Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hangi Tahtayı Almalıyım?

Mertcan ÜREK

Recommended Posts

Merhabalar..

Tatilin gelmesiyle yeniden forum semalarındayım. Ve yaz başlamışken kendimi, biraz geliştireyim diye antremanlara başlamayı düşünüyorum.

Raketim sene içinde çalındı. Xiom Fuga tahta üstüne, forehandde H3 NEO, backhandde Boost TS kullanıyordum. Şimdi ise mecburen yeni bir raket almalıyım. Kombinasyonumdanda anlaşılacağı gibi masaya yakın Loop ve fast-spin ağırlıklı oynuyorum. Raketimle yüzdem çok iyiydi ve spinlerim file seviyesine çok yakındı, masa üstü spin ve fliplerim çok kontrollü ve yüzdeliydi. Sadece bhde lastik yüzeyinin pek top tutmaması sorun oluşturuyordu.

Şimdi yeni bir raket almak fikrindeyim.. Elimde bulunduğu ve istediğim gibi yüzeyi topu Boost Ts'ye nazaran daha iyi tuttuğu için backhandde Tenergy 64 kullanacağım. Tahta da ise bir kez alıp bir kaç sene rahat etmek istediğim için kalteli bir şey istiyorum, fugaya benzer bir histe olması ve ondan biraz daha hızlı olması bana yeter...

Forehand lastiğim için piyasayı uzun zamandır bilmediğim için ne alacağımı bilmemekteyim. Biraz araştırabildim ve sanırım Neolardan performas olarak yüksek lastikler çıkmamış, bende yine H3 Neo'ya yöneldim...

Tahta konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var...

Teşekkürler.. İyi günler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

her iki tahtayı kullanmış biri olarak, fugaya göre 10 gömlek daha üstün diyebilirim, fuga off- hatta all+ giib bişey, kafası biraz dengesiz, ağırlığı da tahtaya iyi yayılmamış, hafif titreşimi var, kontrol iyi diyebiliirm, ancak kafa yapısından olsa gerek masa üstünde küçük manevralara çok fazla izin vermiyor,

tbs için söylenecek söz yok :))) çok hızlı olmadığı için kontrolde de sıkıntı yaşayacağını sanmam, alacaksan kesinlikle tbs düşün

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

H3 neo kullanacakasan Ma Lin Carbon tavsiye ederim. Fugaya benzermidir bilemiyorum.Esnek tahta üzerine sert lastikle yakın masada başarılı olabileceğini düşünüyorum.Diğer alternatif olarak Stiga Offensive Classic, Offensive oversize, Offensive NCT düşünebilirsin.Şimdiden iyi tatiller iyi eğlenceler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

H3 Neo ile TBS önermem. Ama TBS'i veya H3 Neo'yu farklı tahta ve lastiklerle öneririm. Neo için Yasaka "Ma Lin" Extra Offensive veya Off NCT çok güzel.

Hekese teşekkürler...

Emre abi peki Ma Lin extra offensive tenergy 64 ile uyumlu olur mu?

Aslında şimdi fuganın artısının ne olduğunu anlamaya başladım. Top karşı sahaya geçince birden düşüveriyor. Bu da daha etkili ve sert atak yapmamı sağlıyordu. Buna benzer ama biraz daha hızlı bir tahta arayışına girdim şimdi de... Xiom'um tahta kalitesinede güvenim arttı doğrusu; 2 tahtasını kullandım, 2'side ne istediğini bilen ellerde çok etkili olabilirler. Yeni V1 tahtasınıda araştırmaya aldım. Deneyen bilen gören varsa yardım bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..