Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Eğitim Yılı

teach&learn

Recommended Posts

Öncelikle yeni eğitim yılımızın eğitenlerin tüm özlük haklarına kavuşmalarını ve eğitilenlerin ise çağdaş ve demokratik laik Atatürk devrim ve ilkelerine inanan bir nesil olarak yetişmeleri için emeği geçecek öğretmenlerimize şimdiden sevgi ve saygılarımı iletmek istiyorum.

Yeni bir eğitim yılına başladık.Bu forumda olmasa masatenisi ile ilgili sorunlarımızı iletebileceğimiz,tartışabileceğimiz,çözümlerimizi anlatabileceğimiz başka bir ortam yok.Bir kez daha teşekkürler Sn.Ertan Patır ve adminler..

Benim önerim hiç olmaz ise bu yılı eğitenlerin eğitimi olarak ilan edelim.

Neden eğitenler..?

Eğer eğitenlerin doğru ve bu sporun beklentilerini karşılayacak çağdaş düzeyde teorik ve teknik alt yapı desteği ile eğitimini sağlayamazsanız..ötesinde sadece göz boyarsınız.

TMTF den başlayalım.

Aslında yapısı gereği atanma üzerine kurulmuş bir sistem.

Sizce TMTF masatenisi konusunda ilköğretimden başlayarak beden eğitimi öğretmenleri giderek lisanslı sporcuların oluşturduğu antrenör oyuncu ve BESYO ile de akademik eğitimşne ne denli katkıda bulunuyor?

Tartışma veya katkıda bulunma adına masatenisi sporunu üç başlık altında toplanması uygunl olur diye düşünüyorum

Eğitenlerin eğitimi

Eğitileceklerin eğitimi

Tesis ve salon .

Lütfen bu başlıklar hakkında düşüncelerinizi yazınız.Belki cam fanuslarda yaşayan TMTF için katkımız olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle yeni eğitim yılımızın eğitenlerin tüm özlük haklarına kavuşmalarını ve eğitilenlerin ise çağdaş ve demokratik laik Atatürk devrim ve ilkelerine inanan bir nesil olarak yetişmeleri için emeği geçecek öğretmenlerimize şimdiden sevgi ve saygılarımı iletmek istiyorum.

Yeni bir eğitim yılına başladık.Bu forumda olmasa masatenisi ile ilgili sorunlarımızı iletebileceğimiz,tartışabileceğimiz,çözümlerimizi anlatabileceğimiz başka bir ortam yok.Bir kez daha teşekkürler Sn.Ertan Patır ve adminler..

Benim önerim hiç olmaz ise bu yılı eğitenlerin eğitimi olarak ilan edelim.

Neden eğitenler..?

Eğer eğitenlerin doğru ve bu sporun beklentilerini karşılayacak çağdaş düzeyde teorik ve teknik alt yapı desteği ile eğitimini sağlayamazsanız..ötesinde sadece göz boyarsınız.

TMTF den başlayalım.

Aslında yapısı gereği atanma üzerine kurulmuş bir sistem.

Sizce TMTF masatenisi konusunda ilköğretimden başlayarak beden eğitimi öğretmenleri giderek lisanslı sporcuların oluşturduğu antrenör oyuncu ve BESYO ile de akademik eğitimşne ne denli katkıda bulunuyor?

Fakülteler eğitilenlere kesinlikle katkıda bulunmuyor. Staj yapmak için yeterli zaman ayırmıyorlar. Bir şey öğretebilmek için bilginin yanında eğitme deneyimi ve yeterliliği de çokça gerekli. Bu anlamda BESYO lar teorikte yeterli olabilir ama uygulamada yetersizler.

Bu sene sınava girdim masa tenisi branşında sadece yöneticilik ve öğretmenlik alanında alım vardı. Antrenörlük vermiyorlar. Genelde Öğretmenlik bölümünü kazananların çoğuda YGS den yüksek seviyede puan alanlar. Sporcuların çoğu acı ama gerçek öğretmenliğe çok çok zor giriyor. Masa tenisi için geriye sadece yöneticilik kalıyor oradan da ne kadar verimli olabilirse artık

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben BESYO öğrencilerinin antrenörlük sınavlarına daha başlangıçtan itibaren girdiklerini biliyorum. Bana göre yanlış olan masatenisi sporunu lisans düzeyinde oynamamış bir öğrencinin branş olarak masatenisini seçmesi.Acaba BESYO da Masatenisi hocası var mı ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Başlangıçtan itibaren masa tenisini bilmiyorsa pek seçen yok çünkü sınavda uygulama vardı bu seneye kadar. Tabi bu dediklerim Üniversiteden üniversiteye değişiyor. Sınav uygulamasında farklılıklar var.

Samsunda Vedat ERİM var. Diğer Üniversiteleri bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..