Jump to content
Masatenisi.org Forum

Penhold Hitter

Recommended Posts

Merhabalar,

Bu hitter'lar gelenesel Çin stilinden geliyormuş. FH'de kalın süngerli kısa pütür lastik kullanıyorlarmış. Spinden çok masadan açılmadan şutop ve smash kullanıyorlarmış. Bildiğim kadarıyla bizdeki Peng Fei Jiang, Şirin He gibi sporcular da bu stilde oynuyor ve bu tür ekipman kullanıyorlar.

Sözkonusu stilin shakehands tutuşta uygulanabilirliği ne kadardır? Avantajları dezavantajları nelerdir?

Kullanılan pütürlere örnekler ve en fazla tercih edilenler hangileridir?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sözkonusu stilin shakehands tutuşta uygulanabilirliği ne kadardır? Avantajları dezavantajları nelerdir?

Kullanılan pütürlere örnekler ve en fazla tercih edilenler hangileridir?

shakehand tutuş ortaya gelen toplarda (fh mi bh mi karşılayım,), penholder ise forhand açığa gelen toplarda sorun ve bu stilde oyuncu yetiştirmenin nispeten daha uzun zaman alması..

ritc 802, stiga clippa, challenger attack, tsp spectol, dhs 651,652, butterfly speedy p.o. nittaku hammond fa, 1.5, 1.8,

2.0 mm, allround-off+ tahtalarla oynarlar, masabaşı oynamak durumundalar, kısa pütürler açıldıkça etkisiz, avantajları: spinden nispeten az etkileniyorlar ve sürat...

inceleme önerisi, oyuncular: he zhi wen ( pf4-o32 allround tahta, 2.0 mm ritc 802), gao jun (sapı kesik matsushita pro, butterfly challenger attack 1.5, 2.0?)

- shakehand solağım, stiga clipper cr chinese pen üzerinde 2.0 mm stiga clippa

bir raketim var, arada sırada çıkarıp onunla penhold da oynuyorum..gel keyfim gel..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi aklıma bir oyuncu daha geldi ama ismini hatırlamıyorum. Vaktim olursa araştıracağım. Fakat aklımda kalanlar şunlar;

Bu oyuncu İngiliz ve bir kaç defa olimpiyatta oynamış bir oyuncu. Belki birileri çıkarcaktır. Bu adamın youtube da kısa, orta ve uzun pütürle oynarken çekilmiş videoları var. Üçünün atak yaparken gösterdiği farklılıkları ve nasıl oynanacağına dair teknikleri gösteriyor.

Anlayacağınız bu oyuncu bir pütür uzmanı. Onu da araştırırsanız istediklerinize ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..