Jump to content
Masatenisi.org Forum

Avrupa Şampiyonası '10 : Vladimir Samsonov - Patrick Baum

Bora

Recommended Posts

3.Tur : Robert GARDOS 4:1 (17 -5 13 10 4)

4.Tur : Alexey SMIRNOV 4:3 (-10 -6 8 10 -9 5 10)

1/4 Final : Vladimir SAMSONOV 4:3 (-6 11 -9 12 10 -3 7)

1/2 Final : Werner SCHLAGER 4:3 (11 -6 -7 9 -4 14)

1/1 Final : Timo BOLL

Finale arşivlik maçlar kazanarak ulaşmış Patrick BAUM. Takdir ettim. Finalde %99.9 Timo'ya yenilip ikinci olacak ama ben kendisini "Gönüllerin Yoropa Şampiyonu" ilan ediyorum. Kendisini görürseniz tebriklerimi iletiniz lütfeniniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Patrick Baum'u gerçekten tebrik etmek lazım..Çok önemli bir iş başardı..Schlager ile olan maçı da oldukça güzel..Fakat o maçta Baum'un bir robot olduğu ortaya çıkıyor bence..Üstad Schlager akıl dolu vuruşları ile her seferinde avladı Baum'u..Paralele çektiği her spin sayı oldu Schlager'in..Fakat yaşı itibariyle gençlerle baş edebilmesi zor görünüyor artık..Eğer farklı bir oyuncu olmasa buralarda kalamazdı bile..Gönül isterdi ki kariyerinin şu son demlerinde bir avrupa şampiyonluğu kazansın..Baum'un başarısı çok güzel,fakat gönüllerin şampiyonu her zaman Schlager :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yok Schlager'miş de, yok gönüllerin şampiyonuymuş da bilmem ne... İyidir hoştur ama hiç sevmem o adamı. Estetikten yoksun, hayt huyt hareketlerle topa vurur, raketin sapını kazma sapı gibi sıkar, göz zevkimi katleder oynarken. Adına üretilmiş tahtasının odundan farksız olması tesadüf mü sizce? Bence birbirlerine yakışıyorlar. Bir de sürekli yaptığı o başparmağıyla kafasını işaret etmesi yok mu... Gıcık. Sanki astrofizik bilimdalında nobel ödülü sahibi adam. 2003'te nasıl olduysa allem etti kallem etti Joo Se'yi yendi bir şekilde dünya şampiyonu oldu işte (Bunun için seni hiç affetmeyeceğim Joo. Nasıl izin verirsin?). Evlenmiş, çoluk çocuğa karışmış, evi, arabası, tahtası, akademisi var artık. Ununu elemiş, eleğini asmış adam. Hala daha ne diye peşinden koşarsınız adamın anlamam. Gençleri destekleyin biraz canım. Patrick Baum benim Samsonov'umu elemiş çeyrek finalde ben birşey diyor muyum? Bilakis can-ı gönülden tebrik edip destekliyorum. -_-

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ongun adamım hakkında çok kötü şeyler yazmışsın, nasıl dilin vardı bunları söylemeye? Bu yazdıklarını Schlager'e gönderirsem raketi ile kovalar seni. Bak odun gibi tahtalar çok amaçlı kullanılabiliyormuş. :D:

Şaka bir tarafa Schlager'i beğeniyor oluşum oyununun farklı oluşundan. Yaptığı artistliklere ben de gıcık oluyorum. Dünya sıralamasındaki iyi oyuncular arasında bir kaç tanesi gerçekten diğerlerinden farklı. Çoğunun oyununda çeşitlilik yok. En iyi spin çeken, en iyi blok yapan, en iyi lob yapan, en hızlı vuran vs. oyuncular var ve bunlar sürekli en iyi yaptıkları şeyi yaparak rakiplerini alt ediyorlar. Timo'ya istediğiniz kadar blok yapın işe yaramıyor çünkü adam milyon tane spin çekebilecekcek kabiliyette. Ma long deli gibi hızlı, Mizutani çok iyi lob yapıyor, adeta duvar gibi... vs. vs. Ama Waldner çok farlı mesela. Oyunu çok iyi okuyor, çok farklı, değişik vuruşlar yapabiliyor, rakiplerine göre çok az hareket etmesine rağmen oyuna hakim olabiliyor. Waldner'den sonra Kong Linghui ve özelliklede Schlager'de bu yeteneği görüyorum ben. Bana göre Schlager teknik kabiliyet açısından bir çok sporcunun gerisinde ama akıllı oynayabilme özelliği ile kendisinden iyi oyuncularla başa çıkabiliyor. Bu yaşında kendisinden çok daha hızlı oyuncularla mücadele edebilmesi bence bunun bir kanıtı. Tabir yerindeyse oyun içerisinde oyun yapabilen nadir oyunculardan biri. Baum'un oyunu gerçekten çok güzel ve estetik ama Schlager'i izelemek benim için çok daha zevkli. Malesef yaşından dolayı gün geçtikçe oyununun kalitesi düşüyor, yeşil sahalara veda etmesinin zamanı yaklaştı artık. İstemese de yerini gençlere bırakmak zorunda. Umarım Waldner gibi, Schlager gibi farklı oynayabilen yetenekler yerlerini doldurur. Selamlar. :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..