Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hazır Raketler

Guest Progmantr

Recommended Posts

Merhaba,

Forum daki ilk sorum :)

Düzenli olarak hem iş yerinde hemde FB' de oynamaya başladım, ancak kendimi yeni yeni geliştiriyorum.

Forum daki ekipmanla ilgili yazıları okudum. Genelde başlangıc için

oyun sitiline göre bir raket tavsiye ediliyor, daha sonrası için geliştikçe 2nci daha iyi bir raket. Butterfly 'in 1500, 1700,2000 olmak üzere hazır raketleri var, fiyatlarıda uygun 20-30 euro gibi. Bunlar dan biri başlangıç için alınabilir mi, yoksa tavsiye edilen tahta ve lastiklerden mi almak icap eder ? Yorumlarınız nasıl olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Soylediklerinize gore duzenli bir sekilde oynamaya baslamissiniz ve simdi de bir raket almayi dusunuyorsunuz..

Butterfly'in tum o hazir raketleri gercekten cok iyi.. ama burada onemli olan nokta kendinize su soruyu sormaniz: Acaba siz masa tenisini oynamayi surdurecek misiniz yoksa sadece bir heves mi?

Vereceginiz cevaba gore benim raket seciminiz ile ilgili yorumum da farkli olur..

Oncelikle hazir satilanlarin hepsi, bircok kisiye seslenen; bir baska deyisle, kontrolu yuksek olan "all" diye tabir edilen raketlerdir.. Profesyonel bir all raketiniz de olabilir.. ama bu iki "all" arasinda daglar kadar farklilik olacaktir..

Dogru vuruslari yapabilmek (ogrenebilmek) icin iyi bir enstrumana ihtiyaciniz olacak..

Kendimden, cok kisa bir sure icin hazir satilan raketlerle oynadigimi, sonrasinda sriver kullandigimi hatirliyorum.. 10 yasinda idim zannedersem.. Sriver oyunumu tamamen degistirmisti..

Mesela; masa tenisini makosen bir ayakkabi ile de oynayabilirsiniz gripli, masa tenisi icin uretilmis bir spor ayakkabisi ile de.. Ama her ikisinden alinacak netice farkli olacaktir.. (Belki cok uc bir ornekleme oldu..:lol:)

Eger ki antremanli kisiler ile oynama sansiniz olacaksa benim fikrimce, onlarla mucadele edebilmeniz icin iyi bir silaha ihtiyaciniz olacaktir.. Onlarda bazuka olup da siz karsilarina barutu her atisinizdan sonra dolduracaginiz bir "Tufenk" ile cikamazsiniz..(Bu iki oldu..:))

Eger ki dusuncelerinize bir parcacik olsun isik tutabildiysem; benim kanaatimce, 1.7 veya 1.9 kalinliginda Sriver gibi bir lastik ile allround bir tahta kullanip (Grubba olabilir mesela.. All (-) olan bir tahtasi var, sanirim Grubba pro..) oyuna devam etmeniz sizin icin en iyisi olacaktir..

Gerisi size kalmis..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese iyi haftalar ve cevaplar için teşekkür ederim.

Evet uzun süreli oynamayı düşünüyorum. Genelde kontrollü

oynamayı seviyorum, pek tabiki herkes gibi yeri geldiginde atak oynamakta

hoşuma gitmiyor degil. Forumda çıkardığım önerilen tahtalar:

Stiga energy wrb

stiga allround classic wrb

butterfly grubba variant all

lastik olarakta sriver-el 1.7

Her iki tarafada aynı lastik mi almalıyım ? bu ürünler dogrumudur

ve hangilerini seçmem daha uygundur ?

****Bir de bu siteden alışveriş yapan arkadaşlar FEDEX i seçerek mi alım yaptılar,

http://www.vrocosport.nl/shop/index.html?lang=en-us

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Progmantr kardeşim

Dadanagast kardeşime katılıyorum. Eğer gerçekten düzenli ve kendini geliştirmeye yönelik oynuyorsan hazır raketleri pek tavsiye etmem. Tabi bunlar hep bütçe meselesi. Maddi olarak ne kadar fedakarlık yapabilirsin bilemem ama benim tavsiyem lastik olarak sriver fx ile başlaman. 1.7 veya 1.9 olabilir. fx el'e göre daha yumuşaktır ve topu daha iyi hissedersin. Tahta'ya gelince eğer genelde kontrollü arasırada hücum ediyorsan sana primorac slim off- 'yi öneririm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba. Vrocosport'tan alışveriş yaparken TGP Worldpack'i seçerek alışveriş yaptım. Açıkcası sana da TGP'yi öneririm. 8. gün malzeme doğrudan iş yerine geldi. Uğraşmam gerekmedi yani; nerdedir, nasıl teslim alıcam diye. Bazen Postahaneye geliyormuş galiba, koliler bölümüne. Fedex daha hızlıdır sanırım ama, Fedex'i seçersen yurtdışından alışveriş yapmanın gereği yok, çok pahalı çünkü. Türkiye'de aynı fiyata malzeme bulabilirsin. Özellikle İstanbul çok daha uygun malzeme bulmak için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar..

