Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Kombo Raket Arayışı

Hadnemord

Recommended Posts

Arkadaşlar herkese merhabalar. Henüz tekniğini oturtmaya çalışan, pinponculukdan masa tenisi oyunculuğuna geçmeye çalışan biriyim tabiri caizse. 1 yıl tamamen hobi amaçlı oynadım gelişme gayretim ve bilgim yoktu. Bu yıl izleyerek gelişmeye başladım. Kısa sürede 1000'i geçkin video izledim. Arkadaşlarımın raketleri ile bir süre oynadım.

1. Yinhe t2

Donic bluefire m3

Donic bluefire m3

2. Andro nightmare

Tibhar evolution el-p

Tenergy 64 fx (tahtası yüzünden çok dengesiz bir raketti)

3. Stiga Clipper CR WRB

Rakza 7 soft

Rakza 7 soft (epey eskiydi)

Bu raketlerle (teker teker) iki hafta oynadım. Forumu incelemeden önce Xiom Xtreme S, Tibhar Evo Fx-p toplamayı düşünmüştüm ancak genelde ilk kendi raketini toplayanlar için All ya da Off- tahtalardan herhangi biri ve kontrollü lastik tavsiye edildiğini okudum. Aşağıdaki lastikler ve tahtalar arasında kaldım. Raketin topu zıplatması benim için önemli ilk kombonun idealdi sanırım bana göre.

TIBHAR Nimbus OFF

TIBHAR Samsonov ALPHA

XIOM Xtreme S

Xiom Musa

TIBHAR Sinus Sound

TIBHAR Evolution FX-P (ya da diğer evo serileri)

Tabii ki bunun dışındaki tavsiyeleriniz de benim için altın değerinde.

Dediğim gibi belirli bir tekniğim var ve şu desem üstadlara ayıp olur ancak ofansiv oynamayı seviyorum diyebilirim. Oyunumu bu yönde geliştirmeye çabalayacağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bütçeye değil de aslında fiyat/performans, oynayışıma uygunluk ve dayanıklılığa göre alacağım.

Doğru söylüyorsunuz hocam hemen belirteyim. Çok bilgim yok sadece hislerimi aktaracağım.

3. raket epey eski olduğundan tam belirtemiyorum ama sapı büyüktü, topu hissebiliyordum, ağırlık açısından dengeliydi.

2. raket çocuk tahtası üzerine ağır lastikler yüzünden galiba çok dengesizdi sapı küçüktü ve kontrolü zordu. Isınmadan önce top sürekli dışarı çıkıyordu.

1. raket aslında uygun ama Xiom Xtreme S üzerine Fx-p lastikleri olan raketi çok daha fazla beğendim. Forumda giriş-orta düzey oyuncuların tekniklerinin gelişmesi ve bozulmaması için verilen tavsiyeleri okuyunca kararsız kaldım.

Su bazlı solüsyona uygun olarak yapılmadıklarını şimdi hatırladım sağolun hocam bilgilendirme için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Xteme S biraz fazla hızlı. Fx-P de yumuşak ama oldukça hızlı bir lastik.

Sana tahta olarak Xtrem ve Clipper ile hemen hemen aynı katmanlardan oluşmuş ama daha hisli bir tahta olan TIBHAR Samsonov Force Pro Black i öneririm.

3 tahta da aynı fiyat aralığında. Xtrem fazla hızlı. Clipper iyi bir tahta ama titreşimi bir miktar fazla. Özellikle WRB olanın kafası ağır kalıyor biraz.

Samsonov Black tahta üzerine Fxp güzel oluyor. Özellikle masaya orta mesafeden kuvvetli spin yapabiliyorsun. Fxp oldukça spinli ve serinin en yumuşak lastiği. Ben bir ara BH de kullanmıştım.

Tabi yazdıklarından anladığım kadari ile bu kombinasyondan verim alabilmen için düzenli antrenman yapman gerekiyor. Sana tavsiyem bir antrenör bulman ya da eli düzgün olup da seni çalıştıracak bir partner bulman olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yazdıklarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler hocam. Ancak yukarıda her ne kadar bütçe kısmının çok önemli olmadığını yazsam da 470 civarında bir kombo tavsiyesi geleceğini düşünmemiştim. Bütçeye en fazla 350 civarı sınırını getirsem, tavsiyenizi yenileyebilir misiniz?

Bir de şunu eklemek istiyorum masatenisi.com'da xtreme s ve fxp lastikleri kombo olarak satıldığı için epey ucuza geliyor değendirmeli miyim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://www.masatenisi.com/kombourun.aspx?id=2

Aslında tahtaların fiyatı hemen hemen aynı. Fakat xtrem s geçen hafta indirimdeydi o fiyattan kombo hazırlamışlar.

Gönderdiğim kombo nun lastiklerini fxp olarak değiştirmelerini isteyebilirsin.

Ya da merak ediyorsan Xtrem S i deneyebilirsin. Aradaki hız farkını ilk etapta ayırt etmen zor. Fakat alışabilmek için sıkı antrenman yapman lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..