Jump to content
Masatenisi.org Forum

Canlı Sohbet

Ertan

Recommended Posts

Bazı üyelerimizin isteği üzerine canlı sohbet odası foruma eklendi.

Bağlanmak için menüden Canlı Sohbet'i seçin.

Gelen ekrandan bağlanmak için gösterilen resmi tıklayın.

Nickname olarak kullanıcı isminizi yazın.

Uyarı : Nickname Türkçe karakterleri kabul etmiyor.

Eğer Mirc gibi bir IRC bağlantı programınız varsa sohbet odasına aşağıdaki parametreleri vererek de bağlanabilirsiniz :

IRC Server : irc.centralchat.net

Port : 6667

Room : #Masatenisi

Sohbetiniz bol olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Canlı sohbet ortmına Ertan bey'bu sitedeki insanlar bir şekilde rahatça birbiri ile iletişim kursun diye açtı ama ben chad odasına olan ilgiyi fazla bulmuyorum.Lütfen böyle bir ortam bize hazırlanmışsa masa tenisini seven herkezin bu odada buluşmasının doğru olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Bu yazışmalardan itibaren aradan tam 2,5 ay geçti.Ancak hala canlı sohbet ortamına bağlandığımda kimseleri göremiyorum.Forumun alt kısmında İstatistiklerin yer aldığı bölümde şu anda forumda olan üyeleri görebiliyoruz.Tanışmak ve daha rahat bir biçimde yazışmak için canlı sohbet kısmına üyeler bağlanırsa forum içindeki konularda gereksiz bir çok mesaj giderilecektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sohbet odası için bilgisayarınızda Java yüklü olması lazım. Java ile ilgili eksik bir şeyler varsa sorun çıkarabiliyor. Daha önceki yazımda bahsettiğim gibi Mirc gibi bir IRC bağlantı programı ile de bağlanmak da mümkün.

Java yükleyebileceğiniz adres:

java.sun.com sitesi

Aslında bulabilirseniz Microsoft VM java yı yükleyin. Ama artık Microsoft lisans sorunundan dolayı bunu dağıtmıyor. Web de bulmak da zor. Dosya adı msjav86.exe (eski versiyon), msjavwu.exe daha yeni versiyonu. Java.sun.com dan çektiğim benim pc de sorun çıkartmıştı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
evet oyle kastetmistim.. forumdan mesaj atinca aninda ekranda mesajiniz var diye pencere aciliyor.. cok pratik bir yol..

Ben sizi kasdetmemiştim. Bazı arkadaşlar bana 2-3 defa e-mail ile haber göndermişlerdi ve ertesi gün haberim olmuştu. Onun için yazdım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında forum ana sayfasında sohbet odasındakileri gösterecek bir güncelleme peşindeyim ama uygun bir şey bulamadım. Forum programını yazanların bir chat servisi var ama çok pahalı. Yıllık 130 $ civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. Değmez diye pek üzerine gitmedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İş yerinden bağlandığım için nete, canlı sohbet etme imkanım pek yok ama sohbet odasında olanları görmek iyi olurdu ana sayfada iken. Ama Dadanagast'ın fikri de şu an için gayet uygun ve yeterli bence, dün davet etti mesela beni özel mesajla ve o ana kadar sohbet odasında kimlerin olduğunu hatta kullanıldığını bile bilmiyordum. Katılamadığım için üzgünüm ve tekrar teşekkür ediyorum kendisine. Özel mesaj sayesinde kimin sohbet odasında olduğunu öğrenme ve bu şekilde iştirak etme şansımız var yani.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..