanus var.

backhandde de tsp P1-R kullanmaya karar verdim gibi. Tahta olarak da xiom aigis yada matsushita pro model alacağım sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

forhandde tenergy64ten sonra tckiness chop2 ye geçmen seni tamamen hayal kırıklığına uğratacaktır.tamam rahat bir şekilde şut atabilirsin veya rahat bir şekilde blok yapabilirsin.ama rakip içinde bu toplar oldukça rahat olacaktır.hiç şutunu yakalayamayan arkadaşın rahatlıkla toplarını karşılamaya başlar.forhandde yanus 2mm tavsiye ederim hem kesikleri hem bloğu hem şutlar chop 2 ye göre oldukça iyi ve etkili.

şuanki oyunumda tenergy64ü sadece forehandimde kullanmıyorum. aslında tenergy64 ile çok da fazla hücum yapıyorum sayılmaz hücum anlamında sadece masa üstü şut yapıyorum. sürekli olarak raketi elimde çevirip tenergy64 ile masa üstü kesik ve blok yapıyorum. tsp P3 ile masadan açılıp kesik yapıyorum. Oyun tarzımı daha defansif yapıp tenergy64 yerine xiom yanus düşünüyorum. Xiom yanusun 1.5mm ile 2mm arasında ne tür farklılıklar var?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2.0 yanus ofansif oynarken biraz daha kontrollü olmanı sağlar, tack c2 ve c gibi uzaktan aktif defans çok rahat yapamazsın ve alışman için bol antrenman gerektirir, 1.5mm senin beklentilerini karşılar diye düşünüyorum,

2.0 kullanmış biri olarak spin açısından mükemmel bir lastik , 2.0 kalınlıkta bile lastiğin yumuşaklığından tahtayı mükemmel hissediyorsun, lastiğin tek olumsuz yani çabuk yıpranması

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2.0 yanus ofansif oynarken biraz daha kontrollü olmanı sağlar, tack c2 ve c gibi uzaktan aktif defans çok rahat yapamazsın ve alışman için bol antrenman gerektirir, 1.5mm senin beklentilerini karşılar diye düşünüyorum,

2.0 kullanmış biri olarak spin açısından mükemmel bir lastik , 2.0 kalınlıkta bile lastiğin yumuşaklığından tahtayı mükemmel hissediyorsun, lastiğin tek olumsuz yani çabuk yıpranması

xiom yanus ile masa başı kesik ve blok ve masadan açılıp defans yapacagım. Sizin fikirleriniz ışığında kafamda xiom aigis tahta, forehandde 1.5mm xiom yanus ve backhandde 1.0 mm TSP Curl P-1R den oluşan bir raket var. Sizce bu kombinasyon nasıl olmuş?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..