Jump to content
Masatenisi.org Forum

Maçlardaki Performans Sıkıntısı

S_s_S

Recommended Posts

Açtığım konuya cevap verecek olan siz çok değerli abilerime şimdiden teşekkür ederim.. Benim sizlere sormak istediğim konu maçlardan önce nasıl ısınmam gerektiği yani maçlarda hiçbir zaman istediğim performansı sergileyemiyorum hele de maç yeterince uzun sürmezse.. Maçlarda antremanlarda yakaladığım yüksek yüzdeli spin oranını yakalayamıyorum bunun nedeninin maçlardan önce tam olarak ısınamamak olduğunu düşünüyorum. maçlardan önce nasıl ısınmam ve en kısa sürede hazır olmam için önerilerinizi bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ısınma ile ilgili bilgileri sporcu sağlığı konusunda bulabilirsin,

fakat belirtmek istediğim bir şey var, antrenman ortamıyla maç ortamını aynı olarak değerlendirirsen hata yapmış sayılırsın, maçta senin oyununu etkileyen bir çok faktör var, örneğin bunlar salon ortamı, psikolojik durumun, rakip baskısı, seyirci baskısı, ortam ısısı, beslenme durumun, fizik kondüsyonun gibi, bunları hepsiyle başedebiliyorsan antrenmandaki performansına yaklaşabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, hakem abilerimiz maç öncesi 2 (yazı ile " iki " ) dakika ısınma süresi veriyorlar ya. O süre bana kesinlikle yetmiyor abicim. Ben iki dakikada ancak topu ısıtabiliyorum, kendim hiçbir şekilde ısınamıyorum. Sahaya çıkmadan kenarda hoplayıp zıplamak da bende pek kar etmiyor. Hele hele maç sıramın gelmesini saatlerce oturup beklemek durumunda kalmışsam eğer, vereyim orangutanın eline raketi, çıksın yerime oynasın. Benden daha iyi oynar herhalde. Acaba diyorum, bir sıfır unutmuş olmasınlar? 20 dakika olmasın o süre? Çünkü iki dakikada yumurta bile pişmiyor malum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de ısınamadan özellikle de günün ilk maçında dağılıyorum. Servis atamıyorum, eğilemiyorum, yüzdem çok düşüyor...

Ciddi turnuvalarda ısınma için ayrı masalar ayrılıyor ama Türkiye'de yüzsüzlük edip maçı yeni bitmiş masalara koşup hakemler sizi çıkarmadan 1-2 dakika ısınmaktan başka çare yok...

Aynı durumu ben de çok yaşadım ve hala yaşıyorum. Her turnuvada doğru dürüst ısınma şansımız olmadığından sabah ilk maçlarımı hep kötü oynuyorum. Daha sonraları alışıp, çok daha iyi oynuyorum. Bence bu durum bir çok kişi geçerli olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de ısınamadan özellikle de günün ilk maçında dağılıyorum. Servis atamıyorum, eğilemiyorum, yüzdem çok düşüyor...

Ciddi turnuvalarda ısınma için ayrı masalar ayrılıyor ama Türkiye'de yüzsüzlük edip maçı yeni bitmiş masalara koşup hakemler sizi çıkarmadan 1-2 dakika ısınmaktan başka çare yok...

Aynı durumu ben de çok yaşadım ve hala yaşıyorum. Her turnuvada doğru dürüst ısınma şansımız olmadığından sabah ilk maçlarımı hep kötü oynuyorum. Daha sonraları alışıp, çok daha iyi oynuyorum. Bence bu durum bir çok kişi geçerli olsa gerek.

Isınma işi bence gençleri pek ırgılamıyor.. Adamların damarlarındaki kan bilmem kaç atmosfer basınçla dolaşıyor. Çıkıyorlar çatur çutur oynuyorlar.

Bizler ısınalım derken yoruluyoruz.... Bizim açımızdan değneğin iki ucuda iyi durumda değil..

Halimiz ortada, ısınalım derken motora zarar vermiyelimde..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..