Stiga'nin tube all tahtasi da cok guzel tavsiye ederim..:))

Yeri geldiginde atak oynarsiniz bu tahtalarla sriver'lari birlestirdiginizde..

Her iki tarafada aynı lastik mi almalıyım ?

Her iki tarafa ayni lastigi takabileceginiz gibi farkli lastiklerde kullanmaniz mumkun. pek cok kisi genelde, farkli lastikleri kullanir FH ve BH'de.. Karar verilebilmesi icin oncelikle oyununuzu bilmek gerekir.

Kesikli mi, spinli mi, kut mu oynuyorsunuz? FH ve BH'de hangisini tercih ediyorsunuz?

Savunma yapip yeri geldiginde ataga mi kalkiyorsunuz yoksa atak oynamak istiyor fakat firsat mi yakalayamiyorsunuz yoksa atak oynuyor fakat topu disari yollamaktan mi korkuyorsunuz?

Forehand'iniz mi yoksa Backhand'iniz mi daha iyi? Hangi tarafta daha cok hiz istiyorsunuz?

Kollarinizi hizli hareket ettirebiliyor musunuz?

Topla masanin hemen bitisiginde mi yoksa birkac metre arkasinda durup da mi oynuyorsunuz?

Rakibinizin gonderdigi spinli vuruslar sizi rahatsiz ediyor mu? Yoksa kut gelen toplari mi sevmiyorsunuz?

Agir bir raket mi yoksa hafif olanini mi tercih edersiniz?

eliniz buyuk mu yoksa kucuk mu, raketin sapinin ince olanlisi mi biraz daha kalincasi mi tercih edilmeli? Stiga'nin 4 farkli sap modeli var, butterfly'da 3..

................

Vrocosport'daki fiyatlar gercekten cok uygun, en azindan buraya (ingiltere) gore.. Turkiyedeki fiyatlari hakkinda bir bilgim yok..

Vrocosport'da, "specials" kosesinde, cok cok ucuza kaliteli malzemeleri de bulmak mumkun.. Bence oraya bir goz gezdirin..

.................

...........................

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

uzun boylu ve solak bir oyuncuyum, masaya yakın oynamaya çalışıyorum.

spin li topların kontrolünde daha az başarılıyım. Sağ tarafıma gelen topların

kontrolünde biraz daha zorlanıyorum en azından etkili geri gönderemiyorum.

Ancak soluma gelen topları çok daha iyi, hızlı ve etkili karşılayabiliyorum.

durum bundan ibaret....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

arkadaşlar foruma bende yeni katılıyorum.kafamda amotör ve bilgi eksiklğiğinden dolayı çok soru vardı. forumu takip ederek kısmende olsa bilgilendim. benimde problemim nasıl bir tahta ve raket kullanmam gerektiği idi.galiba cevabı yakalamak üzereyim. 173 cm boylu ve solak bir oyuncuyum, masaya yakın oynamaya çalışıyorum.

spin li topların kontrolünde daha az başarılıyım. Sağ tarafıma gelen topların

kontrolünde biraz daha zorlanıyorum en azından etkili geri gönderemiyorum.

Ancak soluma gelen topları çok daha iyi, hızlı ve etkili karşılayabiliyorum.

durum bundan ibaret.... yani bende Progmantr gibi benzer özelliklere sahibim. fakat her fırsatta topu sert bir şekilde yollamak istiyorum.şimdiden teşekkürler Dadanagast.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim. yalnız ben osmaniye/kadirlide oturuyorum. kendime bu ekipmanı nasıl sağlayabilirim. benim için lastiklerin yapıştırılmasıda problem.Birde lastiklere hızlandırıcı zamk sürmek istemiyorum. Okulda hergün oynuyorum.zamkla uğraşmak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sağol TSuBaSa, ilginden dolayı teşekkür

ederim. sizinle birlikte olmak güzel. artık daha bilinçli bir masa tenisi sporcusu olmaya çalışacağım.forum şimdiden bana güzel şeyler öğretti. en önemlisi bilinçli olmam gerektiğini.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..