Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yasaka Rakza Modelleri (7,9,soft,x)

Recommended Posts

herkese merhaba arkadaşlar..alc carbon tahta üzerinde 05 kullanıyorum fakat hem merakımdan dolayı hem de maliyeti düşürmek amacıyla muadil,farklı lastik marka ve modellerine bakmaktayım..şu ana kadar fazla bllgi bulamasam da yasaka rakza x ilgimi çekti ve olumsuz yorum görmedim sitede açılmış konu var fakat aydınlatıcı değil üzerinden zaman geçmiş olmasına dayanarak bir daha konu açma ve bilgilenme-bilgllendirme ihtiyacı hissettim kullanan ve özelliklerini anlatabilecek bir oyuncu varsa yorumlarını bekliyorum tahtayı da dikkate alarak yorumlarınızı esirgemezseniz ve 05 ile de karsılastırma yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...( fh ve bh oturmus vaziyetteyken farrklı lastik kullanmam bh ve fh olabildikce her topa atak şeklindedir kısa ve kesme toplar fast ve top spinle açarak oyuna baslarım spin ağırlıklı oynarım şut yapmam gereke yerlerde bile karsı tarafca zorlanmadıkca yakın masa oynarım bu bilgilerde yorumlarınızda etkili olur belki)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fastarc g1 spin ve masaya yakın olarak denediklerim arasında t05 e en benzer lastik diyebilirim. rakza 7 yumuşak bir lastikti 05den sonra gitmez. rakza 9 da joola'nın xplode lastiği vardı galiba ona benziyordu ve biraz yumuşak ve spini azdı. bh olarak en çok beğendiğim acuda s2 diyebilirim. burada yapılan yorumlar tecrübe ile ama bir yerlerde denemeden lastik almayın. sonuçta herkesin tekniği ve vuruş açısı farklı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rakza x ile ilgili detaylı bilgi bekliyorum

Rakza x i forehandimde kullanıyorum. Bloklar çok rahat ve kolay. 1.8 mm olanı oldukça kontrollü. Daha kalın süngerli olanı daha atak ve spinli olacaktır. Topu çin lastikleri kadar ısırmıyor ancak top tutuşu oldukça başarılı bu yüzden de servisler etkili. Biraz ağır bir lastik. En azından rakza 7 softtan ağır. Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rakza x i forehandimde kullanıyorum. Bloklar çok rahat ve kolay. 1.8 mm olanı oldukça kontrollü. Daha kalın süngerli olanı daha atak ve spinli olacaktır. Topu çin lastikleri kadar ısırmıyor ancak top tutuşu oldukça başarılı bu yüzden de servisler etkili. Biraz ağır bir lastik. En azından rakza 7 softtan ağır. Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tenergy 05 ten daha ağır mıdır çift taraf kullanıcam alc carbon üstünde yakın orta uzak masaya hizmet eder mi 2.0 mm olanı genelde yakın belki orta masa oynarım spin 05 e göre nasıldır çift taraf 05 oynayan birine ekonomik olması acısından da genel performans olarak önerir misiniz ve nereden satın alabilirim ?
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy 05 ten daha ağır mıdır? Çift taraf kullanacağım. Alc Carbon üstünde yakın orta uzak masaya hizmet eder mi? 2.0 mm olanı genelde yakın belki orta masa oynarım. Spin t05 e göre nasıldır? Çift taraf 05 oynayan birine ekonomik olması acısından da genel performans olarak önerir misiniz ve nereden satın alabilirim ?

Tenergyden ağır olduğunu sanmıyorum orta ağırlıkta bir lastik çok çok ağır değil. Tenergy kullanmadım. Backhandde ben pek sevmedim ancak bu benim backhandde yumuşak lastik sevmemden kaynaklanıyor. Masa üstü oyunu pek tatmin etmedi beni bu yüzden çin lastiği denemeyi düşünüyorum. Ancak masaya orta ve uzak mesafede oldukça etkili. Rakza 7 tenergy 05 alternatifi olarak gösteriliyordu ve rakza x rakza 7 den 2 nesil sonra çıkmış bir lastik. Sonuç olarak performansı oldukça yeterli gelecektir. Yeni toplarla da uyumlu.

Sonuç olarak lastiği öneririm.

Tabletennis11 sitesinden alabilirsiniz. Size tavsiyem yılbaşından 2-3 hafta sonra sipariş etmeniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..