Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tsp Tyranno Ve Butterfly Raystorm

Recommended Posts

Daha lastiklerle oynamadım ama ilk incelemeye göre;

[TSP Tyranno 2.2mm          Raystorm 1.9 mm
===========================================
Sünger açık turuncu          Açık pembe
Sünger daha sert             Daha yumuşak
Sünger çekince az esniyor    Çok esniyor 
Tırtılları daha ince         Daha kalın, yoğunluk aynı

Top sürtme testine göre Raystorm topu daha çok tutuyor.

Devamı oynadıktan sonra.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

butterfly'in japonca sitesinde raystorm'un bir resmi var.. resmi cok etkileyici.. o amblemi koyduklari yer, tirtillari.. ahhh ah.. :lol:

sungerin renginin bir tesiri varmiydi lastige Ertan? sanirim biryerlerden okumustum ama simdi hatirlayamiyorum..

Top sürtme testine göre Raystorm topu daha çok tutuyor.

Top da tutarmis.. hanimis benim Raystorm'um?..:))

Ertan ne olur bir an once nasil olduklarini yaz, G2 kadar raystorm da beni derinden etkiliyor..

...

zannettigim kadariyla tyranno daha hizli birsey olacak.. umarim yanilirim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Süngerin renginin benim için fazla bir anlamı yok ama bazı insanlar için olabilir diye yazdım.

Dün her iki tahtama da lastikleri takmıştım. Bugün de oynamaya gittim. İlk önce her iki lastiği de dönüşümlü kullanarak biraz şutop yaptım. İlk intiba Raystorm daha iyi gibiydi. Hızları da birbirlerine yakındı.

Sonra Raystorm u kullanarak 2 maç yaptım. Raystorm eski lastiğime göre çok çekiyor. Düz lastiklerin normalden biraz daha az çekenlerine benziyor. Backhand spin rahatlıkla yapılabiliyor fakat top açmak, kesmeye vurmak daha zor. Geçen hafta küçüklerde Türkiye şampiyonu olan Onur ile oynadım ve lastiğe alışkın olmamama rağmen mermi gibi gelen spinlerine sert bloklar yapmakta pek zorlanmadım. Yani spinli olması blok yapmada bir zorluk çıkarmıyor ve top yine çabuk düşüyor. Top açma işini lastiğin çekmesi yüzünden pek iyi yapamadım. Aslında yaptım da top hep kafasına göre (çoğunlukla dışarı) gitti. Onur da sağolsun adama pek top açma ve deneme yapma fırsatı vermiyor. Uçan kaçan her topa saldırıp rakibi pasif oyuna itiyor.

Maçtan sonra 1-2 set de diğer lastikle oynadım. Bu sefer Tyranno daha iyi gibi geldi. Spini kesinlikle çok daha az. Benim eski lastiğim gibi. Hızı Raystorm dan biraz daha fazla ama sanki hız farkı süngerinin daha kalın olmasından kaynaklanıyor gibi. Raystorm da 2.2 mm olsaydı en az bunun kadar belki de daha hızlı olabilirdi.

İlk intibam böyle. Daha iyi yorum yapabilmek için biraz oynayıp alışmam gerekiyor. Pazartesi hangisiyle oynayacağımı bilemiyorum ama herhalde diğerini karıştırmadan Tyranno ile oynarım ve biraz alışmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Düz lastiklerin normalden biraz daha az çekenlerine benziyor. Backhand spin rahatlıkla yapılabiliyor fakat top açmak, kesmeye vurmak daha zor.
benziyor gibi diyebilecegin duz lastik hangisi Ertan?

Bu sefer Tyranno daha iyi gibi geldi. Spini kesinlikle çok daha az. Benim eski lastiğim gibi. Hızı Raystorm dan biraz daha fazla ama sanki hız farkı süngerinin daha kalın olmasından kaynaklanıyor gibi. Raystorm da 2.2 mm olsaydı en az bunun kadar belki de daha hızlı olabilirdi.

iruiruda max'i (4.0 mm) satiliyor raystorm'un..

Speedy po ile hizlarinin farki nedir Ertan? Aradigini Tyranno'da bulabildin mi?

herhalde diğerini karıştırmadan Tyranno ile oynarım ve biraz alışmaya çalışırım.

Raystorm'u kullanmayi dusunmuyorsan satmayi dusunuyor musun?.. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benziyor gibi diyebilecegin duz lastik hangisi Ertan?
İsim veremeyeceğim fakat Sriver'ın az çekeni gibi düşünebilirsiniz.

Speedy po ile hizlarinin farki nedir Ertan? Aradigini Tyranno'da bulabildin mi?

Tyranno ile fazla oynamadığım için bilemiyorum. Pazartesi akşamı sadece onunla oynayacağım. Ondan sonra herhalde biraz daha iyi bir fikrim olur.

