Jump to content
Masatenisi.org Forum

Fulya Diker - Furkan Altunok

Recommended Posts

bu sette son sayı hariç, iki tarafın da atak yüzdesi 0 gibi.

oyuncuların birbirlerine ters gelmeleri (bir oyuncu diğerini pütürüyle bozmuşsa, oyun stratejileri çok farklıysa ya da ilk defa maç yapıyorlarsa) buna sebep olabilir. ben furkanın şimdiye kadar bir çok maçını seyrettim. özellikle kendi kulübünden oyuncularla oynarken maç içinde inanılmaz seyir zevki olan ralliler izlettiriyor. fulya hoca sürekli masa başı oynar (şut+blok ağırlıklı) ve bh'inde pütür vardır. bu sporda iyi bir kariyere sahiptir (eski milli oyuncu) ve şimdiye kadar güçlü bay rakiplerine de kök söktürmeyi bilmiştir. furkan (genç milli oyuncu) ise orta ve uzak mesafeden daha etkilidir. yaş ve cinsiyet unsurlarını da göz ardı etmemek lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın enerji05,

zamanında forum arkadaşı olmuşuz ama isim , soyad, yaş belli değil, ben de çıkartamadım sizi.

Hatırlatırsanız sevinirim.

Bu arada, Furkan ile turnuvada grup maçı yaptım.

Servis ve bloklarım sayesinde ilk seti farklı almama rağmen Furkan beni o kadar çabuk çözdü ki;

İyi oyuncuların bile bazen zorlandığı servislerime çok güzel ataklar yaptı ve bana cevap verecek pozisyon bile bırakmadı.

Şaşkınlığımdan sürekli aynı servislari atmaya devam ettim (daha da kısa ve alçak atma çabalarıyla), ama yok... o servisler o şekilde nasıl geri geldi halen anlamış değilim.

Fulya hoca pütür ile oynadığı için Furkan'ın oyun tarzı bu şekilde oldu bu maçta. Yarı finaldeki 4 oyuncunun 3ü pütürlüydü (maalesef).... Seyir zevki videodan da gördüğünüz gibi aynı tarz olduğu için izlemeyip uzak köşede salonun tadını çıkarıp bol bol maç yaptım... (videoyu da benim makinamla bir arkadaş çekti)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Doğrudur, videodaki eski milli ve genç milli oyuncular mutlaka çok iyi oyunculardır eminim. Ama yukarda sayılan bahaneler bu tür iyi oyuncular için geçerli olmasa gerek. Benim gibi amatör biri çıksa ve "karşımdaki pütürle oynuyordu, salona alışkın değilim, yan masada oynayan başkaları vardı, rakip bana ters geldi" gibi şeyler söylesem hadi neyse de...Bence ikisi de o gün formda değildi veya isteksiz oynamışlar demek lazım diye düşünüyorum.

Hakan ben eski üyelerden tanju cansever. Daha önce forumdan çıkarılmıştım ama masatenisi aşkım ağır bastı ve yeniden üye olmak yasak olmadığı için tekrar girdim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yukarda sayılan bahaneler bu tür iyi oyuncular için geçerli olmasa gerek.

Siz her iyi oyuncudan iyi atak yüzdesi bekliyorsunuz fakat masa tenisi tek kişiyle oynanmıyor. Furkan'ın karşısındaki oyuncu bir bayan. Furkan'ın topları elbette bir bayan oyuncuya göre daha hızlı ve spinli gidiyor. Bu da ister istemez karşı tarafın atak yüzdesini düşürüyor. Önceki mesajımda oyunun dengesini bozan diğer unsurları da sıraladım. Son dünya şampiyonları Zhang Yining ile Wang Hao kapışsa ne fark eder.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tamam anladık Furkan'ın da Fulya Hoca'nın da seveni çokmuş smile.gif. Kötü görünüm veren bir set olmuş, fazla uzatmaya gerek yok bence. Yoksa oyuncu olarak ikisini de bilen biliyor zaten.

seni de seviyoruz, sen de iyi oyuncusun smile.gif

bakış açımızı genişletmeli ve konulara daha optimist yaklaşmalıyız diye düşünüyorum. biri sizin videonuzu çekip buraya koysa, ilk mesaj olarak ta "atak yüzden çok kötüymüş be kardeş" dese ne hissedersiniz? ben, kötü olana iyi diyin demiyorum. riyakarlığa her zaman karşıyım. en azından bu tür bi yorum dahi yapsınız altına 2-3 güzel şey yazın da hem videoyu çeken hem de oynayan insanların şevki kırılmasın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce isimlerini duyduğum iki iyi oyuncunun bu setteki halini görünce biraz garipsedim de onun için öyle yazdım. Yoksa herhangi iki kişinin oyunu hakkında yorum yapmak doğru olmaz tabi. Kendilerine sorsak eminim onlar da kendi oyunları hakkında (bu final maçında) iyi şeyler söylemeyeceklerdir. Genelleme yapmamak lazım, ben videoda görünen atak yüzdesinden bahsediyorum. Güzel bir iki ralli izleyeceğimi sandım ve olmadığını görünce şaşırdım. Hepsi bu kadar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan ben eski üyelerden tanju cansever. Daha önce forumdan çıkarılmıştım ama masatenisi aşkım ağır bastı ve yeniden üye olmak yasak olmadığı için tekrar girdim.

Tanju bey sizinle hiç tanışmadık, sizi forumda aktif olarak yazan biri olarak hatırlıyorum, forumdan ayrılış nedeninizi de bilmiyorum. Sizi tekrar forumda görmekten şahsım adına memnun olurum. Kırgınlıkları bir tarafa bırakmak lazım. Düzgün yazan, katılımcı üyelerin forumda olmayışının hiç kimseye bir faydası yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tanju bey sizinle hiç tanışmadık, sizi forumda aktif olarak yazan biri olarak hatırlıyorum, forumdan ayrılış nedeninizi de bilmiyorum. Sizi tekrar forumda görmekten şahsım adına memnun olurum. Kırgınlıkları bir tarafa bırakmak lazım. Düzgün yazan, katılımcı üyelerin forumda olmayışının hiç kimseye bir faydası yok.

Foruma ilk üye olduğum zamanlarda en aktif üyelerden biriydi Tanju abi..Hatta foruma çok katkısı olmuştur..Ayrılma sebebi nedir ne değildir ben de bilmiyorum ama tekrar aktif olması beni de mutlu eder açıkçası..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..