Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masatenisi.org T-shirt

Ertan

Recommended Posts

Bencede siyah üzerine o tasarım çok güzel durmuş.

Ben daha değişik birşey söyleyeceğim..

Hiç www.masatenisi.org yazdırmadan o resim önde olsun..

Arkayada adres yazacağımıza siteye ait bir logo yapılsa o konsa hem tasarım olarak daha hoş durur.. Bence yazılı olması negatif bir etki yaratır..

Mesela Tıklayın..

Bu sitenin logosu gibi bişi yapılabilir ve logo üzerine adres yazılabilir..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selamlar,

t-shirt önde logo, arkada site adresi şeklinde gayet iyi olur, bence de.

benim önerim, arkadaki yazıyı altalta yazmak, böylece hem yeterince büyük

yazılabilir, hem de daha rahat okunur, arka yüzey iyi kullanılmış olur.

şu şekilde:

masatenisi

org

(ortalanmış olarak tabii)

ayrıca, logodaki raket kırmızı olabilecek mi? sanki sorun olabilirmiş gibi geliyor bana... en azından fiyatı etkileyen bir unsur olur...

Ping

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence de masatenisi.org için bir logo yapılmalı ve bu t-shirt ün arkasına konmalı. mesela bir tenis topu içine masatenisi.org yazabiliriz. ben bunu yaptım. pek uğraşmadım.(yani beğenmiyebilirsiniz.) photosop tan anlayan birisi daha iyi yapabilir.

post-2-1083546581_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkes super fikirler cikarmis .

Ben Ankarada kendime zaman zaman bu tarz tshirtler yaptiriyorum.

Izninizle bir kac fikrimi soylemek istiyorum.

1 ) tisortlerin sadece siyah renkte olmasi mi gerekiyor. Soyle acik maviler yada cok guzel sari tonlari var . Benim ve pek cok insanin daha cok hosuna gittigini dusunuyorum .

2 ) Birde yakali ve lacoste turunde olmasinin daha iyi olacagini dusunuyorum . Hem daha formal hemde gunluk hayatta daha sik durabilir .

Birde biraz hizli bir organizasyon yaparsak bir an once giymek icin sabirsizlaniyoruz. Bende en az 5 tane alirim .

Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tişörtün üzerinde olacak "desen" ile logo biraz karışıyor gibi geldi bana veya ben tam kavrayamadim. Ertan bey'in foruma koymuş olduğu ve benim de bir siyah tişört üzerine uyguladığım desen/çizim bu sitenin logosu olamaz gibi geliyor bana çünkü Ertan bey'in yazdığına bakılırsa bir yerden almış kendisi de. hal böyle olunca web sitesinin logosu diye kullanmak uygun olmaz. bu web sitesinin ayrıca bir logosu olmalı. "www.masatenisi.org" yazisina grafik düzenleme yaparak da bu logo elde edilebilir. hatta sadece yazının yer aldığı bir logo daha uygun olacaktır. sonuçta logo denen şey her zaman bir şekil değildir, iyi düzenlenmiş bir yazı çok başarılı bir logo olabilir. benim tişörtün arkasına koyduğum yazı, arial ile yazılmış ve fikir vermek amaçlı idi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Izninizle bir kac fikrimi soylemek istiyorum.

1 ) tisortlerin sadece siyah renkte olmasi mi gerekiyor. Soyle acik maviler yada cok guzel sari tonlari var . Benim ve pek cok insanin daha cok hosuna gittigini dusunuyorum .

2 ) Birde yakali ve lacoste turunde olmasinin daha iyi olacagini dusunuyorum . Hem daha formal hemde gunluk hayatta daha sik durabilir .

birinci öneriye ben de katılıyorum, illa siyah olmak zorunda değil, şöyle güzel bir lacivert üzerine güzel bir sarı baskı yapıldı mı (ya da tersi), Türkiye'de en çok okunan tişört olacaktır, bak demedi demeyin... :hehe:

ikinciye katılamıyorum, çünkü, günlük hayatta arkasında internet adresi yazan bir tişörtle dolaşma konusu doğacak, bilmem ne derece giyilir gezilir... hele lacoste gibi olursa...

ben yakasız olması taraftarıyım.

