Jump to content
Masatenisi.org Forum

Iki Renkli Top

Onur

Recommended Posts

basımıza tas yagacak

"Introducing the new 2 colour ball, which will be used in the quarter finals of the Chinese Super League next month.

The ball will show TV viewers just how much spin ‪#‎TableTennis‬ players put on the ball.

What do you think about the new initiative?"

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Amaç Çin'de zaten var olan masa tenisine olan ilgiyi bir miktar daha artırmak. Keşke ülkemizde de böyle masa tenisi sevenler olsa. Kırıkkalede turnuva oluyor seyircilerimiz hakemler ve oyuncular :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben eskiden spinleri anlayamadigim dönemde topun yarısını boyayarak antreman yapardım öyle öğrenmistim topları okumayı=)

bence de cinliler bu isi beceremediklerini anlayıp spinleri anlamak icin boyle bir yola girmisler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

seni sectim pikacuuuuuu :P

Onur bey bu ne aymazlıktır sizdeki;

Pikachu deyip charmander in resmini koyuyorsunuz insanları saf yerine mi koyuyorsunuz..?? :)

Çift renkli top işine gelince bence yavaş çekimde çok güzel görüntüler çıkacak ortaya.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Onur bey bu ne aymazlıktır sizdeki;

Pikachu deyip charmander in resmini koyuyorsunuz insanları saf yerine mi koyuyorsunuz..?? :)

ding ning bana uygun bir rakip oldugu icin onun charmander ına karsı pikacu sectik rıdvan bey. konuları saptırmayalım.

oturdugunuz yerden konusmakla olmaz bu isler al pokemonunu gel kapısalım niahaha

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Topun yüzeyine keçeli kalemle yaklaşık 1 cm. çapında, siyah benekler yapınca ( eşit aralıklı 6-7 tane falan) bu, topun falsosunu harika bir şekilde görünür kılıyor. Futbol topuna benzer... Böyle bir topla antreman çok öğretici...şaşırtıcı ve zevkli...

Çin'de falsoyu görünür kılan toplarla oynanması haberini okuyunca sevinç hissettim.

İki çeşit topla da masatenisi oynanması taraftarıyım. Şimdiki gibi düz toplarla oynanan kategori ve çok renkli-işaretli toplarla oynanan kategori ( mesela Çin'deki turnuva gibi), ikisi de olsun...

Çok renkli-''gösteren'' toplarla oynanıyorsa artık eski yasakların da kalkması taraftarıyım. Yani :

Lastik yüzey özelliğinin yüzey boyunca ( homojen) aynı kalması koşulu ile, hertür malzeme kullanımı serbest olsun

- Sürtünmesiz pütür ( Dr. Neubauer, Hallmark. vd.) kullanımı serbest olsun

- ''aspect ratio'', uzun pütürlerin yükseklik/ genişlik oranı sınırlaması bütünüyle kalksın

- hertür kısa ve orta pütür serbest ols...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..