Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly Timo Boll Off-

Recommended Posts

Butterfly'ın yeni tahtalarından..Estetik açıdan gayet güzel bir tahta,flared sapı oldukça rahat..Kontrollü, hızı da makul seviyede..Bunlar tahtanın olumlu yanları..Fakat olumsuz yanları olumlu yanlarından biraz fazla geldi bana nedense..Tahta oldukça dayanıksız..Şu ana kadar kullandığım en kalitesiz tahta diyebilirim..Daha önce kullandığım her tahta tarafımca yerlere fırlatılmış,binbir işkence faslından geçmiştir ama bana mısın dememiştir..Bırakın kırılmayı çatlamayı,en ufak iz bile olmamıştır..Bu tahtaya gözüm gibi bakmama rağmen masanın kenarına hafifçe vurmuştum oynarken..Üst katmanın bir parçası ayrıldı tahtadan..Üzerine geçenlerde ıslanan lastiğimi şortuma sileyim derken cırt diye bir ses duydum..Şortumun yırtıldığını falan zannettim ilk başta ama herşey normal gözüküyordu..Neyse geçen gün antrenmanda bir anda orta katmanın sap kısmına yakın yerinden kırıldığını farkettim..Üzerine sap yanakları ayrılmaya başladı..Neyse yanakları söktüm ,sökmemle tahtanın wrb! olduğunuda farketmiş oldum..Resmen sapın içi bomboştu..İlk fırsatta resim çekip koyacağım..Onun dışında tahtadan umudu kestikten sonra lastikleri sökmeye geldi sıra..Lastiğimi sökerken üzerine üst katman da komple ayrıldı tahtadan..Üretim hatası mıydı,başka birşey miydi bilemem ama almayı düşünenler almadan önce 1-2 sefer düşünsünler..O fiyata,o seviyede çok daha iyi tahtalar alınabilir..Umarım benim başıma gelen istisna bir durumdur..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly'ın yeni tahtalarından..Estetik açıdan gayet güzel bir tahta,flared sapı oldukça rahat..Kontrollü, hızı da makul seviyede..Bunlar tahtanın olumlu yanları..Fakat olumsuz yanları olumlu yanlarından biraz fazla geldi bana nedense..Tahta oldukça dayanıksız..Şu ana kadar kullandığım en kalitesiz tahta diyebilirim..Daha önce kullandığım her tahta tarafımca yerlere fırlatılmış,binbir işkence faslından geçmiştir ama bana mısın dememiştir..Bırakın kırılmayı çatlamayı,en ufak iz bile olmamıştır..Bu tahtaya gözüm gibi bakmama rağmen masanın kenarına hafifçe vurmuştum oynarken..Üst katmanın bir parçası ayrıldı tahtadan..Üzerine geçenlerde ıslanan lastiğimi şortuma sileyim derken cırt diye bir ses duydum..Şortumun yırtıldığını falan zannettim ilk başta ama herşey normal gözüküyordu..Neyse geçen gün antrenmanda bir anda orta katmanın sap kısmına yakın yerinden kırıldığını farkettim..Üzerine sap yanakları ayrılmaya başladı..Neyse yanakları söktüm ,sökmemle tahtanın wrb! olduğunuda farketmiş oldum..Resmen sapın içi bomboştu..İlk fırsatta resim çekip koyacağım..Onun dışında tahtadan umudu kestikten sonra lastikleri sökmeye geldi sıra..Lastiğimi sökerken üzerine üst katman da komple ayrıldı tahtadan..Üretim hatası mıydı,başka birşey miydi bilemem ama almayı düşünenler almadan önce 1-2 sefer düşünsünler..O fiyata,o seviyede çok daha iyi tahtalar alınabilir..Umarım benim başıma gelen istisna bir durumdur..

Bu senin başına gelmiş bir şanssızlık gibi görünüyor. Yinede bu tahtaya ihtiyatlı yaklaşmakta fayda var. Benimde benzer bir deneyimim oldu. Aynı marka model iki tahtadan birisi sağlam iken diğeri dökülüyordu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağolun..İstisna bir durum gibi geliyor bana da ama açıkça söylemek gerekirse butterfly'ın metal logolu,made in japan tahtaları gerçekten çok başka..Tam evladiyelik tahtalar..Zamanım olsaydı iyice araştırıp yurtdışından bir tahta getirtecektim fakat acil ihtiyacım olduğu için bugün spinspor'a gidip ya primorac off- ya da Samsonov Alpha alacağım..İkisi de daha önce kullandığım ve oldukça beğendiğim tahtalar..Zor bir tercih süreci beni bekliyor :acaba:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sapın boş olması sadece Stiga ve Donic'e özgü bir durum değil zaten, Butterfly dahil birçok marka bu tip sapı duyurmadan kullanabiliyor. Bunun ötesinde her markada olduğu gibi Butterfly'ın üretim standartlarında da düşüş mevcut. Eski ürünlerdeki kalite kontrol çıtası zaman içersinde göreceli olarak alçaldı.

