Jump to content
Masatenisi.org Forum

Joola Air! Rosnet

Guest Arsun

Recommended Posts

Ozellikle Ping'in Tensor teknolojili Alman lastiklerin bazilarinin birbirleri ile ayni oldugu soyledigi yorumundan sonra, bu lastigin ozelliklerini merak etmeye basladim. Zira Nittaku Moristo Alman uretimi ve hissini begendigim bir lastik. Daha once Alman uretimi lastiklerle (Tibhar Rookie Dtecs haricinde) oynamamistim, japon ve cin lastiklerini denemistim. Rookie'yi sevmistim aslinda, ama bazi nedenlerden Tibhar almaktan vazgecmistim. Simdi tekrar Alman ekolune sans vermeyi dusunebilirim.

Haliyle bu lastigi bir bilen varsa, veya bununla oynamis olan, baska lastiklerle karsilastirabilir mi? Atma acisi nasildir? Sungerin sertligi ne derece (civarinda)? Masaya yakin oyunda kontrolu iyi mi, cok mu atiyor, spin ozellikleri nasil ve dayanikli mi?

Bir de hangi kalinlikta sungerle oynadiginizi da ek bilgi olarak yazarsaniz sevinirim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam arsun dediğin lastiğ bende yeni gördüm üniversiteler arası şampiyonada lastik gayet yumuşak halil adak tanıyorsan bu lastikle oynuyor. bende onun elinde gördüm. onun oyununu izlediğim zamn gördüm lastik iyi atıyor ve hız olayı mükemmel. halilin elinde tahtayla bütünleşmiş adeta bazen topları görmüyordum bile çok sert atıyor dene istersen :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cevap icin tesekkurler Cako67. Lastigin yumusakligi nasil? Sertlik derecesi hakkinda bir fikrin var mi? Sen hic inceledin mi lastigi? Test etmedigini tahmin ediyorum, ama yumusakligini bildigine gore incelemis olman mumkun, baska daha bilinen birkac lastigin sertligi ile karsilastirir misin? Yuzeyi nasildi?

Bir de Halil Adak hangi tahta ile oynuyor, onu biliyor musun?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Arsun

yaptığım araştırmalar sonucu bu lastiğin Stiga Innova ve Gewo AirTec'le aynı olmasa bile çok benzer olduğu yolunda istihbarat edindim. Hatta bunun da Innova'nın da süngerleri açık yeşilmiş :huh:

hernekadar Rosnet, tersten okunduğunda "tensor" demekse de (tipik bir pazarlama taktiği gene), burada kullanılan teknoloji, anlatımlara bakılırsa daha ziyade ACS teknolojisini andırıyor . lastikleri oynayanlar da, bunu teyit eden şeyler yazmışlar. özellikle normal lastiklere göre %10 daha hafif olması, Innova ile AirTec'te de değinilen bir unsur. ayrıca, zamklama için de önerildiği gözönüne alınırsa, bu yaklaşım daha da güçleniyor.

Başka bir nokta da, lastiğin Almanya'da üretildiğine dair bir bilgi de bulamadım (ambalajdan da belli olmuyor), yani bu lastik Japon işi de olabilir :gulumse: (diğerleri öyle çünkü).

umarım işine yarar bu bilgiler...

sevgiler

Ping the rubber technologies professor Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Ping ve @Tsu

Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler, Innova fena bir lastik degildi yanlis hatirlamiyorsam, gerci ben UL versiyonunu denemistim. Ama yine de Moristo bana gore Innova'dan daha iyi. Simdi haliyle ben de bu lastikten bir miktar sogudum. Kafamda bir lastik daha var, onun hakkindaki soruyu buraya mi yazsam, yeni konu mu acsam karar veremedim simdi. Neyse, yeni konu acip orda sorayim bari :fildir:

Bu arada bu adam niye boyle alakasiz lastik isimleri soruyor diye merak ediyorsaniz, su aralar hangi lastikler fiyat olarak makul bulunabiliyorsa, hangilerinde indirim varsa onu soruyorum. Bence lastikler arasinda cok ahim sahim farklar yok cunku artik. Mesela Moristo iyiydi ama fiyatina zam yaptilar :asabi: , standart versiyonunun fiyatini 5$ arttirdilar, digerleri ayni kaldi...

