Jump to content
Masatenisi.org Forum

Küçük Kardeşimi Masa Tenisine Nasıl Isındırabilirim?

safa51

Recommended Posts

merhabalar herkese,

6 yaşında tatlımı tatlı bir kız kardeşim var. daha masa başına geçene kadar bi 1-2 sene kadar zaman geçmesi lazım zannediyorum. (boyu masa boyunu aşana kadar hahah :D )ailemizden bi tane de sporcu çıksın istiyorum açıkçası :). sorum şu kardeşime ne gibi şeyler yaptırmalıyım bu masa tenisi aşkını onada aşılamak için maçlara mı götüreyim evde top mu sektirteyim? önerilerinizi bekliyorumm

teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhabalar herkese,

6 yaşında tatlımı tatlı bir kız kardeşim var. daha masa başına geçene kadar bi 1-2 sene kadar zaman geçmesi lazım zannediyorum. (boyu masa boyunu aşana kadar hahah :D )ailemizden bi tane de sporcu çıksın istiyorum açıkçası :). sorum şu kardeşime ne gibi şeyler yaptırmalıyım bu masa tenisi aşkını onada aşılamak için maçlara mı götüreyim evde top mu sektirteyim? önerilerinizi bekliyorumm

teşekkür ederim...

Top sektirme olabilir ek olarak.

bir antrenman topunu vida ile del içerisinden ip geçir ve tavana avizeye vb. bir yere as (vida sadece topu delmek için sonra yok et vidayı)

bir tane hazır raketle şutop yapmayı göster ve gerisini ona bırak.

Not: ben oğluma bu şekilde sevdirdim - 4 yaşında ama epey güzel şutop yapıyor :thup:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bir antrenman topunu vida ile del içerisinden ip geçir ve tavana avizeye vb. bir yere as (vida sadece topu delmek için sonra yok et vidayı)

Not: ben oğluma bu şekilde sevdirdim - 4 yaşında ama epey güzel şutop yapıyor :thup:

çok teşekkürler bu güzel bilgi için rıdvan abim. hemen uygulamaya geçiriyorum :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben onu benim kardeşte denemistim ama işe yaramadı malesef

haha :D bende olaya şüpheli bakıyorum zaten biraz eline veriyorum raketi bi iki top sektirip sonra düşünce şevki kalmıyor bırakıp gidiyor hemen annemlerde akıllarına giriyo zaten yok benim kızım doktor olucak felan,sporcu olsun nolur yani :D neyse ben çaktırmadan tavana bi delik açıyımda deniyim şu olayı kardeşimin üzerinde

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu arada rıdvan abi topu sektirtiyimmi yoksa bildiğin topa yandan şuttamı vurdurayım şutop yapıyor derken aklım karıştı biraz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu arada rıdvan abi topu sektirtiyimmi yoksa bildiğin topa yandan şuttamı vurdurayım şutop yapıyor derken aklım karıştı biraz

Topun gerisine geçip senin yandan tabir ettiğin şekilde şut yapmayı öğret kolay öğrenilir ve zevk alınca sporu sevdirir, oğlumda denenmiş onaylanmıştır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

6 yaş küçük değil. Ama başlarken çok top gerektirir. Robot veya başka biri çok top ile beslerken siz elini tutup şutop göstereceksiniz.

güzel öneriler gelmeye devam ediyor. çok teşekkür ediyorum bu güzel öneri için tekrar biraz eli alışsın rakete ders aldırmak istiyorum zaten kardeşime

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tavana top asma işini kesinlikle yapmayın. Tavana asılı topun cizdiği eğri ile masada seken topun eğrisinin tam tersidir. İyi antrenör bulun ve onunla başlamasını sağlayın. Antrenör sırasıyla hangi hareketleri öğreteceğini bilir. Antrenör olmayan kişiler yaptıkları hataları görmezlerse yanlış hareketler yerleşir, ileride düzeltmesi daha zor olur ve çocuğu masa tenisinden uzaklaştırabilir. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Merhaba Sefa Kardeşim;

Bir hocaya kulübe ulakabilir mi bilmiyorum şartlarınızı. Ama bu geçen sürede şu aşağıdaki yöntemler mükemmel bir ön hazırlık olur:

Bence önce kardeşin raket üzerinde top sektirsin ve kişisel sektirme rekoru geliştirsin ve ufak ödüller koy ona. Örneğin önce 20 kez sektirdiğinde sakız. 50 yaptığında dondurma. Bu arada bir zevk te alır. Sonra Badminton denen şu çıta gibi raketleri ve paraşüt gibi topları olan setler 35 tl civarına carrrefour benzeri yerlerde satılıyor. Onunla karşılıklı paslaşması çok zevklidir. Bu paslaşma sırasında farketmeden tüm raketli sporlar için top takibi, topla raket temas yeri, topa vuracağı yöne göre raketi tutma becerileri geliştirir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Sefa Kardeşim;

Bir hocaya kulübe ulakabilir mi bilmiyorum şartlarınızı. Ama bu geçen sürede şu aşağıdaki yöntemler mükemmel bir ön hazırlık olur:

Bence önce kardeşin raket üzerinde top sektirsin ve kişisel sektirme rekoru geliştirsin ve ufak ödüller koy ona. Örneğin önce 20 kez sektirdiğinde sakız. 50 yaptığında dondurma. Bu arada bir zevk te alır. Sonra Badminton denen şu çıta gibi raketleri ve paraşüt gibi topları olan setler 35 tl civarına carrrefour benzeri yerlerde satılıyor. Onunla karşılıklı paslaşması çok zevklidir. Bu paslaşma sırasında farketmeden tüm raketli sporlar için top takibi, topla raket temas yeri, topa vuracağı yöne göre raketi tutma becerileri geliştirir.

önerilerin için çok teşkkür ederim abim evde zaten badminton raketlerim var eskiden çok oynardık ilkokulda, gerçekten çok zevkli bi spor keşke maddi imkanım olsada ders aldırsam kardeşime neyse bu şekilde biraz beynine giriyim sonra bi şekilde ilerisine bakarız :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..