Bu arada Spinspor'daki Primorac büyük ihtimalle Japon değil Macar vs. yapımı olacaktır. Keşke Spark'ı bırakmasaydın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

..Cağan'ın tahtayı görmedim bilmiyorum ama aklıma gelmişken yazayım dedim, tahtanın sapının boş olması veya çabuk yıpranması onun kalitesiz olduğunu göstermez bence...

Ben kalitesizliği boş sapla bağdaştırmadım yanlış anlaşılmasın,sapı sökünce gördüğüm durumu anlattım..TBS'nin sapının da boş olduğunu okumuştum daha önce,çok sürpriz olmadı belki ama neden butterfly bunu saklıyor bu da merak konusu..Donic'in senso,stiga'nın da wrb teknolojisi var ve bu teknolojiyi kullandıkları tahtaları hepimiz biliyoruz..Bir tahtayı dolu saplı diye alıp bir kaza sonucu boş saplı olduğunu öğrenmek biraz kandırılmak gibi geliyor bana..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly'ın işçileri, "Durmadan senin adına bi sürü tahta yapıyoruz, bittik geberdik. Uvan insan bi yardım eder, birini de ben yapiym der be. Gel layn buraya!" diye isyan etmişler, yakalamışlar Timo'yu. Zorla tahta yaptırmışlar. O tahta da sana denk gelmiş Çağan. Kör talih. Made in Japan da hikaye. Orda Rüstem usta var. Alırsan onun yaptığı tahtaları alcaksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly'ın işçileri, "Durmadan senin adına bi sürü tahta yapıyoruz, bittik geberdik. Uvan insan bi yardım eder, birini de ben yapiym der be. Gel layn buraya!" diye isyan etmişler, yakalamışlar Timo'yu. Zorla tahta yaptırmışlar. O tahta da sana denk gelmiş Çağan. Kör talih. Made in Japan da hikaye. Orda Rüstem usta var. Alırsan onun yaptığı tahtaları alcaksın.

Çağan, herhangi bir ekipman hakkında fikir beyan edeceksen, Ongun'un yıllık izinde olduğu bir zamana denk getirbiggrin.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim de aynı tasarıma sahip Boll Forte var. Tahta backhand smash esnasında elimden kaydı yantaraftaki duvara çok sert bi şekilde çarptı. Tahtanın neresi değdi onu bile bulamadım. Muhtemelen üretim hatasıdır senin elindeki. çünkü tamam kalite düştü de yanakların bile bir iki ay içinde çıkması kadar değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağolun..İstisna bir durum gibi geliyor bana da ama açıkça söylemek gerekirse butterfly'ın metal logolu,made in japan tahtaları gerçekten çok başka..Tam evladiyelik tahtalar..Zamanım olsaydı iyice araştırıp yurtdışından bir tahta getirtecektim fakat acil ihtiyacım olduğu için bugün spinspor'a gidip ya primorac off- ya da Samsonov Alpha alacağım..İkisi de daha önce kullandığım ve oldukça beğendiğim tahtalar..Zor bir tercih süreci beni bekliyor :acaba:

slm her iki tathtayıda uzun zaman kullandım ikiside harika fakat : alfa nın orijinalini bulabilirsen tavsiye ederim ama piyasada yok,yeni çıkan türü var bu yüzden pirimorak of - yi almandan yanayım .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

slm her iki tathtayıda uzun zaman kullandım ikiside harika fakat : alfa nın orijinalini bulabilirsen tavsiye ederim ama piyasada yok,yeni çıkan türü var bu yüzden pirimorak of - yi almandan yanayım .

Çagan artık primorac off- ile oynuyor bencede cok guzel bi kombinasyon oldu...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet bugun tahtadan durup dururken butterfly yazan yer çıktı :D ne oldugunu anlamadım sanırım bu tahtalarda bişey var o yer yapıstırılmıs ama onun icin tekrar yapıstırma imkanım var.

Aynı şey 200 liralık Stiga Ebenholz tahtada başıma geldi. Çok kafaya takmamak lazım :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Malesef bugün çağan abinin durumunun istisna olmadığını anladım oynarken raketi masaya vurdum çok şiddetli olmamasına rağmen tahtanın üst katmanı ayrıldı , tam olarak çıkmadı ama açıldı üst katman ne yapacağımı bilemiyorum ne zorluklarla almıştım :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 4 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..