Sevgiler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Innova UL ve Juic driva smash ultima arasinda herhalde innova'yi tercih ederim, en azindan denedigim lastik, biliyorum... Ama fiyati 33$ civarinda, ben daha ucuz birseyler bakiyorum... Moristo icin gak guk etmemin sebebi 32$ olmasi zaten... :paraci::lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Joola Air in atış açısı yüksek. Yüksek atan lastiğe alışkın değilsen toplar hep dışarı gidiyor. Ben oynayamadım haberin olsun.

ohooo, biz de lastik hakkında bilgi bulacaz diye uğraşıyoz; halbuki sor Ertan Bey'e, söylesin sana bütün lastikleri... denemediği lastik var mı acaba :sasi: :gulumse:

bundan sonra, Ertan Bey bir lastik hakkında resmen "oynamadım" diye açıklama gönderene kadar, ben o lastik hakkında birşey yazmicam arkadaş :P:

Ping the amazed by the testing history of Ertan Bey Pong

P.S. yav bende bir tahta var, istediğin açıda attırtıyo lastiği :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bundan sonra, Ertan Bey bir lastik hakkında resmen "oynamadım" diye açıklama gönderene kadar, ben o lastik hakkında birşey yazmicam arkadaş  :P:

Ping the amazed by the testing history of Ertan Bey Pong

Ping nerden uyduruyorsun bunları şimdi? Şunun şurasında kırk yılda bir lastik yorumu yapıyorum. Sen benden çok daha fazla fikir belirtiyorsun. Sen bence uzaklara gidip 20-30 çeşit lastik alanlarla uğraş. :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ping nerden uyduruyorsun bunları şimdi? Şunun şurasında kırk yılda bir lastik yorumu yapıyorum. Sen benden çok daha fazla fikir belirtiyorsun. Sen bence uzaklara gidip 20-30 çeşit lastik alanlarla uğraş. :P:

ne uydurması yaa, bütün uzakdoğu ve Japon illerinde tanıyorlar sizi, efsane olmuşsunuz orda... her ay, ayın müşterisi seçiliyomuşsunuz, en kıymetli müşteriler listesinde toptancıların bile üstünde yer alıyomuşunuz, sizden gelen siparişlerin yoğunluğu nedeniyle yeni internet satış siteleri bile kurulmuş, sırf sizin siparişlerden geçiniyormuş...

diğer bahsettiğiniz kişiler, 20-30 lastiği tüm ömürleri boyunca kullanmak üzere alıyorlar, bazılarını da kendileri hiç oynamıyor zaten, eşe dosta satıyorlarmış. siz ise, ayda 20-30 yeni ekipman deniyormuşsunuz.

yav Air Rosnet gibi bir lastiği bile denedikten sonra artık ne deseniz boş valla... :P:

Ping the having respect to Ertan Bey's test repertoire Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

...

yav Air Rosnet gibi bir lastiği bile denedikten sonra artık ne deseniz boş valla...  :P:

Ping the having respect to Ertan Bey's test repertoire Pong

Hayir simdi bu yorum Air! Rosnet dandik bir lastik diye mi geldi, yoksa pek bilinmedigi icin mi... Yok kardesim, ben kesin vazgectim bu lastigi almaktan, ben isimi saglama alayim da, zira Ping'in agzina sakiz olduk mu kurtulmak mumkun degil... ;)::D: :P:

Diger yorumlar icin de cok tesekkurler, ben de bundan sonra direkt olarak Ertan Bey'e sorayim lastik ve tahta sorularini :salak: ...

Yeni konu'da da fikirlerinizi bekliyorum... Ertan Bey, lutfen...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..