Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bluefire M2 Alternatifi Lastik Önerisi

umur kartal

Recommended Posts

Bluefire M2'yi stiga offensive classic carbon ile kullanınca spin, hız açısından tam istediğim ayarda oluyordu fakat gelin görün ki daha oynamaya başlayalı 3 aya yakın olmasına rağmen lastik öldü bile yüzeyinde eskimeler bariz belli oluyor ki zaten oynarken de artık topların etkili gitmesi için kendimi ciddi manada zorlamam gerekiyor. Bu sebeple Bluefire m2'ye yakın özelliklerde (tahta olarak da malin extra offensive gibi biraz daha hızlı bir tahtaya geçtiğim için spin açısından kaybı olmadan biraz daha yavaşı da olabilir) lastik önerisi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üst yüzeyi yapışkan olmayan ama çok iyi top tutan dolayısı ile oldukça spinli, yüksek atış açısına sahip ama hızlı olmayan bir lastik isterseniz Donic Baracuda'yı önerebilirim. Bluefire M2'den daha yavaş olacaktır. Benim çok sevdiğim bir lastik ama size uyar mı bilemem? Yumuşak süngerli isterseniz Big Slam versiyonunu da deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Başka arkadaşlardan da Bluefire'ların üst yüzeyinin çabuk özelliğini yitirdiğini duymuştum. Ama siz 3 aydan bahsediyorsunuz. Oyun seviyeniz hakkında hiçbir fikrim yok ama eğer iyi bir oyuncuysanız ve güçlü vuruşlar yapıyorsanız bir lastiğin 3 ayda özelliğini yitirmesi bence gayet normal. Dünya sıralamasındaki profosyonel oyuncular herhalde bir kaç antrenmanda Tenergy'lerini pert ediyorlardır. :( Bir de lastiği ne kadar sıklıkla silerek temizlediğiniz mevzusu bence çok çok önemli. Mesela ben gerek antrenmanda olsun gerekse maç esnasında olsun hemen hemen her 2-3 sayıda bir lastiğe hohlayarak avcumun içiyle veya şortumun/tişörtümün kuru yerine silerek temizlerim. Bu şekilde kullanım ile bugüne kadar denediğim tüm lastikleri uzun süre kullandım. Baracuda'nın ömrü ile de olumsuz bir şey duymadım ve internette herhangi bir yoruma rastlamadım. Genel kanı Barucuda'nın uzun ömürlü bir lastik olduğu yönünde. Tabi az önce belirttiğim gibi bu sizin oyun seviyenize ve kullanım şeklinize göre değişecektir. Bluefire'ların ömrü kısa diye tüm Donic marka lastiklerin ömrü kısa olacak diye bir şey yok. Bana göre her markanın ömür konusunda iyi ve kötü ürünleri vardır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla ben 1.5 ayda tipini kaydırıyorum tenergy'nin.

Ama 8 ay oynuyorum. İlk gün ile son gün arasında dağlar kadar fark var.

Bluefire gibi fabrika çıkışı boosterlı lastikleri bir süre sonra booster uçunca performansı yitiriyor. Bence yapıştırıcıyı temizleyip booster sürün tekrar deneyin performansın hissedilir kısmı geri gelir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Temizlik konusunda dikkatliyimdir her antreman oncesinde ve sonrasinda temizlemeyi aksatmam. öncelikli secenek booster olmalı o zaman en azından bir süre toparlar kendini diye umuyorum 3 ay da normal bir süreyse eğer artık yapacak bir şey yok indirime girdikce stok yapmak lazım. Teşekkürler bilgilendirmeler için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir lastiği sevdiyseniz değiştirmenin anlamı yok tabiki. Dandoydan 4 al 3 öde şeklinde alabilirsiniz. 4 adet Jp-02 versiyonunu yaklaşık 320 tl(%10 indirimle yaklaşık 290 tl) ye alabilirsiniz :

http://tabletennisequipment.dandoy-sports.com/en/product_info.php?products_id=4190{29}895{30}901{31}907{32}913

Booster olarak falco long booster öneririm. Uzun bir süre etkisini kaybetmiyor ve lastiği tekrar hayata döndürüyor.

Umarım yardımcı olur.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..