Raystorm'u kullanmayi dusunmuyorsan satmayi dusunuyor musun?..

Daha kara vermedim. Hemen de vereceğimi sanmıyorum. Bir ihtimal onunla da oynuyor olabilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tyranno ile fazla oynamadığım için bilemiyorum. Pazartesi akşamı sadece onunla oynayacağım. Ondan sonra herhalde biraz daha iyi bir fikrim olur.

tyranno'nun iruiruda cok hizli oldugu soylenmis, bryce'dan falan hizli.. tabii kullanilan olcutler ne derece dogrudur bilinmez.. o kadar hizli olamayacagi kesin.

Toranomon, real icin sriver gibi birsey demisti yanlis hatirlamiyorsam, demek ki aslinda bir parca daha hizli olacak gibi duz sriverdan..

aralarinda cok az bir farklilik oldugundan raystorm'la ve raystorm sriver'in az cekeni gibi oldugundan; raystorm icin sriver'in tirtillisi desek yalan mi olur Ertan?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu akşam önce Tyranno ile epeyce oynadım. Speedy PO dan bayağı hızlı. Özellikleri de çok benziyor. Sanki zamk sürülmüş Speedy PO gibi. Çekmesi de az. Daha sonra tekrar Raystorm ile oynadım ve onun da hızı hemen hemen Tyranno ile aynı. Şutop ve blok yapması çok etkili ve kolay. Spin yapması da aynı derece kolay.

Raysorm kullanarak bu akşam bizim uzun tırtıllı arkadaşla 4 er setlik 3 maç yaptım sadece bir set alabildi. Fazla alışmamış olmama rağmen eski lastiğimden daha iyi oynadım.

tyranno'nun iruiruda cok hizli oldugu soylenmis, bryce'dan falan hizli

Tırtıl lastikleri üzerinde top zıplattığınız zaman arka yüzlerindeki Magna ve Stiga Vstage den daha fazla zıplattıklarını görebiliyorsunuz. Bryce dan hızlı mı bilemem ama gerçekten hızlı lastikler. Bunlar zamksız hali. Bir de zamk sürerseniz herhalde iyice kontrolden çıkarlar. İstanbul'da olup da bunları denemek isteyen varsa benimle temasa geçebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İstanbul'da olup da bunları denemek isteyen varsa benimle temasa geçebilir.

Ertan Bey, ben derim ki sizin Raystorm'la bir ara benim Tornado Ultra'yi kapistiralim mi? :D:

Saka bir yana, siz PO lastige daha alisik oldugunuz icin Tornado Ultra konusunda daha iyi yorum yaparsiniz bana gore... Benim amacim degerli forum uyeleri konu hakkinda bilgilensin, yoksa Raystorm'u merak ettigimden degil yani... :fildir::lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Toranomon, real icin sriver gibi birsey demisti yanlis hatirlamiyorsam, demek ki aslinda bir parca daha hizli olacak gibi duz sriverdan..
Real'in Sriver ile aynı olduğunu, geçen yıl "En İyi 12'ler" turnuvasının düzenlendiği salonda kurulan TSP sergisinin yetkilisi söylemişti. Ürünlerde yüzde 20 indirim vardı ve o gün backhand için bir adet Real almıştım. Ömrünü tamamlayınca yenilemeyi düşünmedim. Çünkü gerçekten Sriver'a (2.800 yen) benzeyen fakat yüzde 50 daha pahalı olan Rela'de (4.200 yen) ısrar etmenin alamı yoktu.

Raystorm ile oynadım ve onun da hızı hemen hemen Tyranno ile aynı

Ertan Bey'in bu tespiti de Butterfly ve TSP'nin verdiği hız ve spin değerleri arasında farklılık olduğunu gösteriyor. Adıgeçen lastikler için verilen hız ve spin değerleri şöyle:

Sriver'ın hızı 10, spini 8. Raystorm'un hızı 9.75, spini 7.

Real'in hızı 13.50, spini 11.50. Normal Tyranno'nun hızı 14.00, spini 7.50.

Tyranno'nun "Multi Power Sponge" versiyonunun hızı 13.50, spini 7.75.

Sriver ve Real için verilen değerler ile Raystorm ve Tyranno için verilen değerler çok benziyor değil mi? :gulumse:

Bryce dan hızlı mı bilemem ama gerçekten hızlı lastikler.

