Jump to content
Masatenisi.org Forum

All+ Ve Off- Tahtalar!

Recommended Posts

Yaklaşık 1 aydır joola nın wing medium tahtasının üzerinde fh tenergy 05 ve bh omega 4 euro lastiklerini kullanıyorum. Tahtamın titreşimi gayet dozunda ,ne hissiz ne de rahatsız edici...net hissiyata ve harika kontrole sahip bir tahta.güçlü lastiklerle etkili spin üretmek çok kolay ,smaçlar için elbette karbon tahtalar kadar güçlü değil ancak doğru ellerde topu kırabilirsiniz.

Asıl merak ettiğim joola tahtaların neden hak ettiği ilgiliyi görmediği...örneğin stiga all evo tahtasından daha üstün bir tahta bu.

Kullanan arkadaşlar da avalox p500,xiom offensive s ve donic blue feeling tahtalarını kendi aralarında ya da stiga allround evolution tahtasıyla kıyaslayabilirlerse eğer benim gibi diğer arkadaşlar için çok faydalı olur. Şimdiden sağolun..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

biraz geç olmuş ama size cevap vermek istiyorum.

stiga allround evolution,benim hakkında okuduklarım kadarıyla;özellikle sweetspotu dar yapılmış ve tahtanın bu bölgesinin dışına (ideal vuruş alanı içinde olmayan bir noktaya) vurulduğunda titreşim yapacak şekilde tasarlanmış bir tahta.ve bu tahta gelişim sürecinin başlarındaki oyunculara çok tavsiye ediliyor.böylece sporcu ileride doğru bir teknikler oynasın ve üst düzey bir sporcu olması kolaylaşsın.

yani sizin elinizdeki daha hafif,daha güçlü ve ucuz bir all+ veya off- tahtasının bu tür amaçla yapılmış bir tahtadan üstün olma durum yok.

ikinci olarak, joola wing zaten kullanıcıları tarafından beğenilen bir tahta. ama bir tahtanın ünlü olması onu belli bir kitlenin kullanması,reklam/propaganda vb. ile ilgili. mesela fiat-tofaş arabaları bence çok kötü arabalardır.hakettikleri değer 5-8 bin tl iken bazı illerimizde 12-15bin tl arasında çok rahat müşteri bulmaktadır.veya 95 model toyota corollalar ülkemizin doğu bölgesinde çok sevilen ve tutulanarabalardır. joola markası ve onun distribütörü, türkiyede ürünlerini tanıtmak için ne yapıyor?tamam ben joola medium tahtasını ileride oğluma veya antrenörlük yapacak olsam talebelerime tavsiye edeceğim 10 tahtadan birisi.fakat bunu bana türkiyede tanıtmadılar.kendim araştırıp buldum. mesela donic testra AR+ plu isimli bir tahta var.masa üstünde all+ ve orta mesafede de all+ dan off- ye bir karaktere sahip.peki kaç kişi bu tahtayı biliyor?avalox p500 çok bilinen bir tahta.çünkü p700 çok ünlü bu da onun bir boy küçüğü.ama bence avalox jtech çok daha güzel bir tahta.bununla beraber all+ klasmanındaki bu tahtayı dışarıdan getirireniz yaklaşık 85 dolar artı kargo masrafı ödemeye gerek var mı?cornellliau isimli firmayı çoğu kişi yabancıların yaptıkları maçlarda masa olarak görmüştür.ayrıca hafif ve şık tahtalar yaparlar,göreceli olarak da ucuzlardır. ama çoğu kişinin bu tahtalardan haberi yoktur.

şu konuya da girmek istiyorum: duymuşsunuzdur,stiga hissi diye birşey var.stiga tahta hislerinin net oluşuyla sükse yapmış.hal böyle olunca markanın kendisi de direk +%10-20 daha fazla fiyat istiyor. bu da şuna benziyor.mercedes de volvo da kaliteli markalar.ama aynı hızdaki,aynı konfordaki,aynı klasmandaki modellerinde mercedes in modeli 10-30 bin tl daha fazla olacaktır ve buna rağmen daha fazla alıcı bulacaktır,müşteriler de bunu normal karşılayacaktır. bu,marka değeri ile igili birşey. masa tenisinde de bu durum geçerli.butterfly da inanılmaz pahalı ve çoğu kişi bundan şikayetçi ama yine de alıyorlar.üstelik en çok kazanan 2-3 markadan biri.

joola falcon-eagle-wing medium veya yasaka sweden classic-extra siga allround classic- evolution ve sayamadığım diğerleri.....bunlar arasındaki fark milimetre kadardır.benim nacizane tavsiyem,tahtalar arasındaki küçük farklara çok takılmadan,oyun tarzınıza ve cebinize göre seçim yapmanız,buna göre de oyununuzu,tahta ve top hissinizi geliştirmek için bol antrenman yapmanız.bir de özellikle all+ ve off- tahtalarda sert hisli olmamasına dikkat etmeniz.belki yumuşak tahtada smaçları,öldürücü curuşları yapmak daha zor olabilir.ama top hissini daha iyi geliştirirsiniz,sonrasında off+ lastiklerle de oyun hızınızı ve gücünüzü arttırırsınız.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üstün tahta diye birşey yok ki. Size daha uygunsa siz daha çok beğenirsiniz o kadar. Başkasına evo daha çok hitap ediyorsa o da o tahtayı beğenir.

İyi kötü tahta diye birşey yok. Siz memnunsanız ne mutlu size. Ama herkesin el hissiyatı başka. Size göre ne az ne çok olan titreşim bana göre az olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..