Jump to content
Masatenisi.org Forum

Antremanda Yapılan Hareketlerin Resmi Maçta Yapılamaması

Recommended Posts

az sayıda turnuvaya katılan herkes benle bu fikirde olduğunu düşünüyorum. Antremanda yada arkadaşlarımızla kendi aramızda yaptığımız maçlarda çatır çatır oynarım 2 fh spin çekerim 1 bh spin çekerim 3 takla atarım birşeyler yaparım yani.. ama turnuvaya katıldığımda tutuluyorum. kolum kasılıyor,spin çekemiyorum,korkuyorum,garanti sayı mantığınla oynuyorum.

Bu maç tecrübesiyle mi alakalı gerçekten ? Bunu nasıl yenebiliriz ? Tecrübeli abilerimizden arkadaşlarımızdan duymak isterim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok zor hocam. Maç tabi ki antrenman gibi olmaz. Kendinize güvenip bunun sadece bir oyun, bir spor olduğunu düşünürseniz -yani kısacası eğlenirseniz- çok daha rahat oynarsınız. Geçen sene katıldığım turnuvada ilk maçın ilk seti berbat oynadım. Ancak sonra kendime güvenim geldikçe looplarım tutmaya başladı. Hatta antrenmandakilerden çok daha spinli çok daha bitiriciydi. İlk maçı kazandık ancak 2.maç hiç iyi oynayamadım. Bu kötü oyunumda gribin verdiği güçsüzlük, rakibimden korkmuş olmam ve diğer 2 arkadaşımın yenilmiş olması etkiliydi. Yani maça pisikolojik olarak 3-0 geride başlamıştım. Eğer bunları düşünmeyip sadece eğlenmeye çalışsaydım maçı kazanabilirdik.

Bol spinli günler :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turnuva oyuncusu olmak baska bir sey. Cok fazla turnuvaya katilmakla da asilabilecek bir problem degil bu. Bazen mac kaybetme pahasina yapmaniz gereken hareketleri yapmaniz gerekir. Yapmazsaniz ozguveninizi yitirirsiniz. Bir mac kazanmak icin ileride alabileceginiz onlarca maci heba etmis olursunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hicbir antrenor bunu cozemez cunku antrenorle alakali birsey degil bu. Aynen zjk nin ma longu yendigi gibi sonuclanacaktir olay.macta insan kendini daha fazla baski altinda hisseder bu herkes icin boyledir cunku macta kaybedilirse elenme korkusu vardir.antrenman macinda ise kaybedince sadece kaybedersin vr bunun verdigi rahatlikla oynarsin.ama tabiki mac tecrubesi arttikca insan daha rahat oynamaya alisiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çağan kardeşime katılıyorum.

Gerekirse rakibin maç sayısı olan o topa bile tereddütsüz bh spini çekebileceksin.

Yoksa özgüven gider psikolojik üstünlük gider sayı gider set gider

Gider de gider.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi iste o karari vermek cok zor :) cunku cektigin zaman tur da gidebiliyor kupa da gidebiliyor ustune ustluk takim arkadaslarinin uzuntusuyle kaliyorsun.hos bunlari konusmak bos zaten masa tenisi aliskanliklardan ibaret hareketi yapmaya alistikca daha rahat yapiyorsun dusunmeden yapiyorsun iste o zaman macta da yapabiliyorsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

senin yerinde olsam turnuva da neden kasıldığımın analizlerini yapar, bu yönde antremanlar yapardım.
teknik yetersizliklerim neler. neleri iyi yaptığımı zannediyordum.
psikolojik olarak hazır mıyım. seyircilerden, insanlardan, rakibimden tırsıyormuyum. sinir sistemin neden gergin ? kolum niye kasık ? bu bir oyun, eğlenelim rahat oluruz dan daha geliştirici bir sonuca varırdım.
kondisyon olarak iyi bir oyuncu ile baş edebilecek enerji düzeyim var mı ? onun bittiği yerde halen diri kalabiliyor muyum ?

gerçekten masatenisinin benden istediği duruş pozisyonu, doğru vuruş teknikleri, odaklanabilme, konsantrasyon, ciddiyet, zeka, top algısı gibi konularda seviyelerim turnuva düzeyinde mi ?

mücadelede beni öne çıkaracak artılarım neler. hedefilerim neler. ? kendimi gerçekten geliştirmek adına ne kadar ciddiyim. antreman zamanlarımı ne derece verimli kullanıyorum.

amatör bile olsan profesyonel gibi düşünmek ve bu yönde çalışmak güzel olur düşüncesindeyim.

not : ben bunların hiçbirini yeterince uygulayamıyorum :D sadece görüşlerimi belirtmek istedim. kolaylıklar dilerim. ( uğur )

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..