tişörtün üzerinde olacak "desen" ile logo biraz karışıyor gibi geldi bana veya ben tam kavrayamadim. Ertan bey'in foruma koymuş olduğu ve benim de bir siyah tişört üzerine uyguladığım desen/çizim bu sitenin logosu olamaz gibi geliyor bana çünkü Ertan bey'in yazdığına bakılırsa bir yerden almış kendisi de. hal böyle olunca web sitesinin logosu diye kullanmak uygun olmaz. bu web sitesinin ayrıca bir logosu olmalı. "www.masatenisi.org" yazisina grafik düzenleme yaparak da bu logo elde edilebilir. hatta sadece yazının yer aldığı bir logo daha uygun olacaktır. sonuçta logo denen şey her zaman bir şekil değildir, iyi düzenlenmiş bir yazı çok başarılı bir logo olabilir. benim tişörtün arkasına koyduğum yazı, arial ile yazılmış ve fikir vermek amaçlı idi.

Simurg doğru söylüyor, Ertan Bey'in hazırladığı desen logo olamayabilir. ancak ondan esinlenilerek, www.masatenisi.org logosunun yanına ufak bir şekil ilave edilebilir... bence tasarımcılar bu konuya bir el atmalılar...

Ping

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar biraz aceleci mi davranıyorum bilmiyorum ama, Simurg'un hazırladığı şekilde, Ertan Bey'in bulduğu resim t-shirt'ün ön yüzünde, sitenin adresi t-shirt'in arka yüzünde (PingPongman'in belirttiği gibi alt alta yazılması daha uygun bence) olmak kaydıyla ve yakalı t-shirt maliyeti arttıracağından ve herkesin de hoşuna gitmediğinden yakasız olarak ilk etap t-shirtleri yaptıralım derim. Logo konusunu bir dahaki sefere hallederiz. Renk konusuna gelince birden fazla renk seçeneği olursa bence de iyi olur. Bu konuyu t-shirtleri yaptıran arkadaş da halledebilir. Ek mali külfet getirmez herhalde değişik renklerde hazırlatmak. Biraz da yaptıracak olan arkadaşa özgürlük tanımak lazım dimi ama. T-shirt ile resim ve yazıların renk seçenekleri sınırlı zaten, tabii uçuk zevkleri olan arkadaşlarımız varsa bilemem.

Ben bir de birşeyi merak ediyorum, t-shirt'ün kendisi beyaz olmasın dedik kurallar gereği de, yazılar beyaz olabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kurallarda giydiğiniz formanın ana rengi top ile aynı olmayacak deniyor. Göz almayacak şekilde kısmi beyaz olabilir. Ama rakip gözümü alıyor diye şikayet ederse de hakem izin vermeyebilir. Bence ön tarafında beyaz olmasın ama arka taraftaki yazı beyaz olabilir. Gerçi o zaman da renk sayısı artar ve maliyet de yükselebilir.

Bu arada gönderdiğim resmin daha kaliteli dosyası da var. Paint Shop formatında ama başka formata da dönüştürebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ertan bey, elinizdeki resim yüksek çözünürlükte mi? büyütülünce pixellerine ayrışmayacak bir boyutta mı elinizdeki resim?

Hayır aynı boyda fakat Paint Shop Pro formatında. Farklı formata da çevirebilirim. Aslında bende iki tane resim var. Orjinali daha silik duruyordu ben editleyip biraz daha görünür duruma getirdim. Resmin ilk halini de koyuyorum

post-2-1083681939_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

doğrusu 3 alternatiften hiçbirini ben tam sevmedim çünkü elimdeki programlarla harflere yeterince müdahale edemiyorum. "masatenisi" kelimesini farklılaştırmak gibi şeyler yapmak daha iyi sonuç verebilir. belki şimdilik tişörtte sadece "www.masatenisi.org" yazmak ve bir an önce basmak ama sonra da bir yandan logo düşünmek iyi olabilir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaziyi o kadar yere koymaya gerek yok bence taranomon.. ustelik ayni yazi olmasi biraz fazla reklam yapiliyormus hissi uyandirmaz mi? bir resim bir yazi yeterli bence.. ama dedigin gibi ucuncu yazi sekli hos dururdu tshirtde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..