Yukarıdaki deneyimlerden ve üreticilerin verilerinden yola çıkarak bu iki lastiğin hızlarının Sriver'a daha yakın olduğu söylenebilir ve kanımca hiçbirinin hızı Bryce'a yetişemez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yukarıdaki deneyimlerden ve üreticilerin verilerinden yola çıkarak bu iki lastiğin hızlarının Sriver'a daha yakın olduğu söylenebilir
Benim yazımdan alıntı yaparken aşağıdaki cümleyi gözden kaçırmışsınız;

Tırtıl lastikleri üzerinde top zıplattığınız zaman arka yüzlerindeki Magna ve Stiga Vstage den daha fazla zıplattıklarını görebiliyorsunuz.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O cümleyi gözden kaçırmadım Ertan Bey. Düşük hızlarda zıplatma farkı, lastiklerin yüzeylerinin ne kadar spinli olduğuna da bağlı. Mesela, yüzeyi yapışkan olan Hurricane ile düşük hızda zıplatmaya çalıştığım top lastiğe yapışıyor ve hemen hemen hiç zıplamıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben aslinda bryce'dan daha mi hizli derken iruiruda verilen sayisal degerlerinden yola cikaraktan soylemistim.. eminim ki bryce kadar olamazlar.. ama sonucta kisa tirtil ile duz lastiklerin oyunlari tamamen farklidir.. tirtil ile blok yaptiginiz gibi duz lastik ile ayni hizda gonderemezsiniz.. top ziplatmalari konusunda, bence en iyi hiz degerleri topa oyun esnasinda vurduktan sonra anlasiliyor.. V-stage mesela.. topu o kadar da ziplatmiyor, fakat gel gor ki, sutlarda bryce kadar hizli olan bir lastik.. ben arkadasin staccatosu ile vurmustum, bryce ile o kadar hizli vuracagimi zannetmiyorum dogrusu.. topu spinli yollamiyor, sade hiz..

nedir bu brycedan daha hizli olan lastik? neden uretmezlerki eger yoksa? bitsin bu saltanat artik.. :lol:

Benim amacim degerli forum uyeleri konu hakkinda bilgilensin, yoksa Raystorm'u merak ettigimden degil yani...

:hehe:

degildir ben eminim Arsun..:)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kararımı verdim. Artık Raystorm ile oynuyorum.

Müthiş hızlı ve kontrolü de çok iyi. Top açma ve sert backhand şutlar kolaylıkla yapılabiliyor. Ben fazla çekmesinden dolayı top açmak zor olur diye düşünüyordum ama umduğumdan iyi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Kararımı vermiştim ama...

Tekrar Tyranno ile oynamaya başladım. Raystorm çok iyi gibi gelmişti ama çok çektiği ve dolayısıyla falsodan da etkilendiği için zaman içinde top açmalarımın azalmaya başladığını ve çok hata yapmaya başladığımı farkettim. Bu yüzden tekrar Tyranno ya döndüm. Bu arada elim de epeyce bozuldu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...
Kararımı vermiştim ama...

Tekrar Tyranno ile oynamaya başladım. Raystorm çok iyi gibi gelmişti ama çok çektiği ve dolayısıyla falsodan da etkilendiği için zaman içinde top açmalarımın azalmaya başladığını ve çok hata yapmaya başladığımı farkettim. Bu yüzden tekrar Tyranno ya döndüm. Bu arada elim de epeyce bozuldu.

arkadaslar,4 senedir masa tenisini saglik sorunlari yuzunden birakmistim,bu sene yeniden basladim ,birakmadan evvel backhandimda bryce kullaniyordum direk smashlarim cok iyiydi,her turlu topa smash vurabilirordum,bu sene evde eskiden aldigim rein(butterfly)yapistirdim fakat maalesef top hem yavas hemde karsimdaki bryce kullanan kisiye karsi hic yurumedi ve maci kaybettim benim sorum acaba gine bryce mi kullansam yoksa yeni cikan kisa tirtillilardan mi zira yabanci forumlardan anladigim kadariyla backhandi kuvvetli olanlar cogunlukla bu yeni cikan enerji yuklu kisa tirtillari kullaniyorlar ve hiz olarak galiba rein e gore bayagi fazla,yahutta bryce tan hizli direk kullanabilecegim lastik,tesekkurler

raketim tlhbar samsonov karbon

backhand rein

forhand tibhar bungee

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rein ile hiç oynamadım ama Speedy PO, Tyranno ve Raystorm bence ondan hızlıdırlar. Fakat Bryce kadar da hızlı değillerdir.

Kısa tırtıl ile oynayabilmek için backhandinizin iyi olması gerekir ve vururken daima topun arkasında olmanız gerekir. Eğer backhand spin yapmıyorsanız ve ayaklarınız da iyi çalışıyorsa kısa tırtıl kullanabilirsiniz. Ayaklarınız iyi çalışmıyorsa bence tekrar düz lastiğe geçin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tsk ederim,peki yeni cikan enerjili lastiklerde mesela torpedo hizin yaninda spin oranlari ve konntrollari cok yuksek bryce gore bu topun direk gitmesini engellemezmi yani benim istedigim top fileye hangi yukseklikte veya falsosuna ragmen topa smash cekip sayi yapmak bh ile.

Yahutta bryce biraz eskidi belki yeni cikan enerjili lastikler daha iyi olabilirmi tsk ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..