Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kesik Gelentopu Kaldırıyorum

Recommended Posts

Gelen topu hafiften dibinden girerek topun gelis yonune dogru itirmelisin yada flip( ama flip icin teknik lazim biraz) bunlar oyunu acmak icin uygulanir ya da keserek karsiya yollayip onun acmasini beklersin ayrica uzun kesmee geldiyse topu okuyarak top spin cekebilirsin falso arti kesik gelirse yine topun gelis yonune dogru hafif bir sutop tam olarak anlatabildim mi bilmiyorum ama bunlar artik senin teknigine kalmis.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kesik gelen topu kaldırıom ve adam haliyle çakarak sayıyı alıyor. bunun için seyredebileceğim video yada anlatabilceğiniz birşey varsa yardımınızı bekliyorum

Merhaba.

Topu yükseltme sebebiniz toptaki kesik doluluğunun sizin tahmin ettiğinizden daha az olması,muhtemelen rakibiniz kesik görünümlü boş servis atıyor.

Benim servis okuma konusunda yapmaya çalıştığım rakibin raketi ile topun temas anını iyi görmeye çalışıyorum genelde de beni yanıltmıyor.

Topun doluluğunu anlayabilmek için çok antrenman(servis karşılama antrenmanı) yapmak toplara gözlerinizin daha aşina olmasını sağlayacaktır.

Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kesik gelen topu kaldırıom ve adam haliyle çakarak sayıyı alıyor. bunun için seyredebileceğim video yada anlatabilceğiniz birşey varsa yardımınızı bekliyorum

Rıdvanında bahsettiği gibi topu kaldırıyorsanız servis boş veya falsoludur.Servis karşılarken en önemli konu rakibin el hareketine bakmaktır. Eğer topa darbe varsa kesik sağa yada sola çektirme varsa falsoludur.Serviste topu tanıyabilmek uzun zaman ve tecrübe gerektirir.İyi seviyede oynayıpta hala servisleri iyi tanıyamayan oyuncular var.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..